Google adsense alternatifleri Reklam ağları

FACEBOOKTAN-PARA-KAZANMA Blog ve Web sitesi sahiplerinin ürettikleri içerikten para kazanabilmelerini sağlayan en büyük reklam ağı Google Adsense ancak bu sisteminde yerli ve yabancı bir çok alternatifi bulunuyor.

 

Eğer Google Adsense tarafından uzaklaştırıldıysanız veya her yerde görmeye alıştığımız artık neredeyse reklam körlüğü oluşmasına sebep olan  bu sistemin, alternatifi reklam ağlarından her hangi birisini kullanmak istiyorsanız sizin için incelediğimiz sistemler bunlar.

 

Mynet Adpartner

mynet-addpartner Ülkemizin en çok ziyaret edilen portalı olan Mynet tarafından geliştirilen Mynet Adpartner, Google Adsense ile bir çok benzer özelliğe sahip.

 

Adsense de olduğu gibi tıklama başına ücret ödeyen bu sistemin kullanabileceğiniz diğer bir reklam çeşidi de RSS reklamları.

 

Mynet haberlerini blog’uğunuza ekleyerek para kazanabilmenize olanak veren bu sistem blog’unuzda hem haberlere yer vererek hem de kazanç elde etmenize olanak sağlıyor.

http://adpartner.mynet.com/

 

 

Gitti Gidiyor

gitti gidiyor Üye olduktan sonra açık artırmada ki ürünlere bağlantılar vermenize dayanan bu iş ortaklığı sisteminde hem tıklanma başına ücret alabiliyorken hem de ürünlerin satışı durumda gelir elde edebiliyorsunuz.

https://aff.gittigidiyor.com/aff/index.jsf

 

Linkz

linkz İnternette gezinirken girdiğiniz web sitesi veya bloglar da işaretlemiş kelimelerin üzerine gelince açılan pencerelerde reklam alanını gösteren bu sistemde reklam için farklı alanlar oluşturmanıza gerek kalmıyor.

http://www.linkz.net/

 

Hürriyet bumerank

bumerank Bumerang kullanıcı paneli veya e-posta üzerinden bir "teklif" olarak ulaştırılan,Sponsorların oluşturduğu "advertorial"  (metin, resim, video gibi) tarzında hazırlanmış içerikleri yayınlayarak para kazanmaya dayalı.

http://bumerang.hurriyet.com.tr/

 

Google Adsense ile benzer özellikler sunan yerli ve yabancı bir çok diğer reklam ağı da şunlar.

Reklam store

Reklamz

Paratikla

 

Yahoo publisher network.

AdBrite

Clicsor

Add.Tech

Paylaş !

20 yorum:

 1. Hürriyet bumerank mı

  oktayerz.com

  YanıtlaSil
 2. bir şey sormak istiyorum, ben de sayfama reklam eklemek istiyorum ama bir şeyden çekiniyorum. Google, kendi şirketi olan adenseden reklam aldığımızda herhangi bir yaptırım uyguluyor mu? Çünkü blogger hizmeti bedava veriliyor. Bedava verilen hizmetlerde genelde bu tür şeylere kızılır...

  yeri gelmişken blog sitem

  http://yesildokunus.blogspot.com/

  herkesi bekliyorum

  YanıtlaSil
 3. @yesildokunus blogger'a reklam ekleyip gelir elde etmenin hiç bir sakıncası yok, hatta kullanıcıların reklam ekleyebilmelri için sayfa öğeleri bölümüne ekledikleri birde gadget bulunuyor.

  YanıtlaSil
 4. Gittigidiyor,reklam stor,mynet adpartner yayıncı olarak ücretsiz(blogspot,blogcu,wordpress uzantılı) siteleri kabul etmiyor
  http://parakazanmaokulum.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 5. @Parakazanmaokulum evet haklıymışsın ama zaten bu işi ciddi olarak yapmak isteyenler 10 dolar verip com,net veya org uzantılı bir alan adresi alabilirler.

  YanıtlaSil
 6. ilk önce emeğinize sağlık baştan sona süper bir konu ama ben yazınızın tamamına uymadım tasarımı oluşturduktan sonra çıkan linki direk yerine yerleştirdim iletişim sayfası direk oluşmuş oldu güzelde oldu teşekkür ederim

  http://can-isik.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. @CaN IŞIK sanırım sen iletişim sayfası ile ilgili yazıdan bahsediyorsun , beğenmene sevindim ,yazının geri kalanıda oluşturduğun iletişim sayfasını daha fazla nasıl özelleştirebileceğin ve fonksiyonel bir hale getirebileceğinle ilgiliydi, tabi tercih senin bu haliylede güzel bir iletişim sayfası olmuş.

  YanıtlaSil
 8. tayfun hocam, blogumuzda alternatif reklam verebilme imkanımız var mı? mesela bloggermodifiye.com'un küçükte olsa bir reklamını koymak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülbeyaz daha dün Google adsenseden bir uyarı aldım :) yazıların altına eklediğim reklamların bir kısmı görünmüyor diye uygun değilmiş :) bazen hiç uyarmadan bile reklamlarınızı kaldırabiliyorlar.

   Google sitelerine reklam eklenyen yayıncıları düşündüğü kadar, onlara addwords'e reklam verip para kazandıranları da düşünüyor, yani işi sıkı tutuyor.

   ama bu senin her hangi bir sitenin banner'ını veya linkini ekleyemiyeceğin anlamına gelmez.

   Bizim blog'umuzda ürettiğimiz içeriğin blog sahiplerine faydalı olduğunu düşünüp sitemizin reklamını veya linki kendi blog'una eklemen bizi mutlu eder.

   Sil
 9. tayfun hocam bir soru daha;

  blogger'da yazdığım yazılar, tarih sırasına göre gösterime giriyor. ben en eski yazımın ilk gösterilmesini istiyorum. yada bu sıralamayı ben belirleyebilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. malesef blogger da böyle bir özellik yok, bunu yapabileni de görmedim.

   Sil
  2. anladım:)

   blog'um da eski türk dizilerinin üzerinden bölüm bölüm özetlerini yapan bir format deniyorum. ancak bu durumda blog'u daha fazla kullanmamın mantığı kalmadı gibi. ben alan adı alıp bu dizileri web sayfasına aktarsam daha mantıklı olacak. bu konuda sitede bi arama yapayım bakalım ne bulacağız :)

   Sil
 10. OLMAZMI TAYFUN BEY YAZILARIN TARIHINI DEGISTIREREK ISTEDIGIMIZ DUZENE KOYABILIYORUZ KAYIT SECENEKLERINDEN ESKI TARIHE ALIN

  YanıtlaSil
 11. benim bloğum ingilizce içerikli ve turizm ve kültür ile alakalı açalı 9 10 gün oldu 1700 civarı görüntülenme var ve % 90 yabancı ülkelerden bunun için reklam alma fikri geldi aklıma herhangibir öneriniz varmı bir ingilizce içeriklere reklam firmalar gibi (adriplexe başvurdum türkçe içerik lazım dedi , bumerang altın olarak kabul etti) bu arada bakmak ve incenelemek isterseniz bloğum http://tourismturkeytr.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 12. türk reklam siteleri vergi isstiyor yabancı site için google a bidversiter yazın

  YanıtlaSil
 13. Bu siteler %100 güvenilir mi
  tarihinotesinde.blogspot.com ziyaret ederseniz sevinirim

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz