Linkwithin sorunları ve çözüm yolları

Benzer yazılar veya bunlarda ilginizi çeker denildiği zaman, hemen herkesin ilk aklına gelen eklenti sanırım Linkwithin olur, blog ziyaretçilerinize okudukları yazı ilgili diğer yazıları gösterebileceğiniz bir eklenti arıyorsanız, Linkwithin bu işi layıkıyla yerine getirebilecek harika bir eklenti. Bu harika eklentinin de kendine göre sorunları olabiliyor, blog ziyaretçilerimizden gelen sorulardan derleyerek hazırladığımız bu yazı sayesinde neredeyse eklenti ile ilgili tüm sorunlara ayrıntılı birer cevap ve çözüm yolu bulabilir sorunu hızlı ve doğru yöntemlerle çözebilirsiniz.

İsviçre çakısı gibi her derde deva bir yazı sizi bekliyor:)

 

Cevabını yazıda bulamadığınız diğer sorunlarınız içinse, sizi Linkwithin’e yönlendirerek eklentiyle ilgili problemi direk Linkwithin’e bildirebileceğiniz bir sayfanın linkini paylaşacağız.

Eklentiyle ilgili sorun ve çözüm yollarını anlatmaya geçmeden önce , bu eklentinin nasıl çalıştığı ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

 

Eklentiyi kendi blogunuzda gadget olarak kullanmaya başladığınızda, Link Within blog yazılarını kendi önbelleğine alarak başlık,etiketler ve içerik olmak üzere gruplandırıp okunmakta olan yazıya göre belirlediğiniz sayıda benzer bağlantıyı birer resim eşliğinde göstermeye başlar.

3.taraf bir uygulama olan Linkwithin’in kodlarına müdahalede bulunabilme şansınız yok, fakat sorunlara göre önerdiği çözüm yolları ve gadgetın javascript kodlarına ekleyebileceğiniz ekstra HTML,CSS ve Javascript kodları sayesinde bir çok sorunu kendinizde kolayca halledebilirsiniz, ayrıca sorunu Link Withine bildirdiğiniz taktirde kendileri de gerekli işlemi en kısa sürede yapıyorlar.

Şimdi sizlerden gelen sorular üzerine hazırladığımız soru cevap şeklindeki anlatıma geçebiliriz.

1 Link withini bloguma ekledim fakat ya hiç bağlantı göstermiyor, yada bağlantılarda resim yok ?
Link withini eklediğiniz blog daha yeni bir blogsa yukarıdaki sorunları yaşamanız muhtemeldir, çözümüyse gayet basit blogunuzda ki yazıların sayısı ortalama 10 adete  ulaştığında sorun kendiliğinden düzelecektir.


2 Widgetın üstünde görünen yazıyı(başlığı) değiştirebilirmiyim ?
Link withini eklediğinizde gösterdiği bağlantıların hemen üstünde İngilizce olarak “you might also like” diye bir başlık gösterir, siz isterseniz bu yazının yerine “bunlarda ilginizi çeker” veya “benzer yazılar” diye farklı bir ifade kullanabilirsiniz .

Bunu yapmak içinde  kumanda panelinden, yerleşim bölümüne geçerek eklentinin kodlarını açıp hemen altına aşağıdaki kodları ekleyin.

<script>linkwithin_text=' Buraya sizin yazınız gelecek '</script>

 

Aşağıdaki görselde olduğu gibi.

linkwithin-text

 

Eklediğiniz kodda kırmızı ile renklendirdiğim “Buraya sizin yazınız gelecek” diye yazan yere istediğinizi yazabilirsiniz.

 

3 Widgetın konumunu/yerini ayarlayabilirmiyim ?

Eklenti bazen istemediğiniz şekilde yazılarınızı kesmek için kullandığınız bağlantısından önce veya nadiren de olsa yazının üstünde görünebiliyor.

 

Bu durumda eklentinin HTML kodlarını şablonunuza ekleyerek konumunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

 

Bunu yapmak içinde sırası ile Blogger kumanda paneli—> Şablon –> HTML’i düzenle –> Devam et yolunu takip ederek blogunuzun kodlarının açık bulunduğu bölüme ulaşıyoruz.

 

Burada “Widget şablonlarını genişlet” diye yazan kutuyu işaretledikten sonra, klavyenizdeki ctrl ve f tuşlarına aynı anda basarak açılan arama formunda  <b:if cond='data:post.hasJumpLink'> terimlerini aratın bulduğunuz bu kod blogunun hemen altına   aşağıdaki kodları ekleyin.

 

<div class="linkwithin_div"></div>

 

Aşağıdaki görselde de daha fazla ayrıntıyı görebilirsiniz.

 

linkwithin-devamı-okudan-sonra

 

Yukarıda devamını oku bağlantısını örnek olarak verdim siz bu kodları nereye eklerseniz eklentinizde orada görünecektir.

 

 

4 Blog adını değiştirdim veya alan adına yönlendirdim ama eklenti hala eski bloguma bağlantılar oluşturuyor.

 

Blogunuzun linki değiştiğinde Linkwithin yeni linkteki içeriği indexlemeye başlar fakat bu biraz zaman alacaktır bir süre beklerseniz sorun kendiliğinden düzelecektir.

 

5 Eklentinin tasarımını özelleştirebilirmiyim.

Yazının başında bahsettiğim gibi eklentinin kodlarına müdahalede bulunma şansınız bulunmuyor fakat sonradan eklediğiniz CSS kodları sayesinde eklentinin tasarımını kendi blogunuzun tasarımına uyarlayabilirsiniz.

 

Yine HTML’yi düzenle sayfasında ]]></b:skin> terimlerini arayıp bulduktan sonra hemen üstüne gelecek şekilde aşağıdaki css kodlarını ekleyin.

.linkwithin_text{
color:#000;

}

.linkwithin_posts a {
    background: none !important;
    text-decoration: none;

}

.linkwithin_title {
    color: #000!important;
    font-family: verdana, sans-serif !important;
    font-size: 12px !important;
    line-height: 14px !important;
    text-decoration: none;

}
.linkwithin_title:hover {
    color: #ffff00!important;
    text-decoration: none !important;
}

 

 

bu kodları ekledikten sonra aşağıdaki görselde görebileceğiniz sonuçları elde edeceksiniz.

linkwithin-tasarım

 

 

CSS ile daha fazla özelleştirme yapabilmek içinse burada daha önce yayınladığımız yazıya göz gezdirebilirsiniz.

 

Bize gelen sorular üzerine hazırladığımız çözüm önerileri bu kadardı, fakat sizin eklentiyle ilgili yaşadığınız problem bu yazıda yer almıyorsa onu da bu bağlantıyı kullanarak link withine bildirebilirsiniz.

 

LinkWithinin yardım sayfası İngilizce hazırlandığı için yazılanları tam olarak anlayamıyorsanız, yine sizin için hazırladığımız Türkçe alternatifinde bizim örnek olsun diye girdiğimiz bilgilerin yerine kendi bilgilerinizi girip eklentiyle ilgili probleminizi işaretledikten sonra gönder yazan butona basarsanız mail orjinal sayfada olduğu gibi İngilizce olarak LinkWithin yetkililerine iletilecektir.

 

Son olarak LinkWithinden birde yenilik haberi vermek istiyorum, oda şu: Yakın zamanda LinkWithin kendi reklam ağını devreye sokacak, Türkiye de ne zaman kullanılabilir belli değil ama blogundaki reklam çeşitliliğini artırmak isteyenler için olumlu bir gelişme.

Bu konuda reklamların nasıl gösterileceği veya ortaklık gelirinin nasıl dağıtılacağı belirtilmemiş olsa da, sanırım gösterilecek bağlantılardan bir tanesi reklam olacaktır ve tıklama başına ücret ödenecektir.

Paylaş !

22 yorum:

 1. Süpersin ya... Çok teşekkürler. Artık Outbrain kullanıyorum. Bana hiç bir sorun yaratmıyor ama bu bilgiler de dağarcığımızda bulunsa iyi olur.

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim Gülsüm hanım, beğenmenize sevindim.

  YanıtlaSil
 3. Yine oldukça faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Nalan hanım beğenmenize sevindim ..

   Sil
 4. tafun ben acemi bir blogçuyum blogta resim yayınlıyamıyorum kotanız dolmuştur deniyor ne yapabilirim cevap verirseniz çok sevinirim selamlar hobibilmece blogspot

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tümay hanım bu nasıl acemilik, ben iki yılda 1gb kotayı dolduramadım :)

   Şakayı bırakırsak sounuzun iki çözümü bulunuyor bunlardan ilki ücretli olanı .. oda şöyle bir google hesabı oluşturduğunuzda bu hesap için size ücretsiz olarak 1gb kotalı Picasa web albümlerini kullanabilme hakkı sunar yani siz blogger da yazıya eklediğiniz yazıları aslında Picasa web albümlerindeki hesabınıza yüklüyorsunuz.

   1gb kotanız dolduğu için ya ücret ödeyip biraz daha kota satın alacaksınız, yada yeni bir google hesabı oluşturup yazılarınızı onunla yazacaksınız yeni bir google hesabı oluşturduğunuzda yeni hesabınaıza ait 1gb kotanız olacak bu yeni hesabınızı blogunuza yazar olarak ekleyip yazılarınızı onunla yazarsanız ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

   Sil
 5. teşekkürler tayfun bey valla bende anlamadım nasıl dolduğunu çünkü bir sürü blogu takip ediyorum bizden fazla resim ve yazı var hala dolmamış bizimki nasıl doldu anlamadım,arkadaşlara sordum ücretlendirdiniz mi diye oda yok anlayamadık gitti ilginize teşekkürler selamlar................

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://picasaweb.google.com/home burada Google hesabınızla oturum açtıktan sonra hesabınızda yüklü olan görselleri görebilirsiniz, blogunuzda kullanmadığınız görselleri silerek biraz yer açabilirsiniz ..

   Tabiki kesin çözümleri yukarıda belirttim farklı bir hesap açıp onuda blogunuza eklerseniz sorun kalmayacaktır. Üstelik Google Chrome kullanıyorsanız her seferinde farklı hesaplar arasında oturum açmanıza gerekte kalmaz Google chromede her iki hesapla aynı anda oturum açmanız mümkün..

   Sil
 6. tayfun bey günlerdir uğraşıyorum ama çözüm bulamadım daha öncede yazmıştım size bana benzer yazılar az blogunuzda ondan göstermiyor demiştiniz ..ama şimdi yazıda resimde oldukça fazla blogumda ama ilk günden bu yana 2 resmi yayınlıyor ne artıyor nede azalıyor ,bide widgeti içe aktardığımda gadget çıkmıyor yani linkwithin blogda var yerleşimde yok şablonu geniiletip baktım gene yok ne yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eylül hanım iki adet resim yani bağlantı gösteriyorsa, ekelentiyi hazırlarken 2 tane olarak işaretlediğiniz içindir, eklentiyi silip tekrar kurarken 5 adet olarak işaretlerseniz belki çalışır ama bu eklenti ön bellekle me ile çalıştığı için belki bir süre bekleyebilirsiniz bunun için kesin bir şey söyleyemiyorum ayrıca yukarıdaki yazıyı okuduysanız sorunu direk linkwithine bildirebileceğiniz yöntemler paylaştık..

   bu işleri yaptığınız halde sonuç alamazsanı, bana tayfun@bloggermodifiye.com e-posta adresinden ulaşın .... sorunu ben düzeltmeye çalışırım..

   Sil
 7. o kadar çok sey ogreniyorum ki resmen derdime derman oluyorsunuz. ve adim adim çok güzel açikliyorsunuz; bir çok sitede dolastiktan sonra sizinkine denk geldim; çözemedigim çogu sorunu çözdüm sayenizde. ellerinize saglik! çok faydali gerçekten

  YanıtlaSil
 8. ben siteme linkwithin ekledim ancak tamamıyla temam kaydı sonrasında kodu sitemden sildim ancak hala şablonum kaymış şekilde :S nasıl düzeltirim hiç bir fikrim yok yedeğini sistem yüklemiyor. lütfen acil yardım :S sitem; hacktugtv.com

  YanıtlaSil
 9. süpersiniz tayfun bey benim linkwithin 5 işaretlemem e rağmen sadece 3 görsel var 4 denedim oda olmuyor uzun zamandırda paylaşımlar yapıyorum blogda sorun nedir acaba yardımcı olurmusunuz..bloguma bakarsanız anlarsınız http://hazanmevsimi58.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Eylül..
   Görsellerin adeti değişmiyorsa bunu Linkwithine bildirmen gerekir, yazıda bunu nasıl yapılacağını anlattık artık linkwithin sorunu ne zaman çözene kadar beklemekten başka bişe kalmıyor.

   diğer bir seçeneğinde bu eklentinin alternatiflerini kullanmak..

   onları da aşağıdaki bağlantıdan görebilirsin.
   http://www.bloggermodifiye.com/search/label/benzer%20yaz%C4%B1lar

   Sil
 10. Yayından kaldırdığım yazıları hala daha fotoğrafları ile beraber göstermekte,bunun önüne nasıl geçebilirim?

  YanıtlaSil
 11. merhaba
  benim sorunum siteme ekliyorum 3 adet olanı seçiyorum.her yazının altındaki 3 resimde hep aynı oluyor.yani sürekli 5-6 aynı yayını tavsiye ediyor.28 yayınım olmasına rağmen.birçok kez sildim yeniden yükledim ve her yüklediğimde 1-2 gün bekledim.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 12. linkwithin eklentisini kullanıyorum sitemin ana sayfasında görünmemesi için ne yapmalıyım bide aynı yayınları gsteriyor değişiklikler için ne yapmalıyım iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 13. Hocam merhaba. Ben ilk defa Css tasarım yapacağım. Veya HTML hangisi benim için daha verimli olursa onu kullanırım. Neyse soruma geleyim. Ben yaptığım Css tasarımı Blog'uma nasıl uygulayabilirim. Diyelim ki uyguladım. Ben her yeni yazı yazdığımda Css kodunu yeniden mi göndereceğim. Asıl sorum buydu. Her yeni yazıda Css'yi günceleyip gönderecek miyim?

  YanıtlaSil
 14. merhaba ben bi türlü ekleyemiyorum linkwithin önbellek ve çerezleri temizle uyarısı geldi temizledim ancak içerik bos geçilemez diyor ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 15. merhaba
  ben yaklasik 3 4 ay once sitemi ozel alan adindan tekrar blogspota yonlendirdim ama linkwithin hala .com sayfama yonlendiriyor.
  Blogspota yonlendirmesi icin beklemekten baska bir cozum yolu yokmu?

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz