İçeriğinizi etiketleri kullanarak kategorilere ayırın

kategoriBlog'uğunuzu oluşturup tasarımını da kendinize göre özelleştirdikten sonra vaktinizin çoğunu blog'uğunuza içerik eklemekle geçtiğini göreceksiniz.   

Pek çok blogger saatlerini harcayarak yazdıkları yazılarını  etiketlemeden yayınlar. Öncelikle bunun pekte iyi bir fikir olmadığını bilmeniz de fayda var.
Blog'uğunuza içerik girmeden önce organize ederek planlayabilir ve ilerleyen günlerde yazılarınız çoğalıp ta içinden çıkılmaz bir hal almadan önce kategorilere ayırabilirsiniz.

Etiketleri kullanarak oluşturacağınız kategoriler ,blog ziyaretçilerinizin o an okudukları yazı ile aynı kategorideki diğer yazıları daha kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmelerini kolaylaştıracağı gibi diğer yazılarınızın da okunma oranını arttıracaktır.

Blogger yapısı gereği kategori oluşturma imkanı sunmasa da , hemen her türlü blog da içeriğinizi farklı kategorilere ayırmak için etiketleri kullanabilirsiniz.

Diyelim ki sizin yemek tarifleri üzerine yazdığınız bir blog'uğunuz var ve salataları,çorbaları,tatlıları farklı kategorilere ayırdıktan sonra tatlılar diye bir kategori oluşturduğunuzda buna tıklayanların sadece tatlılar hakkında yazdığınız yazıları ana sayfada görüntülemelerini istiyorsunuz.

1. Adım:   Yazılarınızı etiketleyerek kategorilere ayırın.

Yazınızı yazdıktan sonra, yazı editörünün sol alt köşesinde bulunan etiketler kutucuğuna tatlılar diye yazarak yazınızı etiketleyin. (bu bölüme virgülle ayırarak farklı etiketlerde girebilirsiniz) Screenshot_1

Doğru şekilde oluşturacağınız kategoriler blog’uğunuza gireceğiniz yeni içeriği etiketlemeyi kolaylaştıracağı gibi sonradan pek çok yazınızı yeniden kategorilere ayırma zahmetinden de kurtaracaktır.


2. Adım:   Etiketler gadget’ını blog’uğunuzun kenar çubuğuna ekleyin.

Yazılarınızı blog’uğunuzun içeriğine göre kategorilere ayırdıktan sonra, sıra blog ziyaretçilerinizin bu kategorileri görüntüleyebilecekleri bir listeyi blog’uğunuza eklemeye geliyor.

Listeyi eklemek içinde “gadget ekle” yazan bağlantıya tıkladıktan sonra açılan pencerede, etiketler gadget’ına tıklayın.

 etiketleri-yapılandır-secilen-etiket
Bizim amacımız etiketlerle kategori oluşturmak olduğu için eklediğimiz gadgetın sadece kategorilerimize ait etiketlerin bulunduğu ve liste(2) şeklinde olması daha uygun olacaktır.

Bunu yapabilmek içinde açılan pencerede “Seçilen Etiketler” (1) yazan seçeneği işaretledikten sonra düzenle(3) yazan bağlantıya tıklayarak istediğiniz etiketleri seçili hale getirin.gosterilecek-etiketlerDaha sonra isterseniz tüm etiketlerinizi göstermek için etiketler gadget’ını yeniden bulut veya liste şeklinde ekleyebilirsiniz.

Artık kategorilerinizi  belirledikten bundan  sonra daha yazıyı yazmadan hangi kategoriye ait olduğu kafanızda belirecektir.yeni yazdığınız yazıları etiketleyerek kolayca istediğiniz  kategoride yayınlayabilirsiniz. Peki eski yazılarınızı da kategorilere ayırmak için tek tek etiketlemeniz mi gerekiyor ?
Cevap basit hayır.hemen açıklayalım.

3.Adım:   Eski yazılarınızı kolayca kategorilere ayırın.

Yazılarınızı daha önce yazıp etiketlemeyi unuttuysanız veya farklı kategoriler oluşturmak istiyorsanız, pek fazla kimsenin bilmediği bu yöntemi kullanarak içeriğinizi kategorilere ayırmanızda mümkün.

1. adımda verdiğim örnekle devam ediyorum ,tatlılar diye bir kategori oluşturmuş ve bir yazımı da tatlılar diye etiketledikten sonra yayınlamıştım şimdide tatlılar etiketini, eski yazılarıma uygulamak için kayıtları düzenle sayfasına geçiyorum ve bu etiketin uygulanmasını istediğim yazıların ,solunda bulunan kutucuğu işaretliyorum.

kayıtları-duzenle

Yazılarınızı işaretledikten sonra etiketin bu yazılara uygulanması için yine bu sayfada bulunan etiket eylemeleri yazan bölüme tıklıyorum ,diğer etiketlerimin de de bulunduğu açılır pencerede tatlılar yazan etikete tıklıyorum , bu sayede eski yazılarımı da da kolayca ortak bir etiketle, kategorilere ayırmış oluyorum.

etiket-eylemleri

Kategorilerinizi bir menüye ekleyin

Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde uyguladıktan sonra 2. adımda anlattığımız şekilde kategorilerinizi kenar çubuğuna(sidebard) değil de bizim yaptığımız gibi kendi blog’uğumuz da bir ana menüye eklemek istiyorsanız altta ki anlatımda sizin için.

Blog’uğunuzda bir menü olduğunu varsayarak, yoksa da buraya bakabilirsiniz devam ediyorum.

kategroileriniz için oluşturacağınız bağlantı şu şekildedir.
http://blogunuzunadi.blogspot.com/search/label/tatlılar?max-results=10

buradaki tatlılar yazan yere kendi kategoriniz gelecek ?max-results=10 yazan bölümde bulunan 10 değeri bağlantıya tıklandığında ana sayfanızda gösterilecek yazı adedini gösterir bu değerle oynayarak istediğiniz kadar yazı gösterebilir veya azaltabilirsiniz.
Paylaş !

70 yorum:

 1. uzun zamandır içinden çıkmaya çalıştığım etiket olayını da çözmüş bulundum, son özellik de çok iyi geldi (hani şu herkesin bilmediği) :))
  tşk.ler modifiye!!

  YanıtlaSil
 2. max-results=10 yazan bölümde bulunan 10 değeri bağlantıya tıklandığında ana sayfanızda gösterilecek yazı adedini gösterir bu değerle oynayarak istediğiniz kadar yazı gösterebilir veya azaltabilirsiniz. demişsiniz bunu nerden ayarlıycaz sayın admin

  YanıtlaSil
 3. Kosavalı

  Bizim blog'uğumuzda yukarıda bulunan Blogger widget,Nasıl yapılır gibi kategorilerin bulunduğu menude kategorilere tıklarsan sayfa yenilenip tıkldığın kategorilere ait yazılar ana sayfada sıralanacaktır normailinde bir etikete tıklanıldığında tüm yazılar sıralanır fakat bizim yukarıda paylaştığımız yöntemle örnek: "Blogger Widget" yazan kategoriye tıkladığında sadece 10 yazı görüntülenecek önceki sonraki diye altta bulunan menüdede diğer yazılar görüntülenecektir.

  bunu yapabilmen için blog'uğunda bir menu olması gerekiyor daha sonra oluşturduğun bu menüye kategorilerin bağlantısını yukarıda belirtiğimiz şekilde yerleştirmen gerekiyor.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar. Bu şekilde kategori çubuğu oluşturduğumda. Bu çubuktaki kategorilerden birine tıklandığında tıklanmış kategorinin ismi daha küçük bir şekilde yukarı çıkıyor. Bunun biçimlenmesine etki edebilir miyiz. Mesela en azından küçülmesin aynı kalsın. Mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Nihals

  bahsettiğin konu sanırım menüye eklediğin linklere tıklanıldığında görörüntünün bozulması...

  bahsettiğin blogta bu olmalı..
  http://evdizaynmoda.blogspot.com/


  eğer sorun buysa şunu deneyebilirsin.
  sırası ile Kumanda Paneli ➜ Tasarım ➜ HTML’yi Düzenle yolunu takip ederek blog’umuzun kodlarının açık halde bulunduğu modüle git burada aşağıdaki terimleri arat.

  .tabs-inner .widget li.selected a,

  [ Klavyedeki Ctrl +F tuşuna aynı anda basarak açılan arama formunda Kodu aratarak daha hızlı bir şekilde bulabilirsin ]


  yukarıdaki kodu bulduktan sonra hemen altına şunu ekle ve kaydet.
  .tabs-inner .widget li.a:visited,

  bu işlem bir işe yaramıyorsa yapacak bir şey yok gadgetı kaldırıp yerine normal bir menü eklemek zorundasın..


  http://www.bloggermodifiye.com/2010/05/blogunuza-bir-menu-ve-arama-kutusu.html

  YanıtlaSil
 6. Blogunuzu Google'dan farklı bir şey ararken buldum ve iyi ki bulmuşum dedim. O kadar iyi ki, sık kullanılanlara ekledim. Çok iyi bir rehber, teşekkürler bloggermodifiye...

  YanıtlaSil
 7. hocam benim sorum şöyle blogger 10 adet sayfa hazrladım yeni bir yazı yazdığımda mesala sinemayla ilgili sayfa var ve yazdığım yazımı buraya eklemek istiyorum ana sayfada çıkmasını istemiyorum hazırladığım sayfaların altındada ileri geri şeklinde yazı çıkarmı.

  YanıtlaSil
 8. toprak statik sabit sayfalar daha çok hakkımda,iletişim gibi içeriği neredeyse hiç değişmeyen özel sayfalar oluşturmak içindir ve bu sayfalardan en fazla 10 adet hazırlayabilirsin.

  Ama sen farklı konularda yazılar yazıp bunları da kategorilere ayırdıktan sonra blog ziyaretçilerinin tek tıklama ile oluşturduğun bu kategorileri görüntüleyebilmelerini istiyorsan doğru yöntem yukarıda anlatıldığı gibidir.

  YanıtlaSil
 9. peki bu sistem blog sayfamızı alt sıralara atar mı? yani her etiketin başına menüdeki ismi girdiğimizde google araması etkilenir mi?

  YanıtlaSil
 10. hayır neden etkilesin ki hatta tam tersi zamanla bu kategoriler diyelim blog'unuzun linki arandığında ara sonuçlarında blog'unuzun linkinin altında sıralanacaktır.

  tabi biraz zaman alabilir.

  YanıtlaSil
 11. bu kategori kısmını resım için yapmamız mumkun mu acaba..?

  YanıtlaSil
 12. ben yeni başlayan biri olarak bu oluşturdugumuz etiketlerin içerigini nasıl yazı eklicemizi bilmiyorum detaylı biranlatımla yardım edermisiniz

  YanıtlaSil
 13. @Mehmet bizde bu yazıyı yeni başlayanlar için bu kadar ayrıntılı anlatabildik , daha fazla nasıl ayrıntılı anlatabileceğimizi bizde bilmiyoruz:)

  YanıtlaSil
 14. Tayfun beu ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
  sizde farkındasınız ki blogların en büyük sıkıntısı ANA SAYFA görünümü yüzünden geç açılamsı, şahsi bir öneri olarak! SAYFALAR bölümünde 1ad ANA SAYFA yazısı hazırlanıpda gelen ziyaretciler ilk bunu görür isterse diğer yazılara gider, ziyaretci geldiğinde geç açılma sorunuda azalmış olacakdır.
  bu konudaki çalışmanızı dört gözle bekliyorum, iyi günler dilerim.

  YanıtlaSil
 15. Tayfun bey bir konuda takıldım kaldım? 1 ETİKET yazdım harfleri yanlış yazmışım ! sonradan fark ettim byny düzeltme imkanı yokmu nereye baktımsa bulamadım!

  YanıtlaSil
 16. @gezenolta 3. Adımda Etiket eylemlerine değinmiştim ,tabi bu toplu olarak etiketini değiştirmek istediğiniz yazılar için. etiketi uyguladığınız yazları seçili hale getirdikten sonra etiket eylemleri yazan bölüme tıklarsanız bu yazılara uyguladığınız etiketler sıralanır , burada istediğiniz etiketi kaldırabilir veya bu yazılara yeni bir etiket atayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 17. Elinize emeğinize sağlık harika olmuş gerçekten. Gayet de anlaşılır açıklamalar ki, sırf bu sayfa değil genel için bu böyle. Yer imlerine sabitledim. Harika bir klavuz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 18. Merhaba. Carousel kullandığım için oluşturduğum kategoriler carouselimin altında kalıyor. Ziyaretçiler tıkladıklarında anasayfaya geri döndüklerini sanabilirler. Bunun için anasayfadaki tarza dokunmaksızın tıklanan kategorileri carouselsiz göstermemiz mümkün mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tam olarak yapmak istediğini anlamadım en azından bir görsel üzerinde gösteririsen yardımcı olmaya çalışıırım..

   Sil
  2. Şöyle anlatayım:
   -Etiketleri kullanarak oluşturduğum kategorileri aşağıdaki gibi açılır menüye yerleştirdim:
   http://e1205.hizliresim.com/x/2/55vzm.png

   -İçlerinden birine tıklıyorum ve görüntü aşadaki gibi:
   http://e1205.hizliresim.com/x/2/55w1c.png

   Search/label şeklinde olmayan kayıt ve sayfalarda sorun yok, carousel orada görünmüyor.

   Bir diğer sorum ise; siteme kayıt olarak eklediğim belgesel, mp3 vs. şeylerin kayıtlar arasında görünmesini istemediğimden önceki-sonraki kayıtlar özelliğini kaldırdım ve o tip şeylerin tarihlerini eskiye alıyorum. Ancak yukarıdaki resimdeki kategorilerimden biri açıldığında çok kalabalık bir kategori ise önceki-sonraki kayıtlar özelliğine ihtiyaç duyuyorum. Bunun bir oluru var mıdır?

   Biraz zor ve karışık şeyler sordum ama ilginiz için şimdiden teşekkürler. Merakla bekliyorum.

   Sil
  3. salaytın sadece ana sayfada görünmesini istiyorsan blogger'ın bu iş için bazı özel kodları bulunuyor, salaytın html kodlarını bu kodlar içine alırsan slider sace ana sayfada görünür diğer sayfalarda gizlenir..

   burada da ayrıntılı bir anlatım bulabilirsin.

   Sil
  4. Hocam anlatıma baktım. Ana sayfada gizlemeyi yapabiliyorum ama tersini denediğimde etiket kategorisi sayfalarda sonuç aynı. Acaba nerde yanlış yapıyorum? Kodlar aşağıdaki gibi:
   Başlangıç:http://b1205.hizliresim.com/x/3/581un.png
   Biriş: http://b1205.hizliresim.com/x/3/581v9.png

   Sil
  5. aslında yazıyı biraz dikkatli okusaydın yazının başında ve sonunda bu tarz sorunlar için bir açıklama getirmiştim, eklediğin tüm b:if le başlayan ve kodun sonuna eklediğin /b:if ile biten tüm kodları sil ve
   aşağıdaki kodları dene.

   <b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'> slaytın kodları buraya </b:if>

   Sil
  6. Hocam carouseli hallettim ama önceki-sonraki kayıtlar özelliğini anasayfada gizleyemiyorum. Şöyle yaptım,olmadı:


   #blog-pager-newer-link {
   float: left;
   }
   #blog-pager-older-link {
   float: right;
   }
   #blog-pager {
   text-align: center;
   }

   Sil
  7. sadece ana sayfada gizlemek istersen ayrıntılı bir anlatım gerekiyor onuda linkini verdiğim yazının 2. serisinde ayrıntılı olarak anlatırız, ayrıca yaptığın yorumların konuyla alkalı olmasına dikkat edersen sevinirim tüm sorularını ilgisiz bir yazıya yapatığında konu dağılıp gidiyor..

   Sil
  8. Haklısınız ama konu etiketlerle oluşturduğum kategorilerle ilgiliydi ve daha alakalı olan diğer konuyu görmedim.

   Sil
  9. kodları yazmana gerek yok zaten ilgisiz kodlar ne yapmak istediğini anladım ...

   aşağıdaki kodlar </head> tagının hemen üstüne yapıştır.


   <b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
   <style>
   #blog-pager{
   display:none;
   }
   </style>
   </b:if>

   Sil
  10. Teşekkürler işe yaradı. Her zaman sabır ve samimiyetle yardımcı oluyorsunuz bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

   Sil
  11. rica ederim .. güzel bir blog hazırlamışsın o yüzden elimden geldiği kadar sabırla :) yardımcı olmaya çalışıyorum, ayrıca birde öneride bulunmak istiyorum bu etiketlere yani kategorilere tıklanıldığı zaman açılan yardım mesajlarını da gizle bence gereksiz duruyor.

   http://www.bloggermodifiye.com/2011/05/yardm-mesajlarn-ve-rss-kaydolatom.html

   Sil
  12. Bu blogu yaptıysam sizin ve blogunuzun sayesindedir. Önerinizi de uyguladım çok daha iyi oldu..

   Sil
 19. Hocam peki bu kategorileri açılıp kapanir bi sekilde yapabilirmiyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yapmak mümkün ama kodlarını buraya yazamam... ayrıntılı anlatım gerektiriyor

   Sil
  2. Anladım saqolun ben biraz arastirayim

   Sil
 20. etiketlerle ilgili ben de bir şey sormak istiyorum. siteme etiket gadget'ı ekliyorum fakat etiket widget'ı sitede görünmüyor. bunun sebebi ne olabilir. bilgisi olan varsa çok seviniim. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 21. Merhaba ben bir şeyi anlamadım.

  mesela senin sitedeki gibi bir bağlantı yapmak istiyorum. seninkinin adresi "yapılır?max-results=10" ve içeri girince 10 tane yayın görünüyor. bende bir kategori oluşturdum etiketmele yaptım fakat bu linki nasıl ayarlıyorsuz onu anlamadım.

  yani diyelim 20 tane yayını etiketledim. hangi linkin sonuna "max-results=20" yazacamki o bana o 20 tane yayını listeliyecek xD

  umarım anlatabilmişimdir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buldum nasıl olduğunu xD
   Kayıtlar sayfasındaki yayınlara ayrı bir etiket verince etiketlenen yayınları tek bir linkte topluyormuş zaten. linkin sonuna da ?max-results=gösterilecek yayın sayısı-nı ekliyorsun ve bu benim yuklarda sorduğum sorunun cevabı oluyor :D

   Ben etiketlerden kategori oluşturmaya çalışıyordum orda takılmşım...

   Sil
 22. Çok sağol kardeşim bir türlü yapamamıştım etiketi

  YanıtlaSil
 23. merhaba,
  aynen sizin bu yazının altında belirttiğiniz gibi bende türlü etiketler eklemiştim aramalarda kolay çıksın diye düşünerek yazdığım ancak şimdi mevcut etiketleri nasıl kategori başlığı altında tekrar sınıflandırabilirim ?yardımcı olur musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu http://www.bloggermodifiye.com/search/label/kategori kategoride hazırladığımız yazılara göz atarsanız, kategori oluşturma, etiketleri kolaycadüzenlemeve blogunuza kategorileri nasıl ekleyebileceğiniz bir çok ayrıntılı anlatım bulabilirsiniz.

   Sil
 24. Çok Teşekkürler Aradığım Şey Buydu

  YanıtlaSil
 25. Hocam Bende öyLe Yapıyorum Fakat Eiket Kısmana Baş harfini Büyük Giriyorum Blogun Kategori Kısmanda Küçük Harfle Cıkıyor Nasıl Düzeltebilirim Yardımcı oLursan Sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce etiketi küçük harfle etiketlediysen baş harfini büyükte yazsan otomatik olarak küçük harfe dönüştürür, çözümüyse şöyle önce kayıtları düzenle panelinde "tüm etiketler" diye yazan butona tıkla açılan pencerede değiştirmek istediğin etikete tıkladığında o etikete sahip tüm yazıların sıralancaktır, daha sonra yine gri menude bulunan kutuyu(chack box) işaretleyip sıralan tüm yazıları seçili hale getir.

   Tüm yzılar seçili hale geldikten sonra gri menüdeki etiket ikonuna tıkla ve açılan pencerede silmek istediğin etikete tıkla bu işlemden sonra yine yazılar seçili haldeyken, etiket ikonuna tıklayıp ilk seçnekteki "yeni etiket" ekle yazan bağlantıya tıkladığında açılan pencereye bu sefer etiketini büyük harfle yazıp ekleyebilirsin.

   Sil
 26. son paragraftaki kategoriler için oluşturacağımız bağlantıyı nereye yazıyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha önce twitter hesabınızın ve bloglovin hesabınızın linkini sayfalar menüsüne eklediğiniz gibi oluşturduğunuz kategorinin linkinide yine aynı şekilde sayfalar menüsüne ekleyebilirsiniz..

   Sil
 27. tanrım yaaaa delirdim bulamadım diye müthiş anlatmışsınız... bloğumu kaç kere değiştirdim bu yüzden. çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 28. Günlerdir bunu arıyordum, bilgilendirici bir yazı olmuş, çok teşekkürler!

  YanıtlaSil
 29. merhaba
  blogkursu.blogspot <<<< bloğum bu
  bloğuma linkwithn ekliyorum görünmüyor
  imza ekliyorum oda görünmüyor
  sağ acılır pencere görünüyor ama gadgeti blog kayıtlarının altına sürükleyince görünmüyor...yardım lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullandığın şablonda (Dinamik Görünümler) Linkwithin gibi 3 taraf eklentiler çalışmaz, sadece blogger Gadget galerisindeki eklentilerden yanında dinamik görüntler diye yazan eklentiler çalışır.

   Sil
 30. '' bunlarda ilginizi çekebilir '' diye bişeler var ya dier bloglarda peki ben bunu nasıl yapacağım..teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halil kullandığın şablonda sadece bloggerın izin verdiği eklentileri kullanabilirsin yani dışarıdan kodla gadget ekleyemezsin o şablona ya şablonu değiştireceksin yada sadece blogger gadgetlarını kullanacaksın..

   Sil
 31. Dediklerinizi yaptım fakat ben yatay menü kısmında mesela dediğiniz gibi tatlı çorba salata kısmına tıklayınca boş gözüküyor ama aynı adla etiketlere tıklayınca istediğim konular çıkıyor. Benim istediğim yatay menüdeki kategorilerde de o başlıkla ilgili konuları nasıl gösterebilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. etikete tıklayınca tarayıcını adres satırında yazan linki kopyalayın ve eklediğiniz menuye bu linki ekleyin.

   Sil
 32. mrb klay gelsin engın bilginizden yararlanmak guze öncelıkle zahmetınız ıcın sımdıden tesekur ederım. benım sorunum su katagorılerı ana sayfa menusune fragmanlar dıye menuye ekleddım oldu fakan menuyye basınca yanı fragmna basınca ustte (fragmanlar etiketine sahip kayıtlar goruntulenıyo) dıye yazı cıkıyo ben onun gorunmesını ıstemıyorum yanı normal sızıngıbı ayrı menuye basınca dırek sayfa ıcerı cıkmasını ıstıyorum o yazıyı sılmenın bı yolu varmı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şablon HTML içine tıklayın CTRL +F yardımıyla açılan arama kutusuna aşağıdaki kodlardan en üst sıradakini yazın enter tuşuna basın Aşağıdaki kod gurubunu bulun kodları bulmakta güçlük çekiyorsanız Arama kutusuna body yazın ve entere basın kodlar açılacaktır bu şekilde aşağıdaki kodları bulmaya çalışın ve bu kodları silin
   div class='status-msg-wrap'
   div class='status-msg-body'
   data:navMessage/
   /div
   div class='status-msg-border'
   div class='status-msg-bg'
   div class='status-msg-hidden'><data:navMessage//div
   /div

   yada şu link içindeki dökümana bakın http://tny.cz/c1cc518f

   Sil
 33. tesekur ederım zahmetınız ıcın

  YanıtlaSil
 34. Bilgilerden dolayı teşekkürler Tayfun bey.Size bir sorum olacaktı.Şimdi benim blogta üst menüde yer alan PARA VE İŞ yazısı için nasıl kategori oluşturabilirim.Yani PARA VE İŞ yazısına tıklanınca ANA SAYFA daki gibi bir çok sayfanın gözükmesini istiyorum.Şimdiden teşekkürler.
  http://sanalpazarlamamekani.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 35. Merhaba,

  Bloggerda yeni yayin hazirlarken arama aciklamasi var sag tarafta.
  Bu google da aranmak icin mi bir aciklama cumle seklinde mi yazilmali yoksa blog icinde yer alan search icin mi?
  Kelime kelime mi yazmak gerekli?

  Tesekkurler,
  http://www.fashionandgourmet.com/

  YanıtlaSil
 36. dün gece çok uğraşıp halledemediğim sorunumu,yazınız sayenizde çözdüm :) çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 37. site labelleri etiketleri aramalarda önce site adı ve açıklaması çıkıyor ben önce label sonra site adı çıkmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim çözüm nedir

  foto ekliyorum: http://o1308.hizliresim.com/1d/u/ry5vv.jpg
  şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anı sorun var bir zahmet edip cevap yazarmısınız yoksa bu kadar yorum yeter konu gerekli yerde cevap vermesemde olur mu ? deniyor bilemedim .

   Sil
 38. Tayfun bey benim merak ettiğim bir konu var.

  Mesela benim A,B,C diye üç tane etiketim var.

  Ben kategori oluştururken tek etiket değilde kombinasyon yapmak istiyorum.

  Mesela hem A hem de C etiketini barındıran kayıtları listelemek istiyorum yani sadece A ya da sadece C etiketi olanları göstermesin. Bunu yapabilir miyiz ?

  YanıtlaSil
 39. Çok teşekkür ederim sayenizde çözdüm kategoriye ayırmayı:)

  YanıtlaSil
 40. cok tesekkur ederimmm :) peki etiketlere yani katagori olusturduklarimiza fotograf nasil eklicez ?

  YanıtlaSil
 41. Paylaşımların altın değerinde emeğine sağlık!

  YanıtlaSil
 42. İnanılmaz faydalı oldu. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 43. merhaba ben yazimi yazdim etiketide sizin gosterdiyiniz gibi yazdim.ama yazdigim yazi tatlilar bolumunde gozukmuyor ancak ana sayfada tam sekilde gozukuyor.bana yardim edin
  1.yazdigim yazinin tatlilar bolumune girdigimde de gozukmesi icin napiyim?
  2.yazi tam sekilde deyilde kisa sekilde devam butonu olarak nasil yapa bilirim?
  3.yazdigim yazinin ana sayfada baslik gibi resiminde gozukmesini nasil yapa bilirim?
  4.bide kategorilere ayirdiklarim sayfalar bolumde cikiyor, yazdigim yaziysa kayitda cikiyor bununla bi ilgisi ola bilirmi?
  simdiden tesekkurler :)

  YanıtlaSil
 44. Çok teşekkürler, 2. adımı arıyordum.

  YanıtlaSil
 45. merhabalar, sayenizde kalkıştığım bu blog işinde hızla ilerliyorum. öncelikle size teşekkür etmek isterim bu konuda.Allah sizin de işlerinizin yolunu açsın...

  Soracağım soru şu ki. Menü çubuğumda yer alan alt başlıkları tıkladığımda, o etiketle yayınladığım kayıtların tamamını göremiyorum. Örneğin, x alt başlığında bir çok yazım olmasına rağmen, sadece 4ü görüntüleniyor. Sebebi ne olabilir?

  şimdiden cevabınız için çok teşekkürler...

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz