En yeni Facebook widgetları Like(beğen)

Yeniliğe doymayan sosyal medyanın devi Facebook bir taraftan tasarımında yaptığı ufak değişikliklerle kullanıcılarının daha zevkli vakit geçirmelerini sağlarken diğer taraftan Facebook Connect bünyesinde geliştirdiği uygulamalar ile blog ve web sitesi sahiplerini de memnun etmeye devam ediyor.

Facebook Like Widget
Daha önce blog’uğunuz için   Facebook’ta hayran sayfanızı oluşturup   1   2   3   ayrı yazıda da  sayfanızı tanıtabileceğiniz ve blog’uğunuz da kullanabileceğiniz farklı Facebook gereçlerine yer vermiştik. Bu sayfaları ziyaret ettiyseniz bazı uygulamaların değiştiğini kolayca farkedeceksiniz.

Facebook Connect’e  ki bu yeni değişimin adı  Like (beğen)


Like nedir? derseniz daha önce blog’uğunuza eklediğiniz widgetlar sayesinde blog ziyaretçileriniz beğendikleri içeriği kolayca kendi Facebook hesaplarında paylaşabiliyorlardı, fakat şimdi bu uygulamalar interaktif butonlar sayesinde daha zevkli bir hale getirilmiş. Blog ziyaretçileriniz yazılarınızı paylaşmanın yanında kenar çubuğuna eklediğiniz çeşitli eklentiler sayesinde beğendikleri yazıları, blog ziyaretçilerinize de önerebiliyorlar. Like’ın yetenekleri bunlarla da sınırlı değil fakat daha fazla kafa karışıklığı yaratmamak için bu uygulamaların bence en iyilerini blog’uğunuza nasıl ekleyebileceğinizi anlatmakla devam ediyorum.

Bu sayede uygulamaları kullanarak test etme şansına da sahip olabilir daha iyi fikir edinebilirsiniz.

Butonu kullanabilmek için de yine daha önce burada Facebook Like( Beğen ) butonu'unu kendi  blog’uğunuza adapte edebilmek için yazdığımız yazıyı kullanabilirsiniz.

 

İlgili Konular
Paylaş !

8 yorum:

 1. Selam,
  Verdiğin bilgiler için ne kadar teşekkür etsek azdır:)))
  Facebook Widgetlarını eklemeye çalışıyorum fakat ne kadar başarılıyım tartışılır?
  Merak ettiğim BEĞEN kutucuğunu her yazının altına her seferinde mı yapıştırmamız gerektiği??
  Bloğuma bir uğrarsan sevinirim
  Teşekkürler şimdiden:)

  YanıtlaSil
 2. Özgür sanırım bu yazı

  ( Blog’uğunuza Facebook Like(beğen) butonu ekleyin )

  yeterince yardımcı olacaktır yine de sorun yaşadaığın bir olursa sorabilirsin.

  YanıtlaSil
 3. Özgür sanırım bu yazı ( Blog’uğunuza Facebook Like(beğen) butonu ekleyin ) yeterince yardımcı olacaktır yine de sorun yaşadığın bir durum olursa sorabilirsin.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar.Ben de sizdeki gibi (beğen,tweet,g+) yani sizin sayfanızda olan sosyal ağ butonlarını istiyorum.Lütfen aynısını yapmama yardımcı olun,Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biraz ekelrsen ayrıntılı bir yazı ve kodları hazırlarım...

   Sil
 5. Yani tam olarak sizin sitenizdekinden.Bence çok hoş olmuş aynısından isterdim.Ayrıca cevap yazdığınız için sağolun.

  YanıtlaSil
 6. Bir de bir konuda yardımınızı isteyecektim.Ben blogumda hazır bir tema kkullanıyorum ve yazı tipleri çok kötü(bana göre).Yazı tiplerini nasıl değiştirebilirim?Ayrıca gadgetlerin yazı tipini de...Lütfen yardım edin!Cevabınızı bekliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun için biraz CSS bilmen gerekir benim yardımımla tam olark istediğin sonucu almazsın ..

   h1 h2 h3 h4 h5 h6 bunlar yazı başlaıklarına ait kodlar body kısmında font yazan bölümde blogun genel yazı stili.
   bu etiketlere sahip css kodları üzerinde oynama yap.

   aşağıdaki linktede css hakkında bir yazı bulabilirsin..

   http://www.bloggermodifiye.com/2011/02/blogger-ve-temel-css-egitimi.html

   Sil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz