Bloggerda yenilik bitmiyor

GÜNÜMÜZÜN trendi internette var olmak olunca  Bunu sağlamanın en hızlı ve maliyetsiz yollarından biride blogger’ı(blogspot’u) kullanmaktan geçiyor. 1999 yılında Payra labs tarafından kurulduktan sonra 2003 yılında Google tarafından satın alınması ile hızla kendini geliştiren  Blogger’ın  en büyük başarısı blog işini 3 adıma indirmesiydi. 

         sample blog1 Blogger’ın diğer güzel bir özelliği de sürekli kendisini yenileyen ve kullanıcılarının geliştirmesine izin veren bir platform olması. Blog’uğunuzun kodları içerisine veya gadgetlara eklenen bir çok yeni özellik bulunuyor Şimdi sizinle blogger’da kullanabileceğiniz bu özelliklere göz gezdirelim.

 

 

Daha fazla Font Seçin

Bloggerda sunulan belli tip yazılar var ve kısıtlı. Mesela blog ismini daha farklı yapabilmek için farklı bir font kullanmak isterseniz bloggerın size sunduğu yazı seçeneklerinden her hangi birisini kullanmanız gerekir diğer önemli bir noktada sizin kullandığınız yazı fontlarının her bilgisayarda yüklü olmaması. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için yine çözüm Google’den geliyor Google Font Directory eklenmiş fontlardan her hangi birisini blog’uğunuzda kullanabileceksiniz.

 

Yotube videolarını arama ve ekleme

Geçen aylara kadar Yotube’nin ülkemizde engellenmesi nedeniyle bu haberin pek bir önemi olmayabilirdi fakat şimdi erişim sağlanabildiği için gerçekten güzel bir özellik.

Şuan deneme safhasında olan bu özellik ilerleyen günlerde blogger yazı panelinde yerini alacak bu özelik sayesin de yazı panelinden ayrılmadan yotubede arama yaparak videoları kolayca ekleyebileceksiniz.

şuan deneme safhasında olan bu özelliği test etmek için blogger drafta geçiş yaparak hemen kullanabilirsiniz.

 

Bloglar artık cepte

Cep telefonlarının küçük ekranları nedeniyle blog yazılarını görüntülemek pekte kullanışlı değil bloggerın en son eklediği özelliği bir kaç tıklama sayesinde devreye geçirerek blog ziyaretçileriniz blog’uğunuzu cep telefonlarından en iyi şekilde görüntüleyebilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Kaynaklar:

http://bloggerindraft.blogspot.com/

http://buzz.blogger.com/

 

Bunlarda ilginizi çekebilir                                                          Blogger'da yeni ne var? ➜
Paylaş !

0 yorum: