Blogunuza Twitter fallow box ekleyin

twitter-fallow-box Daha önce bizimde tanıttığımız Facebook likeboxtan esinlenilerek, Jquery geliştiricileri tarafından hazırlanmış bu eklenti sayesinde Twitter takipçilerinizi kendi blogunuzda gösterebilir, takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

 

Paragrafın başında da bahsettiğim gibi eklenti Jquery ile hazırlanmış ve kodları açık kaynak olarak internette dağıtılıyor, her ne kadar biz eklentinin üzerinde gerekli olan düzenleme yapmış olsak ta, sizin kod bilginiz varsa eklentiyi kendinize göre daha fazla özelleştirebilir, kendi blog tasarımınıza uyarlayabilirsiniz.

Uygulamanın çalışan demosunu görmek için buraya bakabilir, kendi blogunuza eklemek içinse, sizin için hazırladığımız aşağıdaki harika eklentiye:) Twitter kullanıcı adınızı yazıp, pencere  boyutlarını kendi blogunuzun kenar çubuğuna uygun gelecek şekilde ayarladıktan sonra, kullandığınız blog platformunun butonuna basarak kolayca blogunuza  ekleyebilirsiniz.

 

Paylaş !

25 yorum:

 1. Uygulamaya calistim ama nedense beceremedim... Hos, Twitter`i nasil kullanacagimi ögrenmem lazim önce degil mi?....:) Sevgilerimle,

  YanıtlaSil
 2. Tamam, tamam hallettim.... Sagolasin Tayfun... Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. çok faydalı bir uygulama, teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. Hocam burada genişliği hemen ayarlayabiliyoruz. Ben burada kendi blogumda paylaşmıştım. Sanırım ondan farklı değil mi ? Bu daha kullanışlı geldi.

  YanıtlaSil
 5. rica ederim @son kıllanma tarihi beğenmene sevindim.
  @Furkan senin soruna gelecek olursak, senin tanıttığın uygulamayı aslında ben çok önceleri görmüştüm bizim bu tarz uygulamaları tanıtmamızın sebebi uygulama kodlarını kendi sitesinde barındırıyor ve diyelim ki yarın kodları sildi uygulama çöpe gider veya php kodlarına bir reklam scripti ekledi senin blogunda reklam açtırabilir tabi bunu yapacak anlamına gelmiyor, ama hintli birisi bir sayaç kodu hazırlmıştı ve herkeste ekliyordu, onu bilirsin kodları ekledikten bir süre sonra kocaman reklam pencereleri açtırıyordu.

  bizim tanıttığımız uygulamanın artısı jqueryle hazırlanmış ve daha önce bizim tanıttığımız uygulamalardan birini eklediysen onlarda jqueryle hazırlandığı için açılış hızını fazla etkilemeyecektir, diğer bir konuda uygulamanın kodları üzerinde düzenleme yapabilmen ..kodları indirip istediğin gibi düzenleyebilirsin.

  senin uygulamayı hazırladığın yöntemde ilk yanlış kodları google sitese yüklemen, google sites bildiğim kadarıyla yasaklı buda dns ayarı yapmayanlarda bu uygulama çalışmaz demektir.

  kodları bloggerdan link vererek javscrip kodu yerine iframe ile çağırtsan daha kullanışlı olabilirdi.

  buraya bakarsan senin kodların blogger üzerinde çalışan halini göre bilirsin linkteki bloggermodifiye yazan yere kendi kullanıcı adını yazarsan senin hesabının takipçilerini gösterir peki bunu en rahat şekilde nasıl kullanırsın.

  oda şöyle aşağıdaki kodları paylaşırsan

  <iframe height="250" marginheight="0" border="0" src="http://vindvido.blogspot.com/?user=bloggermodifiye" frameborder="0" width="330" name="content" marginwidth="0" scrolling="no"></iframe>

  kendi kullanıcı adını yazıp width değerini de kendi tasarımlarına kolayca uyarlayabilirler ve dns ayarına gerek kalmadan herkeste çalışır.

  tabi bu uygulamada bir sorunda daha var sen genişliği yükseltsen bile avatar sayısı 10 adette kalıyor buda görüntüyü bozuyor.

  yani kısacası bu tarz onlarca uygulama var ama biz wibiya,linkwithin gibi tanınmış uygulamaların dışında, kodları kendi hesabımıza yükleyemediğimiz hiç bir uygulamayı tanıtmıyoruz, bizim uygulamanın diğer bir artısı da hazırladığımız gadget uygulamanın kodlarını indirip her hangi bir yere yüklemek kolay ama zor olan bunu yeni başlayan acemi kullanıcıların kolayca ekleyebilecekleri şekle getirmek buda uygulamayı çalıştırmaktan daha fazla emek isteyen bir uğraş, bunun kazandırdığıda, bizim eklentimizin üzerinde gerekli özelleştirmeleri yapıp bir iki tıkla kolayca bloguna ekleyebiliyorsun ..

  Tabi eklentiyi sadece bu uygulama için hazırlamadık ilerleyen günlerde yine jqueryle çalışan harika uygulamalar hazırlayıp bu ara yüzde tanıtacağız.

  YanıtlaSil
 6. Aşağıdaki kod nedeni ile pencere boyutlarındaki yükseklik ve genişlik ayarlarını belirlesem de sitede istenilen boutlarda gözükmüyor. division'a atanmış style parametrelerindeki yükseklik ayarını boş bırakırsan düzelir sanırım. style parameteleri JS içerisinde belirlenmiş. .follow_box_main diye class oluşturdum yükseklik ve genişlik değerlerini ayarladım ama düzelmedi.

  kod:
  div class="follow_box_main" style="border: 0px solid #bbb; width: 340px; height: 250px;

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yükseklik 250px ile sınırlı yani 200px yapabilirsin ama 250den daha fazl yükseltemezsin javascript kodlarını indirip üzerende değişilik yaparsan durum değişir tabi...

   Sil
 7. eklentiyi bloğuma ekledim ama hiç bir şey çıkmadı..(Twitter adımı doğru yazdığımdan eminim)?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende test ettim fakat sorun twitter apileri ile ilgili bir durum yani beklemekten başka seçenek bulunmuyor ...

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. twiter hesabınızı koruma altına aldığınız için blogunuza eklediğiniz eklentiler çalışmayacaktır.

   Twitter ayarlardan --> Tweet gizliliği bölümünde bulunan --> Tweetlerimi korumaya al yazan seçenek işaretliyse bunu kaldırın.

   eklenti o zaman sorunsuz çalışacaktır.

   Sil
 9. bunu nasıl türkçe yapabiliyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uygulamanın kodları üzerinde düzenleme yapıp tekrar yüklemk gerekiyor vakit bulursam düzenlerim..

   Sil
 10. yardımcı olur musunuz? bloguma nasıl yüklicem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. twitter kullanıcı adınızı yazdıktan sonra, genişliği ve yükksekliği kendi blogunuzun kenar ubuğuna uygun şekilde belirleyin, mesela sadece genişliği 220 olarak belirleyin bu sizin blogunuza uygun bir ölçü ve son olarak bloggera gönder yazan turuncu butona bası ve aılan yeni sayfada widget ekle yazan düğmeye tıklayın ...

   Sil
 11. ben yapamiyorum. Nasil eklicem twitter i bloguma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yapmanız gerekn işlem gayet basit twitter kullanıcı adınınızı yazdıktan sonra blogger'a gönder diye yazan butona basıyorsunuz gadget olarak ekleniyor.

   Sil
 12. Merhaba
  Bloguma ekledim ama sağda tarafa doğru taştı. kodlarla oynadım ama halledemedim. Yardımcı olursanız sevinirim,

  http://sevdaninsokagi.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 13. Merhaba benim de sağa doğru taştı, ne yapmam lazım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  http://coksevgilidunluk.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 14. kodları verirsen sevinirim bloggere ekle diyorum eklemiyo

  YanıtlaSil
 15. Sanırım Kodlarda sıkıntı var

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz