Blogger’dan Google+ Üyeleriniz için yep yeni bir gadget

google takipçilri İnternette yayılmak için sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyorsanız Facebook ve  Twitter’dan  blogunuza azımsanamayacak kadar ziyaretçi trafiği çektiğinizi de iyi biliyorsunuzdur.

 

Bloglarına sosyal medyayı entegre etmek isteyecek bloggerların ilk işi paylaş(share) butonlarını yazılarının altına eklemek olur daha sonrada oluşturdukları Facebook hayran sayfası, yada Twitter takipçilerinin resimlerinin de bulunduğu beğen kutusu adında diğer araçlar gelir.

 

İşte blogger gadgetlarına en son eklenen, gadgetta Google+ takipçilerinizi kendi blogunuzda Facebook’un beğen kutusu şeklinde gösterebilmenizi sağlayan yeni bir eklenti.

 

Eklentiyi kendi blogunuza kullanabilmek için öncelikle blogger/blogspot profilinden Google+ profiline geçiş yapmanız gerekir.

 

google -ya-bağlan

 

Bunu da yapabilmek için Blogger kumanda panelinde yer alan dişli ikonuna tıkladıktan sonra açılan küçük penceredeki “Google+ ‘ya bağlan”  yazan bağlantıya tıklayın, sizi karşılayan yeni sayfada  şartları kabul ettiğinizi onaylayan kutuyu işaretledikten sonra, “şimdi geçiş yap” yazan butona basarak blogger profilinizden Google+ profilinize kolayca geçiş yapabilirsiniz.

 

blogger-profili

 

Blogger profilinden vaz geçmek istemeyenler için küçük birde sır vereyim: Blogger’ın resmi blogunda her ne kadar yapılacak işlemler bu şekilde anlatılsa da, siz hem bu eklentiyi kullanıp hem de blogger profilinizden vaz geçmek istemiyorsanız, eklentiyi ekledikten sonra yine kumanda panelindeki dişli ikonuna tıklayıp, açılan pencerede “Blogger profilini” kullan yazan bağlantıya tıklayarak blogger profilinize geri dönebilirsiniz.

 

Tabi bu işlemim sadece Google+ profiliniz için işe yarıyacağını unutmamanız gerekiyor, eğer yazının sonunda da paylaşacağım Google+’da hazırladığınız sayfa için bu eklentiyi kullanmak istiyorsanız, kesinlikle Google+ profiline geçiş yapmanız gerekiyor.

 

 

gadget-ekleGoogle+ profiline geçiş yaptıktan sonra Yerleşim bölümüne geçerek buradaki gadget ekle yazan bağlantıya tıkladığınızda açılan pencerede gadget galerisine eklenen “Google+ üyeleri”  gadgetını blogunuza ekleyebilirsiniz.

 

Bu gadgetı, Friendconnectin izleyiciler gadgetı ile birlikte kullanmanızda hiç bir skınca yok, ayrıca daha önceden Google+’da blogunuz için bir sayfa hazırladıysanız blog ziyaretçilerinizin sizin Google+ profiliniz yerine bu sayfayı takip etmelerini isterseniz.

 

google

 

Bunu da yapabilmek için kumanda panelinde bulunan açılır menüdeki Google+ yazan bağlantıya tıklayıp açılan sayfada, kolayca hesaplar arasında geçiş yapabilirsiniz.

 

Kaynak: http://buzz.blogger.com/2012/11/grow-your-audience-with-google.html

Paylaş !

8 yorum:

 1. bunu html olarak bir yere eklemek istersek nasıl yaparız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ehl-i blog eklentiyi iframe olarak farklı bir tab menu içine gömmeye çalıştım o oluyor, fakat izle yazan butona tıklanmıyor, bloggerın kaynak kodlarına bakıp bir şeler denemediğim için şuan için her hangi bir fikrim yok fakat bir şeyler bulursam paylaşırım.

   Sil
  2. Hocam html olarak kullanmayı buldum.buraya bakabilirsiniz :
   Google Plus Follower Gadget Ekleyin

   Sil
 2. merhaba yenı blogger da gadget eklemeyı nasıl bulacagım bulamıyorum da tsk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogger kumanda pnelinde bulunan açılır menude Yerleşim yazan bağlantıya tıklayın açılan sayfada gadget ekle yazan yere tıklarsanız blogunuza ekleyebileceğiniz gadgetların bulunduğu galeri açılacaktır.

   Sil
 3. bende google + ya bağlan diye bir seçenek yok

  YanıtlaSil
 4. bende yeni blog kesfedenlerdenim peki ilk giris ten sonra blogu oldugu gibi kullanmak mi daha iyi yoksa google+ yapmak mi hangisi sizce?

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz