Light box ile açılacak iletişim formu yapmak

Blog’uğunuza bir iletişim formu ekleyerek, blog ziyaretçilerinizin istek öneri ve görüşlerini yani size iletmek istedikleri her şeyi direk size ulaştırabilmelerini sağlayabilirsiniz.

 

 

Bu sayede blog ziyaretçilerinizi ciddiye aldığınızı ve onları önemsediğinizi de göstermiş olursunuz. Daha önce bir çok kez blog’uğunuz için iletişim sayfası ve iletişim formu oluşturabileceğimiz hazır uygulamalara yer vermiştik.

 


Şimdi  ise bu uygulamalardan birini light boox eşliğinde açtırabileceğiniz bir yazı hazırladık.Uygulamamızı hemen solda bulunan butona tıklayarak test edebilirsiniz.

Kendi bloguğunuzda kullanabilmek içinde aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

   HTML'yi düzenle 

 

Kumanda Paneli ➜ Tasarım ➜ HTML’yi Düzenle yolunu takip ederek blog’umuzun kodlarının açık halde bulunduğu modüle ulaşıyorum. burada klavyemin Ctrl ve F tuşuna aynı anda bastıktan sonra açılan formda ]]></b:skin>  ifadesini aratıyorum. ]]></b:skin> ifadesini bulduktan sonra hemen üstüne gelecek şekilde aşağıdaki CSS kodlarını ekliyorum.

CSS Kodu


Css kodlarını ekledikten sonra yine ]]></b:skin> ifadesinin hemen altına gelecek şekilde aşağıda bulunan Javascript kodlarını ekliyorum

 

Javascript Kodu

 

Son olarak ta sayfalarınız iletişim formunuzu açtıracak olan linki eklemeniz gerekiyor.

 

Bunun içinde mavi ile renklendirilmiş olan  bölüme oluşturduğunuz iletişim formun linkini yazmanız yeterli.

 

<a class="htrack" href="http://m.friendfeed-media.com/53f30797c6b24024985bbf521f5c7554c78823d2"  title="3.10 To Yuma Soundtrack Film Müziği" type="audio/mpeg">3.10 To Yuma Soundtrack </a> 

 

Linkimizin değerlerle oynayarak pencere boyutunu istediğiniz kadar büyütebilir veya küçültebilirsiniz.


İletişim

Uygulamamızı kendi blog'uğunuza adapte ederken karşılaştığınız sorunlar hakkında soru sorabilirsiniz elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.İlginizi Çekebilir
Paylaş !

13 yorum:

 1. merhaba, "aşağıda ki adımları takip edin" demişsiniz ama hiç bir adım yok sayfada. bu solda ki iletişim kutusunu nasıl eklicem bloguma? tşk..

  YanıtlaSil
 2. tamam gördüm ve talimatlara uyarak ekledim bloguma. ancak tıkladığım zaman sadece linkini verdiğim iletişim sayfasını açması gerekirken bütün siteyi komple açıyor. nerede hata yapıyor olabilirim acaba? bir çok kez denedim ancak beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim..

  YanıtlaSil
 3. @Zafer blog'uğuna eklediğin sayfanın linkini yazmayacaksın Email me de oluşturduğun sayfanın linki.
  Örnek
  http://www.emailmeform.com/builder/form/751884

  YanıtlaSil
 4. şimdi formu email me de oluşturduysan hesabına giriş yaptığında sana ait olan formların bulunduğu sayfa açılacaktır View yazan bağlantıya tıkladığında formun olduğu sayfaya gideceksin .... linkini kopyalayıp yukarıda gelmei gerektiği yere ekle.

  YanıtlaSil
 5. çok teşekkür ederim tayfun. sayende çözdüm..

  YanıtlaSil
 6. bunla ilgili bi sorunum var. dün bi sorun yoktu ama bugün iletişim formu açılmıyor. solda ki ikonu tıkladığımda site kararıyor ama popup pencere formu açılmıyor? bi bakar mısın lütfen, sorun nedir acaba? silip yeniden yükledim linki kontrol ettim herşey doğru, ama bişilerde sorun var..

  YanıtlaSil
 7. @zafer uygulamayı denedim t çalışıyor ...
  şunu deneye bilirsin Kumanda panelinden, Sayfa Öğeleri sekmesine geçtikten sonra orada bu gadgeta ait kodları bulduktan sonra style ***************************** ************************* ile başlayıp *********** style etiketiyle biten css kodlarını kesip HTML'yi düzenle sekmesinde bulunan bloguğunun kodları içerisinde ]]> ifadeini bulup hemen altına gelecek şekilde ekle.

  YanıtlaSil
 8. Merhaba Tayfun,
  Chrome'de bazen çalışıo bazen çalışmıyor. Expolererde popup açmak yerine normal sayfada açıyor. Mozilla'da hiç açmıyor. Mozilla ve Chrome'da tıkladığım zaman görüntü hafif loşlaşıyor ama popup açılmıyor. ayrıca bu tarifini denedim ancak bi işe yaramadı. burda kini tıklıyorum canavar gibi çalışıyor..

  YanıtlaSil
 9. @Zafer bu konuda yapabileceğim bir şeye kalmıyor hatta kodlardamı hata var diye yine buradaki anlatımdan yola çıkarak tekrar kurdum bloguğuma ... kodlarda bir sorun yok ... son olarak deniyebileceğin bir şeyde bloguğuna eklediğin diğer java scripleri kaldırıp sorunu anlamaya çalışmak çünk-ü blog'uğunda kullandığın farklı uygulamaların kodlarıda çalışmasına engel olabilir.

  YanıtlaSil
 10. Çokta umursamana gerek yok fırsat bulursak daha iyi uygulamalar hakkında yazarız.

  YanıtlaSil
 11. valla yeni olduğum için pek anlamıyorum. kim bilir katane java kurmuşumdur. nereye kurdum n'aptım hiç bilmiyorum. off! kafam epey karışık bu konuda. pekala, tşk..

  YanıtlaSil
 12. Son olarak ta sayfalarınız iletişim formunuzu açtıracak olan linki eklemeniz gerekiyor.

  Bunun içinde mavi ile renklendirilmiş olan bölüme oluşturduğunuz iletişim formun linkini yazmanız yeterli.

  demişsiniz.

  iletişim form linkini nasıl alacağım? ve mavi ile yazılan yer tam olarak nerede?

  yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
 13. java script kodu bölümü neden boş?

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz