İletişim formunuz Blogger’dan, yorum formunuz Google’den

Uzun soluklu bir aradan sonra blogger/blogspot’a eklenen 2 yeni eklentinin haberiyle birlikte, siz blogger kullanıcıları ve takipçilerimize bundan sonra daha fazla içerik sunacağımızı ve soru ve yorumlarınıza daha sık cevap vermeye çalışacağımızın da haberini vermek istiyorum.

 

 blogger-iletisim-formu-google-yorum-formu

 

Blogunuzun gadget galerisine eklenen en son eklenti İletişim formu bu formu kolayca blogunuzun kenar çubuğuna ekleyerek kullanabileceğiniz gibi ilerleyen günlerde farklı kullanımlar için size yeni anlatımlarda hazırlayabiliriz.

 

Blogger’a  İletişim formu gadgetı eklemek

 

iletişim-formu

 

Şimdilik iletişim formunu kendi blog’unuz da nasıl kullanabileceğiniz anlatıma geçelim.

Sırası ile Blogger kumanda paneli –> Yerleşim yolunu takip ederek blogunuza gadget ekleyebileceğiniz bölüme geçiyoruz burada Gadget ekle yazan bağlantıya tıklayarak açılan pencerede “Diğer gadgetlar” yazan sekmeye tıklayıp “İletişim formu“ yazan bağlantıya tıklarsanız İletişim formunuz kenar çubuğuna eklenmiş olacaktır.

 

 

google yorumlar

 

Blogger’a Google Yorum formu eklemek

Facebook ile girdiği sosyal ağ yarışında dur durak bilmeyen Google’nin, Google+ kullanıcıları için kullanıma sunduğu son eklenti yorum formu daha önce tanıtıtığımız ve kendi blogunuza ekleyebileceğiniz adımları paylaştığımız Facebook yorum formunun bir benzeri olan bu eklentinin kullanımı da gayet basit.

 

goog yorumlar

Blogunuzda Google yorum formunu kullanmak istiyorsanız yine kumanda panelinden, Google + sayfasına geçerek buradaki seçenekler arasında yer alan “Bu blog'da Google+ Yorumlarını kullan” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

 

Blogger yorum formunu mu ?, yoksa Google+ yorum formunu mu ? daha işlevsel bunun kararını vermekte size kalıyor.

Paylaş !

6 yorum:

 1. Sanırım blogger yorum forumu daha işlevsel çünkü google+ hesabı olmayanlarında yorumlarını yazabilmeleri imkanı oluyor. Diğer türlü sadece google+ üyeleri olarak sınırlandırılıyor.

  YanıtlaSil
 2. Berk'e ben de katılıyorum. Diğer kullanıcıların da yorum yapmasına izin veren bir yorum formu olsaydı, bir çok kişi tarafından rahatlıkla tercih edilebilirdi aslında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında böyle uygulamalar bulunuyor, Facebook, Twitter ve Google+ gibi sosyal ağlarınızla veya e-posta adresinizi yazıp yorum yapabileceğiniz Disqus gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

   Sil
 3. Tayfun bey merhaba blogger'ın iletişim formunu iletişim sayfama eklemeye çalışıyorum. Direkt olarak widget gadget olarak eklenmiyor. Bende ana sayfama ekleyip kodu iletişim sayfama yapıştırmaya çalıştım ancak başarılı olamadım. Linkteki gibi bir hata oluştu. Acaba nerede yanlış yapıyorum yardımcı olabilirmisiniz. http://www.hacikerimoglu.blogspot.com/p/iletisim.html

  YanıtlaSil
 4. İletişim formunu bir sayfaya ekleyemez miyiz?

  YanıtlaSil
 5. Google + yorum kullaniyorum. Ancak blogger yoruma donmek istiyorum. Yardimci olur musunuz.

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz