Blogger (blogspot) artık daha mobil

Blogger özellikle iPhone için geliştirdiği uygulaması ile birlikte, üzerinde yeni iyileştirmeler yaptığı Android uygulamasını  resmi  blog’undan duyurdu.

         

Bloggerın yeni uygulamalarını, cep telofonunuza yükledikten sonra blog’unuza yeni post girebilir veya  daha önce taslak olarak kaydettiğiniz yazılarıda düzenleye bilirsiniz.

Kullanımı kolay bu uygulamalarda içeriğinizi oluşturduktan sonra yukarıda bulunan yayınla butonuna basmanız yeterli. Daha sonra yayınladığınız veya taslak olarak kaydettiğiniz postaları bilgisayarınız üzerinde düzenlerseniz, uygulamanız çalışmaya başladığında otomatik olarak bu düzenlemelerinizi farklı cihazlar üzerinde olsa da eşitleyecektir.

 

Ayrıca farklı bloglar arasında geçişleri kolaylaştırmak için URL girmeniz yeterli,
Paylaş !

16 yorum:

 1. iphone ve android telefonum yok, blogumun mobil sürümünü nasıl yaratabilirim ? yani başka bir yolu yok mu ?

  YanıtlaSil
 2. Theneke blog’unun mobil sürümünü yani akıllı cep telefonlarda veya mobil araçlara uygun bir şekilde görüntülenmesini istiyorsan burada ki anlatıma bakabilirsin.

  YanıtlaSil
 3. Blogger gün geçtikçe gelişiyor.. Blogger Modifiye ilk keşfettiğim ve yeri imlerimde ilk sıralarda olan bir site.. Bu haberide ilk burdan öğrendim.. Blogumu burdan öğrendiklerimle geliştiriyorum =) Teşekkürler Tayfun Bey.. Faydalı ve pratik bir siteniz var..

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkür ederim yardımların için

  YanıtlaSil
 5. Blogger Dizayn Blogumuzu beğenmene sevindim ayrıca blog ziyaretçilerimizden ,çok fazla şablon paylaşırmısınız gibi istekler geliyor , biz daha çok kodlarla oynarak tasarımı değiştirebileceğiniz yöntemler paylaştığımız için ve btemplates gibi 1000 lerce şablonu ücretsiz dağıtan bir site bulunduğu için şablon paylaşmayı gereksiz görüyorduk, fakat senin blogunu incelediğimde ,türkçeye çevirdiğin ve bloggera uyarladığın farklı şablonlar ,koddan anlamayan veya hazır şablon arıyanlar için güzel bir kaynak olacaktır.


  Theneke'nin blogu teknoliji ve modern kültüre meraklılar için farklı bir alternatif olacaktır.

  YanıtlaSil
 6. Tayfun arkadaşım, blogumu incelediğin için teşekkür ederim.. Blogumda paylaştığım şablonları indiren bloggerlar şablonun kodlarında değişiklik yapıp tasarımı kişiselleştirmek isteyeceklerdir.. Bunun için en doğru adres Blogger Modifiye.. Bende buna bir katkım olur ümidiyle Blogger Modifiye'yi blogumda tavsiye edeceğim.. Bu arada bende Blogger Dizayn'ı mobil sürüme adapte ettim =)

  YanıtlaSil
 7. anlaşılır ve öğretici yayınlar için teşekkürler.

  1 sorum olacak blogta açılan bir başlıkta ilginizi çekebilir yada benzer konular diye bir bölüm nasıl oluşturuluyor.

  teşekkürler


  WEBSEYYAHI

  YanıtlaSil
 8. benzer yazılar için bu iki uygulamadan istediğii kullanabilirsin.
  Outbrain ve LinkWithin

  ayrıca şu sayfayı okurmusun yazılarımızdan nasıl alıntı yapabirsiniz ?

  YanıtlaSil
 9. teşekkürler

  LinkWithin aradığım gibi bir uygulama

  "yazılarımızdan nasıl alıntı yapabirsiniz ?"

  evet okudum tüm yazılarımda alıntı yaptığım yeri belirtmeye dikkat ediyoruz ve özellikle logolu bağlantı veriyoruz.isterseniz sizden aldığımız 2 konuyu kaldırabiliriz veya düzenleyebiliriz.

  başarılarınızın devamı dileğiyle

  YanıtlaSil
 10. web seyyahı senin 5 saniyede kopyalayıp yapıştırdığın etiketlerle ilgili yazıyı ben tam 3saat emek vererek yazdım ve belki 3 defada düzenledim ..

  blog adı üstünde özgün olmalıdır artık yazıyı bırakıp sileceğine kendin karar ver .. biz yazıdan nasıl alıntı yapılacağını yazdık
  ( tamamı değil devamını oku yazan yere kadar)

  YanıtlaSil
 11. Çok iyi bir gelişme olmuş ama android telefonumuz yok malesef :( en kısa zamanda almak lazım. Ben şehir dışındayken kullandığım telefondan opera mini aracılığı ile yazı yazmaya çalıştım ama rezillikten başka birşey değil. Aslında Blogger geliştiricileri mobil bir panel yapsalar çok makbule geçer.

  YanıtlaSil
 12. Tayfun kardeş bir de şu mobil şablonda adsense gösterimi nasıl olacak.Bu konuya da bir açıklık getirsen süper olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. blog'unun mobil versiyonunu etkinleştirdiğinde bildiğim kadarı ile zaten adsense gösteriliyor.

   Sil
 13. Bu uygulamada yayın yazarkenki karakter sınırını nasil kadirabilirim

  YanıtlaSil
 14. Yayın sığmıyor karakter sınırı var normalde yok mobilde var nasil kaldirabiliriz

  YanıtlaSil
 15. Uggulamanin post yayinlama dışında bir işlevi yok ve post yazarken karakter siniri var. Tarayicidan pc modundaki kontrol panelinden kontrol ediyorum mecburen. Ben de mobilden kullaniyorum hep. Sizce wordpress e gecmeliyim wordpress.com mobil uygulamasi cok iyi ama wordpress.com da bircok secenek icin ucret talep ediyor

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz