Adım adım profesyonel blogger

Blog dünyasına ilk defa adım attıktan sonra , blog’unuz oluşturup, oluşturduğunuz bu blog’a , profesyonel bir görünüm kazandırmak için tavsiyelerini alabileceğiniz,  işin ustası birileri çevrenizde yoksa blog’unuzda ki eksikleri tamamlamak daha profesyonel bir görünüm kazandırmak için iş başa düştü demektir.

 

blogger

 

Bize gelen istekler doğrultusunda tek tek tüm  blog’ları gezip, neyi doğru neyi yanlış yaptığını söyleyebilme imkanımız bulunmasa da blog’unuza daha profesyonel bir tasarım kazandırıp, daha kullanışlı ve arama motoru dostu hale getirebileceğiniz bir yazı hazırladık..

Hazırladığımız yazıyı okuyarak kendi blog’unuz da ki eksikleri daha iyi değerlendirme imkanı bulabilir ,daha sonra adım adım blog’unuzda ki bu eksiklikleri giderebilirsiniz.

 

1.Benzersiz bir tasarım

 

Blogger her ne kadar ücretsiz bir platform olsa da serbest geliştiricilerin ve blogger ekibinin hazırladığı şablonlar sayesinde blog’unuza benzersiz bir tasarım kazandırmanız hiçte zor değil.

 

Blog’unuzun tasarımını özelleştirebileceğiniz bir kaç yöntem bulunuyor bunlardan ilki blogger’ın sizin için hazırladığı şablonlardan birini seçerek ,şablon tasarımcısı yardımıyla özelleştirmek.

 

Şablon tasarımcısı ile seçtiğiniz şablonun bir biriyle uyumlu renk alternatifleriyle görüntüleyebilir ,arka planı olarak  resim kullanabilir bölümleri içiriğinize uygun şekilde boyutlandırabilirsiniz.

 

➜ Diğer bir yöntemde internetten her hangi bir kaynaktan bulduğunuz şablonu bilgisayarınıza indirerek düzenledikten sonra kendi blog’unuz da kullanmak üzere yükleyebilirsiniz. 

 

Bu noktada bir hatırlatma yapmakta fayda var ücretsiz şablonlar genellikle İngilizce olduğu için bu şablonlar üzerinde düzenleme yapmak gerekiyor, bunun içinde bir miktar HTML bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

 

➜ Son olarak tasarımı özelleştirmek için bizim yaptığımız gibi blogger’ın basit şablonlarından birini seçip, kodları üzerinde oyma yaparak geliştirebilirsiniz.

 

➜ Kendiniz için bir logo hazırlayın blog’unuzun adı ve içeriğiyle uyumlu bir logo akılda kalıcılığı artıracaktır bunu da unutmayın.

 

2.Blog’unuz için özel sayfalar oluşturun

Blogger’da da diğer ücretli servislerde olduğu gibi kendi özel sayfalarınızı oluşturabilirsiniz.

 

Örnek: İletişim, Hakkımda veya Galeri gibi sayfalar için blogger’ın sayfa oluştur özelliğiniz kullanarak kendi özel sayfalarınızı oluşturup,blog’unuza bu sayfalara gidecek bağlantılar ekleyebilirsiniz.

 

3.Ana sayfanız diğer sayfalardan farklı olsun

Bazı öğeleri sadece ana sayfada veya yazı sayfalarında görüntüleyerek blog ana sayfanızı diğer sayfalardan farklı gösterebilirsiniz.

 

Bir ana sayfa oluşturduğunuzda diğer önemli bir konuda yazılarınız keserek devamını oku şeklinde bir bağlantı oluşturmanız hem ana sayfanızın daha hızlı açılmasını sağlayabileceği gibi daha fazla yazıyı ana sayfanızda gösterebilmenize de olanak sağlar.

 

4.İçeriğinizi kategorilere ayırın.

Blog ziyaretçilerinizin aradıklarına veya okudukları yazıyla,ilgili diğer yazıları daha kolay bulabilmeleri için kategorilere ayırın.

 

İçeriğinizi kategorilere ayırmak yazılarınızın daha fazla okunmasını sağlayacağı gibi blog ziyaretçilerinizin aradıklarını bulmalarını da kolaylaştıracaktır.

 

5.Yorum formunu düzenleyin

Blog’unuzunda ki etkileşimi artırmanın en önemli yollarından biri yorumlardır, yazdığınız her hangi bir yazıya yapılan basit bir yorum blog’unuzu güçlü bir tartışma platformuna dönüştürebilir.

 

Blogger yorum formu dışarıdan iframe ile çağrıldığı için üzerinde düzenleme yapma imkanız bulunmasa da blogger’ın izin verdiği kadarı ile yorum formunun tasarımını değiştirebilir veya ayarları düzenleyerek blog ziyaretçilerinizin daha kullanışlı bir arabirimde yorum yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

➜ İlk etapta adsız yorumlar dahil olmak üzere tüm kullanıcılara izin vermek doğru bir hamle olacaktır.

 yorumlar

➜ Diğer önemli bir konuda spam bootlara karşı kelime doğrulama özelliğini devre bıraktığınızdan emin olun bu blog ziyaretçilerinizin yorum yapmasını kolaylaştıracaktır.

kelime-doğrulama

 

➜ Blogger’ın yorum formunu beğenmiyorsanız farklı yorum formları kullanabilmenizde mümkün.

 

 

6.Kenar çubuğunda temel gadgetlara yer verin

Blogger’ın diğer güzel özelliklerinden biriside gadget adı verilen küçük program parçacıkları sayesinde blog’unuzu daha fazla geliştirmenize izin vermesi.

 

Blogger Kumanda paneliTasarımSayfa öğeleri yolunu izledikten sonra Gadget ekle yazan bağlantıya tıkladıktan sonra açılan pencerede gadget galerisinde gezinerek blog’unuza ekleyebileceğiniz bir çok eklenti bulabilirsiniz.

 

➜ burada bulunan gadgetlar içerisinde son yorumlar ve üyeler(izleyiciler) gadgetları blog’unuzda ki etkileşimi bir adım daha öteye taşımak için kullanabilirsiniz.

 

➜ Son yazılar eklentisi de blog ziyaretçileriniz bir yazınızı okurken en son yayınladığınız yazılarınıza dikkat çekmek için kullanabileceğiniz diğer işlevsel bir eklenti.

 

➜ Yine sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorsanız twitter gereçleri ve blog’unuz için bir Facebook sayfası oluşturduysanız hayran sayfanızı tanıtmak için Facebook beğen kutusu ekleyebilirsiniz.

 

7.Yazılarınızı paylaşabilmeleri için blog ziyaretçilerinize araçlar sunun

Yazdığınız yazıların altında blog ziyaretçilerinizin içeriğinizi kolayca kendi sosyal ağlarında veya imleme servislerinde paylaşabilmelerini sağlayacak araçlar sunmanız size hayal edemeyeceğiniz kadar trafik sağlayacaktır.

 

Blogger’ın her ne kadar blog ziyaretçilerinizin içeriğinizi kolayca paylaşabilmeleri için eklediği düğmeler bulunsa da ,siz tasarımınıza uygun daha farklı uygulamalarda tercih edebilirsiniz.

 

➜ Bunlarda ilki Facebook beğen düğmesi , diğer seçeneklere de bu kategoride göz atabilirsiniz.

 

8.Kendi alan adınızı kullanın

Blogger’ın bu kadar sevilmesinin en önemli sebeplerinden biri olan kendi alan adınızı seçebilmenize olanak tanıması.

 

➜ oluşturduğunuz blog’un blogspot.com yerine com,org, veya net gibi bir alan adına sahip olmasını istiyorsanız buradaki ayrıntılı anlatım işinizi görecektir.

 

9.Blog’unuz arama motoru dostu olsun

Arama motoru denince ilk akla gelen Google oluyor,blogunuuzu oluşturduktan bir kaç hafta sonra google de görünmeye başlayacaktır fakat yazdığınız yazıların aramalarda üst sıralarda çıkması için sizinde yapabileceğiniz bir kaç şey bulunuyor.

 

➜ Blog’unuzu arama motorları ile uyumlu hale getirin

➜ Blog’nuzun site haritasını Google’a gönderin.

 

Yapacağınız bu işlemler blog’unuzun arama motorlarında daha iyi indexlenmesini sağlayacağı için üst sıralara çıkmanıza da yardımcı olacaktır.

 

10.İstatistiklerden yararlanın

Son olarak blog ziyaretçilerinizin davranışları hakkında bilgi edinmek için ,blog’unuzdaki hataları hızlı bir şekilde öğrenip gidermek için yine Google’un ücretsiz servislerinden yaralanabilirsiniz.

 

Analiytics’le blog ziyaretçilerinizin eğilimlerini hangi kelimeleri kullanarak blog’unuza girdiklerini ,kullandıkları tarayıcıdan tutunda işletim sistemlerine kadar bir çok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz.

 

Webmaster Tools ile blog’unuzda ki hataları kimlerin blog’unuza bağlantı verdiği gibi bir çok iyileştirme önerisinden yaralanabilir blog’unuzu daha arama motoru hale getirebilirsiniz.

Paylaş !

53 yorum:

 1. İnternet üzerinde onlarca harika tema buluyorum ancak bildiğiniz gibi bir temayı ekleyince genelde widgetlar kaldırılacak falan diye uyarı çıkıyor.Ayrıca bir tema ekleyince üzerinde düzenlemeler yapmak gerekiyor.Kod konusunda zayıf olduğum için gözümüde korkutmuyor değil.Şimdilik böyle bırakıyorum :)
  Ama yazınız bilgilendirici bir yazı olmuş.Sağolun.

  YanıtlaSil
 2. Iyi geceler sevgili kardesim... Ben pasta yapmaktan cok iyi anliyorum... Biraz da blogumla ugrasmaktan ama sadece biraz... Bugünkü haline bile 2 senede getirebildim... Son zamanlarda tanidim seni...:( Simdi diyorum ki, ben sana pasta yapsam, sen de benim bloguma bir el atsan..:) Saka bir yana, yardiminiza ihtiyacim var... Biraz daha iyi taninabilmek, ve blogumun görüntüsünü biraz daha degistirmek istiyorum ama bugüne kadar binbir zorlukla halledebildiklerim de gider diye korkuyorum... Umarim bana bir yanit verirsiniz... Sevgilerimle, Filiz

  YanıtlaSil
 3. göktürk normalinde internette bir şeyler yapmak için diyelim ki bir web sitesi kuracaksın .. ilk etapta bir alan adı ve hosting almalısın blogger bunları sana ücretsiz sunuyor senin yapman gereken boş vakitlerinde biraz HTML ve CSS üzerine eğilmek.. bu konularda biz de bir kaç yazı yazdık fakat itaraf etmeliyimki eksik kalan kısımları oldu .. ilerleyen günlerde yazıları düzenlemeyi düşünüyorum eksik kalan kısımları da yorumlarla tamamlarız..

  MÜNSTER çikolatalı pastaya bayılırım :)) öncelikle blog'unda bir düzenle yamaktan korkma önlemini aldıktan sonra hiç önemli değil.

  blog'unu tamamını yazılarınla yorumlarınla birlikte yedeklemek istersen kumanda paneli--ayarlar--temel yolunu izleyerek burada bulunan blog'u dışa aktar bağlantısına tıklayarak blog'unu kendi bilgisayarında yedekleyebilirsin.
  .
  bu görselde daha fazla yardımcı olacaktır.

  daha sonra bir sorun yaşarsan blogu içe aktar bağlantısına tıklayarak tekrar geri yükleyebilirsin.

  diyelimki şablonunda değişikler yapıyorsun ve bir hata yapmaktan korkuyorsun bunun içinde sırası ile kumanda paneli--tasarım-- HTML'yi düzenle yolunu takip ederek Tam şablon indir yazan bağlantıya tıklayarak şablonun bir kopyasını bilgisayarına indirebilirsin..

  buda görseli

  Daha sonra bir hata yaparsan şablonu geri yükleyerek yaptığın tüm değişiklikleri geri alabilirsin.

  blog'una gelecek olursak tasarım bence hoş blogun konseptine uygun... fakat ana sayfadki yazıları devamını oku şeklinde kısaltıp link withininde sadece yazı sayfalarında görünmesini sağlarsan ana sayfan daha hızlı açılacaktır..

  yapmak istediğin değişiklikleri sorarsan ben ve diğer arkadaşlar elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

  YanıtlaSil
 4. Benim için yardım iyi olurdu.Dediğiniz linkwithin leri sadece yazı sayfasında nasıl gösterebilirim ? Yani birisi bloğuma girdiğinde karşısına linkwithin çıkmasın sadece yazıyı okumak için tıkladığında o yazının altında çıksın.Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Hocam söylenenleri yaptım ama bir değişiklik olmadı maalesef.Linkwithin yine görünüyor anasayfada.

  YanıtlaSil
 6. link withini gadget olarak eklediysen önce o gadgetın kodlarını kopyala sonra gadgetı kaldır ve yazıdaki şekilde kodların içerisine yerleştirip şablonuna ekle.. bu şekilde ana sayfada ve diğer sayfalarda görünmesini engellemiş olursun..

  YanıtlaSil
 7. rica ederim reyhane beğenmene sevindim

  YanıtlaSil
 8. bravo tayfun, eline saglik. Cok basit araclar ve biraz ozveri ile cok basarili seyler cikarmak mumkun. Bu ise para dokmek veya baskalarina yaptirmaya gerek yok.

  YanıtlaSil
 9. RSS yi unutmuşsun :) rss de bloglar için olmazsa olmazlardan

  YanıtlaSil
 10. Çok yararlı ve detaylı bir yazı teşekkürler.

  YanıtlaSil
 11. rica ederim zafer beğenmene sevindim ..

  YanıtlaSil
 12. Teşekkürler. Her adımı tek tek denemeyi düşünüyorum, heyecan verici (:

  YanıtlaSil
 13. yaptığın resim harika olmuş, hayran kaldım :)

  YanıtlaSil
 14. iyi çalışmalar
  http://imgur.com/ZuUgO
  gibi bir uygulama ve yazıların döndüğü bir ekran nasıl ekleyebilirim.
  teşekkürler

  YanıtlaSil
 15. slider eklentisi bu bu tarz bir uygulamayı internnette kolayca bulabilirsin.

  Goglede contend slider diye artırsan bir çok örnek bulabilirsin.

  YanıtlaSil
 16. Blogumu 1 sene sonra kurmayı düşünüyordum.1 sene içersinde yazımı oturtmak,üslubu oluşturmak gibi çalışmalar yapmayı planlıyordum.1 sene beklemeden blogumu kuralı 1 ay oldu.Yazıda ki tavsiyelerin birkaçını yaptım.

  YanıtlaSil
 17. yorumlar için kelime doğrulama blog ayarlarının neresinde?üstündeki kutucukları buldum işaretledim ama son söylediğini bulamadım.daha 1.aşamadayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sanırım şuan Güncellenen Blogger arayüzünü kullanıyorsunuz yeni ara yüzde kelime doğrulamayı unutmuşlar :) o yüzden eski ara yüze geçip kelime doğrulmayı kapattıktan sonra tekrar yeni ara yüze geçebilirsiniz.

   Bu görsele bakarak blogger kumanda panelinde eski ara yüze nasıl geçebileceğinizi görebilirsiniz, eski ara yüze geçtikten sonra yukarıdaki işlemi uygulayabilirsiniz.

   Sil
 18. blogspot ta üyelik sistemidi nasıl yapabilirim veya kullanıcının mesela adını soyadını nasıl alabilirim veya form sayfası nasıl yaparım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. blog spotta üyelik sistemi için kullanabileceğin tek eklenti, izleyiciler gadgetı bu gadgetı da yerleşim sayfasından kolayca ekleyebilirsin.

   blog ziyaretçilerinin sana direk mesaj gönderebilecekleri formlar arıyorsan da bu kategoriye baka bilirsin bir çok uygulama tanıtıp farklı şekillerde blog'unuza ekleyebileceiğiniz adımlarıda paylaşmıştık

   Sil
 19. Merhaba Tayfun,

  Detaylı yazıların ve emeğin için teşekkürler.
  Hemen sormak istediğim konuya geleyim:

  Burada (http://www.millermedeiros.com/) gördüğüm site tasarımı çok hoşuma gitti. Bunu Windows 8 deki metro arayüzüne benzer bir şekilde tasarlayıp sahip olduğum 6-7 blogu birbirine bağlamak için kullanmak istiyorum. Ancak bu tasarımın blogger a adapte edeilip edlemeyeceğinden emin değilim. Eğer yapılabilirse araştıra/sora bir şekilde becerebileceğimi düşünüyorum. (Tabii aktarılabilir dersen 1-2 ipucu da fena olmaz :D)

  Kolay gelsin

  YanıtlaSil
 20. Tekrar merhaba,

  Siz daha cevap yazmadan ben soruyu güncelleyeyim. Benzer bir tasarımı temel olarak yaptım:http://lkjhgfkjh.blogspot.com/

  Ancak yapmak istediğim bir şey daha var. Buradaki ( http://work-a-holic-template.blogspot.com/) hover özelliğini yaptığım kutularda kullanmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bulamadım. Bununla ilgili bir yazınız var mı? Yoksa en azından şunu söyleyebilir misiniz: Bu hover özelliğini sağlayan temada kullanılan Superfish v1.4.8 - jQuery mi yoksa bu sadece açılır menüler için kullanılmışta bu hover özelliği ile alakalı değil mi?

  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Superfish bir jquery eklentisi, imleçle linklerin üstüne gidildiğinde küçük bir pencerede o linkle ilgili diğer bağlantıları açar, senin linkini verdiğin temada ise ana sayfada yazılarda sadece resim gösterilip, farenin imleci ile resimlerin üstüne gidildiğinde yazı başlığı gösteriliyor yani eklenti modifiye edilerek o temaya uyarlanıp ana sayfaya galeri görüntüsü verilmiş.

   Fakat bu temadan sadece o eklentinin işlevini almaya çalışmaktansa, temayı blog'una yükleyip özelleştir.

   Sil
 21. Teşekkürler

  Dediğini denedim -ki bu daha kolay benim için zaten- ama bir sorun var temada görülen resimlere tıklandığında ilgili yazıyı açıyorlar. Yani resimler post olarak yapılandırılmış. Oysa benim ihtiyacım olan şey bu resimlere kendim link verebilmem. Yani bu sayfayı ana sayfa yapıp bu resimlerle diğer bloglarıma bağlantılar vereceğim. Benim yaptığım sayfada ben kutuları bottom header olarak yapılandırdığım için bunu kolayca yapabiliyorum.

  Sonuç olarak bu linkini verdiğim temayı (work-a-holic) bu resimlere kendi istediğim linkleri bağlayacak şekilde yapılandırmamın imkanı var mı? Muhtemelen bir satırlık kod işi çözecektir ama bilmeyince olmuyor işte :(

  Kolay gelsin

  YanıtlaSil
 22. EK: Eksik anlatmış olabilirim ekleyeyim: bu tasarlamak istediğim sayfada hiçbir yazı, makale olmayacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. temada bulunan linkleri ve görselleri elle düzenleyebilmek için kodları ayarlaman gerekir, hadi seni bu dertten kurtarayım :)

   şablonun kodlarını düzenleyip hazırladım, bu şablonu indirip yükle daha sonra benim kendi blog'umun linkini yazdığım yerlere kendi bloglarını yaz ve görselleri değiştir, sanırım arka planı da kendin değiştirebilirsin..

   Sil
 23. Çok teşekkür ederim zahmet edip uğraşmışsınız ama ben şablonu kaydedemiyorum maalesef :( Hatanın ekran alıntısı burada: http://i.imgur.com/DakMi.png

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şablonu indirip test ettim sorunsu bir şekilde yükleniyor..

   şablonu yüklerken "widgeları silinsinmi" diye bir uyarı çıkacak, widgetları sile tıklayıp devam et..

   Sil
  2. Sebep nedir bilemiyorum ama yüklenmiyor. Sıfır bir blog oluşturup denedim, başka google hesapları ile denedim, elimdeki deneme blogları ile denedim olmadı. Hatta orjinal work-a-holic i yükleyip üzerine bunu yüklemeyi denedim yine de olmadı :( Hep aynı hatayı alıyorum. Dediğiniz gibi vidgetler silinsin mi diye sormuyor zaten...

   Sil
  3. Hata şablonla ilgili değil, bende denedim bu benim şablonu uyguladığım blog sanırım yapmak istediğin aynen böyle bir şey, şimdi şunu dene eski ara yüze geçiş yapıp şablonu öyle yüklemeye çalış, yeni ara yüz hata veriyor olabilir..

   Sil
  4. Tekrar merhaba,

   Evet sorun yeni arayüzde imiş. Şimdi çaışıyor çok teşekkür ederim beni büyük bir zaman kaybından kurtardınız Allah razı olsun :)

   Sil
  5. seni kurtardım da yazımla eklentim kaldı :) neyse sağlık olsun artık yetişmezse yarın yayınlarım..

   Sil
 24. Yorum çift oldu ama ilk yorum kodların silinmesi yüzünden anlaşılmaz olmuş ilkini silersen sevinirim

  Tekrar merhaba Tayfun,

  Yardımınla ilk bahsettiğim temayı artık tamamen çözdüm ve tam istediğim şekilde çalışıyor. İstediğim gibi kutu büyüklüklerini falan ayaralamayı da becerdim. Bu temayı şimdi Jquery akordiyon özelliği ile beraber kullanmak istiyorum. Burada bulduğum bir örneği bloggera akatardığım sayfa var: http://khhjlk.blogspot.com/ Bu akordiyon özeliğini de CSS den istediğim gibi boyutlandırıp kullanabiliyorum.

  Ama şurada takıldım; İstiyorum ki bu akordiyon özelliğini work-a-holice adapte edeyim ve her slaytın içine ayrı bir work-a-holic body kısmı olsun. Yani senin bana yolladığın temada hatırlarsan 9 tane

  portfolio grid_4 alpha beta

  ile başlayan kodlarla oluşturulan kutu vardı. Şimdi ben bu akordiyonun body kısmındaki "her bir slaytın içeriği kısmına" (slide_content in altına) bu kutu kodlarını yapıştırıp (Kutu içeriği farklı olan) birden fazla (6 kadar) work-a-holic body si (Biraz saçma oldu farkındayım :D) koyuyorum ve çalışıyor.

  Ama akordiyon oluşmuyor ve work-a-holic sayfaları alt alta görüntüleniyor.

  Bunun üzerine biraz kurcaladım ve work-a-holic temasında jquery nin 1.4.2 versiyonuna referans verildiğini gördüm. (Superfish kodlarının hemen üzerinde) Akordiyon özelliğinde ise referans 1.7.1/jquery.min.js ye verilmiş. İkisini entegre edince aynı temada iki jquery bağlantısı oluyor. Bunun üzerine 1.4.2 bağlantısını silince akordiyon düzgün çalışmaya başladı ama work-a-holic sayfaları (Başlık dışında) görüntülenmemeye başladı.

  Soru biraz uzun oldu ve vaktini çalmak istemem sadece hani 1-2 kodu değiştirerek halledilecek bir şeyse ve yardım edersen sevinirim

  Kolay gelsin..

  YanıtlaSil
 25. Tekrar merhaba,

  Hazır cevaplamamışken soruyu biraz geliştireyim;

  geçen zaman içinde istediğim gibi çalışan bir akordiyon özelliği buldum ve içine kolayca work-a-holic temasını gömdüm: http://deneme67899.blogspot.com/ (Plugin in orjinali de burada: http://bit.ly/GR00Ke )
  CSS ile oynayarak bu akordiyonların görünümünü de dilediğim gibi değiştirebiliyorum. Ama yapmak istediğim şey ya ilk sorumdaki gibi bu akordiyonu yatay hale getirmek. Yada burada bir örneğini görebileceğin gibi akordiyonlar üstte olsun ama üst üste değil yan yana olsun istiyorum: http://bit.ly/GR0wrM
  Verdiğim linkteki sitenin kodlarını 2 gündür incelememe rağmen nasıl yaptığını maalesef çözemedim :(
  İstediğim şey resimdeki gibi: (Resim biraz ilkel oldu sadece ne istediğim anlaman için) http://i.imgur.com/2sK3M.png

  Biraz fazla oldum biliyorum ama vakit bulup yardımcı olursan çok makbule geçer :)

  Selamlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim sana her konuda yardım etmem şablonunu alıp kendimin tasarlamamdan daha zor üstelik istediğin şeyler çok fazla özelleştirme istiyor bunları yapmak için çok fazla vakit ve bilgi gerekli, o yüzden şuan yardımcı olamam.

   Sil
 26. Tamam ilk yaptığın yardım bile fazlası ile yeterli idi :)
  Çok sağol...

  YanıtlaSil
 27. MErhaba,
  Bir arkadaşım son yorumlar eklentisi kullanıyordu. Blogunu genele kapattı, şimdi sadece izinli kullanıcılar görebiliyor. Bunu yaptıktan sonra son yorumlar eklentisi çalışmaz oldu. Blog içindeki recent comments eklentisini kullanmaya çalışıyor ama olmuyor bir türlü.
  Yardım edebilir misiniz?

  YanıtlaSil
 28. kullandığınız temayı nereden bulabilirim.Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. temayı benzersiz olsun diye sıfırdan kendim kodladım.. yani bulamazsın

   Sil
 29. bravo cok güzel ve sade anlatımlarla dolu paylaşımlar

  YanıtlaSil
 30. mrb tasarımda uzmanlaşmak lazım

  YanıtlaSil
 31. Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler Tayfun Bey.

  YanıtlaSil
 32. sitem hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var merakhaneci.bogspot.com

  YanıtlaSil
 33. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 34. sitemi incelermisiniz? yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
  http://sgkbilgiler.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 35. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 36. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 37. Sitem için destek ve önerilerinizi bekliyorum :)
  http://merakhaneci.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 38. merhaba soyle bir.sorunum var bloguma alan adi aldim ve cname kaydini yapip kaydettim ilkdefa oldugu icin biraz ugrastim. ama blogumu goruntuleyemiyorum iki gune yakin oldu adresim www.masalnet.com girmeye calistigimda www.masalnet.com/defaultsite yaziyor 1and1 den aldim alan adimi. ben cozum bulamadim yardim edermisiniz. ne yapmam lazim

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz