RSS yayınlarınız için Abonelik Formu oluşturun

images Sizde daha önce blog’uğunuz için Feedburner’da bir hesap oluşturduysanız abonelikleri kolaylaştırmak için blog’uğunuza bir form ekleyebilirsiniz.

 

Blog ziyaretçilerinizin Email adreslerini girerek kolayca RSS yayınlarınıza abone olmalarını sağlayabileceğiniz bu formu bir kaç basit işlemle tamamlayabilir ve kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

 

Formunuzu oluşturmak için öncelikle RSS yayını için Feed Burner’da bir hesap oluşturmanız gerekiyor bu işlemi daha önce anlattığımız için tekrarlamıyorum.

 

Hesabınız tamamsa Feedburner’a giriş yaptıktan sonra oluşturduğunuz hesabın linkine tıklayarak ayarların bulunduğu sayfaya geçin.

 

Feed-dash-board

 

Yukarıda bulunan menüde Publicize yazan bağlantıya tıkladıktan sonra sizi karşılayan sayfanın solunda blog’uğunuzda kullanabileceğiniz çeşitli Feedburner araçlarını görebilirsiniz.

 

Email Subscriptions

 

Abonelik formunuzu oluşturmak için Email Subscriptions yazan bağlantıya tıklayarak formunu aktifleştirmek için active yazan butona basarak açılan yeni sayfada seçenekler arasında blogger’ı seçerek kolayca blog’uğunuza gönderebilirsiniz.

Paylaş !

2 yorum:

  1. Valla işime yaradı ustam eline sağlık :)

    YanıtlaSil
  2. yazınız ve emeğiniz için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz