Blogger Modifiye’nin eklentileriyle tanışın


Bloglarını eklentiler sayesinde geliştirmeye ilgi duyan blog ziyaretçilerimiz bizim için önemli bir okur kitlesi oluşturuyor. 

blogger modifiye eklentileri

 

Durum böyle olunca bizde Blog’uğumuz da sürekli  ve düzenli aralıklarla + + +  blog ziyaretçilerimizin kendi bloglarında kullanabilecekleri ekelentilere yer veriyor ve canlı örneklerle yansıtmaya çalışıyoruz. 

 

Henüz bu işe kenarından ya da kıyısından bulaşmamış bog ziyaretçilerimiz ,tanıttığımız bu uygulamaları kendi blog’larına eklerken veya uygulamaların zamanla çalışmamması nedeniyle zorluklar yaşayabiliyorlar.

 

Durum böyle olunca bizde kendi eklentilerimizi geliştirmeye ve tanıtmaya karar verdik.Oluşturduğumuz eklentiler genellikle blog ziyaretçilerimizin bize iletişim sayfamız veya yorum formu aracılığı ile ilettikleri, kendi bloglarına eklerken sorun yaşadıkları uygulamalar olacak. Tabi bu uygulamaların en önemli özelliği özelleştirilebilir ve bir kaç tıklama sayesinde kolayca eklenebiliyr olması.

Tabi zamanla daha farklı uygulamaları geliştirip sizinle paylaşmayıda düşünüyoruz.

 

Bloguğunuzu eklentilerle geliştirin.

 

Şimdilik sadece eklentilerimiz nasıl ekleyebilceğinizi anlatmak için 1 adet basit eklentiyle işe başlıyoruz basit dediğimize bakmayın işini lakıyla yerine getirebilen  bir araç.

 

Eklenileri tanıtmadan önce size birazda gadget oluşturcumuz hakkında bilgi vermek istiyoruz hazırladığımız eklentleri blog ziyaretçilerimizin kendi bloglarına kolayca ekleyebilmeleri için birde widget hazırladık.

 

Bu widget sayesinde kendi eklentinizi oluşturup blog’uğunuza bir kaç tıklama sayesinde ekleyebileceksiniz.

 

 blogger modifiye eklentileri

 

Oluşturacağınız uygulamanın kodlarını kopyaladıktan sonra Wordpress,Blogçu,Mynet gibi diğer paltformlarda veya kendi hostinglerinde barındırdıkları özel sitelerinde kolayca kullanablecekler.

 

Tabi blogger kullanıcıları için durum biraz daha farklı blogger kullanıcıları uygulamanın altında bulunanan butona tıklayarak kendi bloglarına bir kaç tıklama sayesinde  kolayca yollayabilecekler.

 

 

Twitter Fallow Us Rozeti

 

Blog ziyaretçilerinizin twitterda sizi takip edebilmelerini sağlayan bu rozeti blog’uğunuza ekledikten sonra sayfanızın soluna yerleşerek sabitlenecek. Bu buton daha önce tanıttığımız Twitter araçlarından Twitter Rozetinin  bir benzeri farkısı ile o uygulama da olduğu gibi javascrip kullanmadığımız için tüm bloglarda sorunsuzca çalışabiliyor olması.

Uygulamayı kendi bloguğunuza eklemek için aşağıdaki butona tıkladıktan sonra  açılan pencereye kullanıcı adını girip ve bloguğunuza ekleyebileceğiniz butona tıklamanız yeterli.

 

Twitter  Rozeti icon48

Paylaş !

7 yorum:

 1. Emeğine sağlık tayfun harika bir eklenti olmuş...
  Hiç uğraşmadan iki tıkla ekleyebildim .aferin bana :)

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim Ahu begenmene sevindim .. gerci yukarida dedigim gibi daha yeni başladık bu en basiti :))

  YanıtlaSil
 3. Ellerinize sağlık hocam..Ayrıca blogda verdiğiz arayla kendizi özlettiniz :)

  YanıtlaSil
 4. By Cakko Rica ederim ..ara vermemizin bir kaç sebebi vardı.. ilki eklentiler hazırlıyorduk ve bu baya zaman alan bir iş uygulamayı oluşturmak kullanıcıların kendi bloglarına eklemeleri için gadget haline getirmek ve son olarakta yazısını yazmak gibi ..ayrıca Blogger Alemi adlı sayfalarımız dolduğu için ve daha sırada bekleyen onlarca blog olduğu için bununla ilgilide bir çözüm bulmamız gerekiyordu + blog ziyaretçilerimizin gönderdiği yüzlerece soru ve ayrıca farklı konularda hazırladığımız yeni yazıların düzenlenmesi, Tabi birde kendi hostumuz da hazırladığımız site var yani anlayacağın biriken bu işler yavaş yavaş azaltmaya çalışıyoruz. bu yüzden arada yazı yazmayı geçiktirebiliyoruz.

  Son olarak ilgin için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Sizde haklısınız tabii hocam.Ama emin olun biz yazılarınıza ara vermenizi istemeyiz :)

  YanıtlaSil
 6. güzel eklenti ellerine sağlık devamını bekliyoruz..

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz