Blog'uğunuz için resmi Twitter butonları

Daha önce size tanıttığımız Twitter widgetlarında eksik olan bu butonlar şimdi Twitter tarafından kullanıma sunuldu.
  

Daha  önce serbest geliştiricilerin oluşturdukları Twitter butonlarını sayfalarınıza ekledikten sonra, blog ziyaretçilerinizin yazılarınızı kolayca kendi Twitter hesaplarında paylaşabilmeleri sağlayan sayaçlı Tweetmeme benzeri örnekleriyle karşılaşmışsınızdır.

Peki bu butonların diğer Twitter butonlarından farkı ne ?

Diğer butonlarda olduğu gibi blog ziyaretçileriniz yazılarınızı kolayca kendi twitter akışlarında paylaşırken,sizde kaç kişinin yazılarınızı paylaştığını görebiliyor ve bunlara artı olarak, blog ziyaretçileriniz, yazılarınızı twitledikten sonra yönlendirildikleri yeni bir sayfada sizin twitter akışınız ile birlikte varsa blog akışınız için oluşturduğunuz twitter hesabına da abone olabiliyorlar.TABİ BU ÖZELLİKLER İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI DİKKATLE TAKİP ETMENİZ GEREKİYOR.

Twitter butonlarını kendi blog’uğunuzda kullanabilmek için buradan uygulama sayfasına gidin.
 
İlk Adımda butonunuzun görsel ayarlarını yapmanız gerekiyor.


Butonunuzun Görsel ayarlarını yaptıktan sonra blog ziyaretçilerinizin Twitter akışınıza abone olmalarını kolaylaştırmak için


1 Numaralı forma Twitter kullanıcı adınızı girin.
Örnek: benim kullanıcı adım Tayfux77

2 Numaralı forma  daha önceden blog’uğunuz için bir Twitter hesabı oluşturduysanız buraya da o hesabınızın kullanıcı adını girebilirsiniz. Hemen karşısınıda blog’uğunuz hakkında kısa bir açıklama.
Örnek:benim kendi blog’uğum için oluşturduğum diğer hesap Bloggermodifiye

açıklama olarak ta blogger uygulamalrı hakkında güncel yazılar diye kısa bir açıklama giriyorum.


Bu işlemleri tamamladıktan sonra Twitter’ın sizin için oluşturduğu kodu kopyalayarak butonun hemen yazılarınızın altında görünmesi için, daha önce blog’uğunuza facebook like butonu eklerken uyguladığımız işlemleri tekrarlayabilirsiniz.


Tüm işlemleri doğru yaptıysanız yazılarınızın hemen altında aşağıdakine benzer bir düğme görünmeye başlayacaktır.

 


Paylaş !

3 yorum:

 1. Bilgiler Süper Çok Teşekkür Ederim Siteme twitter Butonu'da Ekledim Sayenizde Süpersiniz Siz...
  otomobil.blogspot

  YanıtlaSil
 2. sağol gayet iyi oldu ama bir sorun var facebook like butonu ve twitter butonuları farklı yerlerde biri sol köşede biri sağ alt köşede bunları yanyana nasıl getiririm yada en azından ayın izaya ?

  YanıtlaSil
 3. anathema twitter butonu "Dikey sayaç" olarak eklemişsin "Yatay sayaç" şeklinde eklersen yan yana görüneceklerdir..

  http://twitter.com/goodies/tweetbutton

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz