Outbrain ile ilgili yazılarınıza dikkat çekin

Blog’uğunuzda içerik zenginleşip büyürken blog ziyaretçilerinize okudukları yazılarla ilgili diğer konularda linkler oluşturabilmenizi sağlayan Outbrain’de daha önce tanıttığımız Link Within benzeri bir uygulama.


Link withini kullanarak diğer yazılarınıza resimli bağlantılar oluşturabiliyorken Outbrain sayesinde bu bağlantılara bir beğen butonu ekleyebiliyorsunuz.
Üstelik bir kaç tıklama sayesinde kolayca blog’uğunuza adapte edebileceğiniz bu uygulamanın ana sayfasında bulunan Register’i bağlantısını kullanarak hangi yazılarınızın okunduğu gibi daha ayrıntılı istatistiklere kavuşabilirsiniz.


     

 

Uygulamayı kendi blog’uğunuzda kullanabilmek içinse buradan ana sayfasına  giriş yaptıktan sonra kendinize göre özelleştirme işlemlerini yaparak kullandığınız blog platformun butonuna tıklayaray gadget olarak kolayca ekleyebilirsiniz.

Paylaş !

18 yorum:

 1. reklamlarını nasıl engelleyicez ve çıkış linklerini nasıl düzenleriz bilgi verebilirmisiniz

  YanıtlaSil
 2. Bu tarz servisler kendi uygulamalarını, ücretsiz kullandırmanın karşılığında kendi uygulamalarını tanıtabilmek için bir bağlantı yerleştirirler bu bağlantıları silmeniz doğru değil dünyanın en profesyonel blogları bile bu tarz bir uygulama kullandıkları zaman uygulamamnın linki yoksa bile kendileri eklerler, buda sizin blog'uğunuzun ciddiyetini kanıtlar.

  YanıtlaSil
 3. blog adı değiştirince ne yapmak gerekiyor uygulamanın aynı kalması için?

  YanıtlaSil
 4. bu eklenti ben de sadece rate this olarak görünüyor. Link Within gibi olmadı. ?????

  YanıtlaSil
 5. okuyucularımız ... de sever yazisini nasil degistirebiliriz?

  YanıtlaSil
 6. Saadet hanım ..gadget javascript'le oluşturulduğu için malesef değiştirilemiyor...

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,bloğumda haberim olmadan okuyucularımız... de sever eklentisi çıkmıştı,nasıl silebilirim yardımcı olurmusunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba

   sırası ile Blogger/Blogspot Kumanda Paneli ➜ Tasarım ➜ Sayfa öğeleri yolunu takip ederek Gadget ekleyip kaldıra bildiğiniz bölüme gidin, burada eklediğiniz HTML/Javascript gadgetların sağ alt köşesinde bulunan Düzenle yazan bağlantıya tıklayarak açılan pencerede, aşağıdaki kodların bulunduğu gadget'ı kaldırın(sanrım sayfanın en altlarında yer alıyor bu gadget)

   <script language="JavaScript">var OB_platformType = 1; var OB_langJS = 'http://widgets.outbrain.com/lang_tr.js'; var OBITm = '1282254079132';var OB_raterMode = 'none';var OB_recMode = 'strip';</script><script language="JavaScript" src="http://widgets.outbrain.com/OutbrainRater.js"></script>

   Sil
 8. Tayfun bey merhaba,yardımınız için çok teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 9. You might also like
  yazısını nasıl değiştirebilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba WebSeyyahı .. üye olurken dil ayarlarında Türkçeyi seçtin mi ?

   Sil
  2. Evet seçtim. eminim çünkü bu ayrıntıya dikkat etmiştim.

   Sil
  3. O zaman yardım notlarını incelemem gerekir mutlaka böyle bir özellik vardır, yardım notlarını inceledikten sonra geri dönüş yaparım.

   Sil
  4. Tayfun bey teşekkür ederim., yeniden kaldırıp türkçe seçeneğine dikkat edip, yükledim ama sonuç değişmedi. Blogunuzu zaten devamlı takip ediyoruz, çözümü paylaştığınızda uygulayacağız.

   Sil
 10. bende her iki uygulamada da aynı hata çıkıyor. Farklı tarayıcılar kullandığımda da sorun düzelmedi

  'Maalesef bu bir hata.

  Bu durum için özür dileriz.

  Sorunun düzelip düzelmediğini görmek için sayfayı yenilemeyi deneyin.Aşağıdaki hatalar bulundu:
  widget.content: Gerekli alan boş olmamalıdır
  Sorun yaşamaya devam ediyorsanız şunu yapmanızı öneririz:

  Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizleyip tekrar deneyin.'

  YanıtlaSil
 11. Yeni outbraine girdim.widgeti ekleyemedim.çok karışık olmuş.

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz