Blogger da spam yorum yapanları engelleyin

no_commentHer ne kadar blogger’ın spam yorumları filitreleyen bir sistemi bulunsa da bizim gibi yorumların otomatik olarak yayınlamasına izin veren bloglar da pekte işe yaramıyor.

 

Spam yorum yapan kullanısıları engelleyebileceğiniz bu eklentinin çalışma mantığı gayet basit yorum yapmasını istemediğiniz kullanıcın profil linkini eklentinin kodlarına ekleyerek yaptığı yorumları siz silene kadar gizlenmesini sağlıyor.

Eklentiyi kendi blog’unuzda kullanmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

1.Adım Sırası ile Blogger kumanda paneli —> Tasarım - ->  HTML’yi düzenle yolunu takip edin burada bulunan "Widget şablonlarını genişlet" yazan seçeneği işaretledikten sonra, klavyenizdeki "Ctrl ve F" tuşlarına aynı anda bastıktan sonra  <b:loop values='data:post.comments' var='comment'> ifadesini bulun ve aşağıdaki kodu hemen altına ekleyin.

 

 

<b:if cond='data:comment.authorUrl != &quot;http://www.blogger.com/profile/14698909063970946455&quot;'>

 

 

 

3.Adım  Yukarıdaki kodu ekledikten son ilk </b:loop> Kodunun hemen üstüne gelecek şekilde aşağıdaki kodu ekleyin.

 

</b:if>

 

Tüm işlemleri doğru yaptıysanız kaydedin.

 

Bu işlem sayesinde benim örnek olarak verdiğim bir profili(kırmızı ile renkelendirilmiş olan) engellemiş oldunuz , bundan sonra aynı şekilde engellemek istediğiniz profilin url adresini alarak yukarıdaki işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

Paylaş !

6 yorum:

 1. güzel bir ipucuymuş.Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. @ehl-i blog rica ederiz beğenmene sevindim ..

  YanıtlaSil
 3. çok güzel ipucu,teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. Aslında reklam içerikli spam yorum yazanların Google+ profilini engelleyince blogger'da yorum yapmasınıda engellemeli otomatik olarak. Ben önceden öyle sanıyordum ama öyle değil galiba.

  YanıtlaSil
 5. peki kelime engelleyebilir miyiz ?

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz