Blogger yorumları için badword(kara liste) oluşturmak

Daha çok Facebook yorum formunda ve daha önce alternatif olarak tanıttığımız

İntensedebate ve Disqus gibi gelişmiş yorum platformlarına has bu özellik sayesinde belirlediğiniz kelimeleri , yorumlarda filitreleyerek yerine, yıldız(******) gösteriyor.

 

              blogger modifiye yorumformu- Yorum formu eklentileri

 

Eklentiyi test etmek isterseniz burada hazırladığımız yorum formuna bizim listedeki her hangi bir kelimeyi yazarsanız yorumunuz içerisinde bu kelimeyi gizleyecektir.

 

Eklentiyi kendi blog’unuz da kullanabilmek içinse sırası ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1.Adım Sırası ile Blogger kumanda paneli —> Tasarım - ->  HTML’yi düzenle yolunu takip edin burada bulunan "Widget şablonlarını genişlet" yazan seçeneği işaretledikten sonra, klavyenizdeki "Ctrl ve F" tuşlarına aynı anda bastıktan sonra <body> ifadesini bulup aşağıdaki Javascript kodlarını hemen altına gelecek şekilde ekleyin.


<script type='text/javascript'>//<![CDATA[function badwordfilter(ID){var comm = document.getElementById(ID);var comment = comm.innerHTML;var reBadWords = /badword1|badword2/gi;comment1 = comment.replace(reBadWords, "****");comm.innerHTML = comment1;comm.style.display = "block";}//]]></script>

 

 

2.Adım Javascript kodlarını ekledikten sonra bu kodu <p><data:comment.body/></p>  bulun ve sildikten sonra aşağıdaki kodları ekleyin.

 

 

<p>
<div expr:id='data:comment.id' style='display:none;'>
<data:comment.body/>
</div>
<script type='text/javascript'>badwordfilter(&quot;<data:comment.id/>&quot;);</script>
</p>

 

3.Adım  Kodlarınızı doğru bir şekilde ekledikten sonra artık gizlenmesiniz istediğiniz kelimeleri yazabilirsiniz.

 

Listenizi oluşturmak için birinci adımda eklediğiniz Javascript kodunda “badword1|badword2|badword3” kırmızı ile renklendirdiğim bölümlere aralarında “|” bu işaret olacak şekilde çoğalta bilirsiniz.

Bu işlemlerin sonucunda yapılan yorumlarda Kara listedeki sözcükler, otomatik olarak gizlenecektir.

Paylaş !

1 yorum:

  1. kelimeleri nereye ekliyeceğiz?Benim sitem aşağıda bu devamını oku kısmı genelde güzel fakat en son üçüncü yazımda yazı hiç gözükmüyor ve 2 tane devamını oku var sorun nederdir ilgilenir misiniz?

    varsay.blogspot.com

    Teşekkürler

    YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz