Facebook yorumlar formuna eklenen yeni özellikler

Daha önce tanıttığımız ve kendi blog’unuza ekleyebileceğiniz adımları paylaştığımız Facebook yorum formunda yapılan iyileştirmeler ve yeni eklenen özellikler sayesinde daha işlevsel ve kullanışlı bir hale getirilmiş.

2011-07-07_221545 

 

Yorum formunda dikkatimi çeken ilk özellik farklı hesaplarla yorum yapılabilmesini sağlayan açılır bir menün eklenmesi ,Facebook hesabınız açık değilse yorum yapabilmek için isterseniz Yahoo,Hotmail veya AOL hesabınızla oturum açmanızda mümkün.

 

Ayrıca yapılan yorumlara cevap verme ve beğenme özelliği de yeni eklenen diğer güzel özelliklerin başında geliyor.

2011-07-07_221915

 

Yönetim panelinde yapılan geliştirmelerle daha pratik bir arayüze kavuşan yorum formununda, ilgimi çeken bir diğer özellik ise “bildirimler”, daha önce yapılan yorumlardan haberdar olamıyorken artık her hangi birisi oluşturduğunuz yorum formu aracılığıyla yorum yaptığında anında Facebook sayfanıza bildirim olarak iletilmesi.

 

ileti

Facebook yorum kutusuna eklene diğer özelliklerde şöyle..

Moderatör Paneli sayesinde yorumlarda tam kontrol.

2011-07-07_223125

 

Gelişmiş ayarlar sayesinde tercihlerinizi kolayca belirleyebiliyorsunuz..

2011-07-07_223203 

Bu kadar tanıtımdan sonra uygulamayı test edebilmeniz için fevkaladenin fevkinde ki blog’umuza ekledik. Daha fazla ayrıntı için uygulamayı  test edebilirsiniz.

 

Demo  Kaynak 


Bunlarda ilginizi çekebilir                                                             Facebook kategorisi ➜
Paylaş !

9 yorum:

 1. hımm bence yorumlar bloggerdaki gibi eskiden yeniye doğru sıralanabilseydi daha güzel olurdu.
  ama her şeye rağmen güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş emeğine sağlık...

  YanıtlaSil
 2. Güzel olmuş aslında ama facebook bunu sadece kendisi için değil de daha geniş kullanıma açsa yani IntenseDebate yorum sistemi gibi geliştirse daha iyi olur bence o zaman daha fazla kişi kullanır.

  YanıtlaSil
 3. blogger facebooku eklemiyor yorumlara ,facebook ta google hesabını :))

  YanıtlaSil
 4. herkesin bir google hesabı yok ama herkesin bir facebook hesabı var :)

  YanıtlaSil
 5. Bana bildirim gelmiyor ayrıca denemek icin arkadas yorum yaptı halen panelde görebilmis degilim aradan 15 dakika gecti :S sorun nerde cözemedim

  YanıtlaSil
 6. yorumun onaylanmayı bekliyordu ,şimdi iznin verince görüntülenecektir.

  YanıtlaSil
 7. Tayfun hocam peki bunu nasıl blogger'a ekliyecez bana bildirim gelen facebook yorumları lazım , daha önce anlattığınızı uyguladım siteye fakat onda bildirim gelmiyor .

  YanıtlaSil
 8. selam.blogger şanblonumda hazır facebook yorum kutusu vardı.dolayısıyla yeni ıd numarası aldım.şablon html ye ekledim.gelişmiş ayarlarda moderatör bölümünü bulamadım.yardımınızı bekliyorum.blog url.http://www.fnsconsult.blogspot.com

  YanıtlaSil
 9. facebook yorum kutusu ile ilgili değil sorum.
  bloggerın kendi yorum kutusunda tüm yorumlar gözrülüyor. Örneğin sadece 5 yorum görülsün istiyorum. hangi ayarlara göz atmalıyım.
  http://bidiskop.blogspot.com.tr/2012/08/filme-turkce-ses-dosyas-nasl-eklenir.html?showComment=1436000655523#c6713956322766557988
  sayfa burası

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz