Blog’uğunuz için özel sayfalar oluşturun

Blogger yapısı gereği bir “scrip” olduğu için yeni bir yazı yazdığınız zaman bu yazıları ön belleğe alır ve blog ziyaretçilerinize istekleri doğrultusunda bu yazıları ana sayfada ,yazı sayfalarında veya arşiv sayfaları olarak gösterir. sayfalar

Peki siz hakkımda, kullanım koşulları veya iletişim sayfası gibi içeriği hiç değişmeyen bir sayfa oluşturmak isterseniz ne yapmanız gerekir.

 

Bu noktada çözümün kendisi de yine blogger dan geliyor. Blogger’ın daha önce duyurduğumuz sabit(statik) sayfalarını kullanarak , 10 adete kadar özel sayfa hazırlayabilirsiniz.

 

Bu özellik sayesinde ana sayfa ve yazı sayfalarında içeriğinizle birlikte görüntülenmesini istemediğiniz sayfaları kolayca hazırlayıp, blog ziyaretçilerinizin ana sayfadan bu sayfalara  bu sayfalardan da tekrar ana sayfaya dönebilecekleri bir menüyü de blog’unuza ekleyebilirsiniz.

 

Kendi özel sayfalarınızı oluşturmaya başlayın.

  

Sırası ile Kumanda Paneli ➜ Kayıtları düzenle ➜ Sayfaları Düzenle yolunu takip ederek blog’unuz için yeni bir sayfa oluşturabileceğiniz  bölümüne geçin.

 

Bu bölümde yeni bir sayfa oluştur yazan butona tıkladığınızda sizi karşılayan sayfada blog’uğunuza yeni bir yazı girmek için kullandığınız yazı panelinin bir benzerinin de burada olduğunu göreceksiniz. hakkımda

 

Yazı panelini kullanarak sayfalarınıza resim, video, Google haritaları hatta HTML’yi düzenle modun da uygun her hangi bir uygulamayı, girerek yayınladığınızda ilk sayfanızı oluşturmuş oluyorsunuz.

 

iletişim

 

Daha sonra oluşturduğunuz bu sayfaları Sayfaları düzenle bölümüne geçerek yönetebilir istediğiniz sayfayı yeniden düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

 

Sayfalar Gadget’ını blog’uğunuza ekleyin

İlk sayfanızı oluşturduktan sonra yayınla yazan butona bastığınızda açılan sayfada blog ziyaretçilerinizin bu sayfalara ulaşabilecekleri buradan da ana sayfaya dönebilecekleri  bir menüyü(sayfalar gadget’ı)  blog’uğunuzun kenar çubuğuna(sidebara) veya hemen blog başlığınızın(hader’ın) altına gelecek şekilde kolayca ekleyebilirsiniz.

 

gadget

 

Sayfalar gadgetını ekleyebileceğiniz bir bağlantı görünmüyorsa veya daha önce eklemeyi unuttuysanız Kumanda Paneli ➜ Yerlşim yolunu takip ederek “gadget ekle” yazan bağlantıya tıklayın açılan pencerede “sayfalar gadgetı” yazan bağlantıya tıklayın. sayfalar-gadgetı-ekle

 

Gadget’ı eklemeden önce istediğiniz sayfaları belirleyebilirsiniz.

 

Gadget’ı blog’uğunuzun kenar çubuğuna ekleyebileceğiniz gibi ,farenin sol tuşuna bastıktan sonra imleçle yakalayıp, sürükle bırak yöntemiyle kolayca blog başlığınızın(header’ın) altına da bırakabilirsiniz.

 

sürükle-bırak

 

Not: Sayfalar gadget’ı galeride görünmüyorsa daha önce eklediğiniz sayfalar gadgetını silmeniz gerekiyor.

Paylaş !

24 yorum:

 1. selamlar;
  sayfa oluşturabiliyoruz iyi hoş güzel ancak, o sayfaya tek bir tane post eklenebiliyor. ya da ben mi beceremedim?
  yardımcı olurmusun?

  YanıtlaSil
 2. merhaba Rowel bu tarz sayfalara ancak bir post ekleyebilirsin yani bu sayfalar Hakkımda,İletişim gibi sayfalar oluşturmak için uygundur .. ama sen ben blog'umda çeşitli konular hakkında yazılar yazacam ve değişik konular için birer link oluşturup buna tıklayanlarında sadece yazdığım o konuyla ilgili yazıları görüntülemelerini istiyorsan .. senin ihtiyacın olan kategori..
  onada buradan bakabilirsin..
  http://www.bloggermodifiye.com/2011/05/iceriginizi-etiketleri-kullanarak.html

  YanıtlaSil
 3. Selam tayfun;

  blogumuza sayfa eklerken 20 tane sayfa ekleyebileceğimizi söylüyor. blog başlığının altında 1 tanesi anasayfa olmak üzere 8 tane sayfa görünüyor ancak daha başka sayfa açtığımda diğerleri görümüyor! ben 20 sayfayı da başlık altında nasıl görüntüleyebilirim? şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba Gülbeyaz açıkçası daha önce 20 sayfa eklemeyi denemedim :) ama aklıma gelen ilk fikir bu menunun altına yeni bir menu ekleyip linkleri oraya yazmak.

   Sil
 4. karikaloji.blogspot.com 'da karikatür paylaşıyorum. Ancak kullandığım tema fotoğraf teması olduğu için özel sayfalarda fotoğraf gibi görünüyor ve girilemiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kullandığın temada yazıları otomatik kısaltan bir javascript kodu var o kodu sabit sayfalar için düzenlemen gerekir..

   nasıl yapılacağını bilmiyorsanşablonunu aşağıdaki e-posta adresine gönder ben yaparım..

   tayfun@bloggermodifiye.com

   Sil
  2. aynı sorun bende de var http://kadirmusagumus.blogspot.com/p/hakkmda.html özet şeklinde çıkıyor ve içeriği tam olarak göstermiyor

   Sil
  3. şablonununu gönder sende ben hallederim..

   Sil
  4. Hocam müdahale etmek gibi olmasın ama /p/ sayfalarında yazıları düzgün görünmeyen arkadaşlar aşağıdaki linkteki kodları önceki devamını oku eklentisindeki kodlarla değiştirirlerse sorun düzelecektir..
   http://pastebin.com/C639uFxj

   Sil
  5. Hit Adam şöyle bir sorun var senin  verdiğin linkte sadece javascript kodları bulunuyor sadece javascript kodlarını değiştirmesi işe yaramayacaktır, bu tarz sorun yaşayan birinin özellikle eski yani blogger'ın sabit sayfa özelliğini duyurmadan önce hazırlanmış şablon kullanıcılarının otomatik devamını oku bağlantısına bloggerın eklentinin sabit sayflarda çalışmasını engelleyen özel kodlarını eklemeleri gerekiyor buda hayli karmaşık bir işlem bunun yerine doğru düzgün çalışan bir devamını oku(read more) eklentisi bulup kodların hepsini yani HTML kodlarınıda değiştirmeleri gerekiyor.


   İlerleyen günlerde böyle bir eklentiyi bizde tanıtabiliriz o zaman bu sorun için daha ayrıntılı ve kapsamlı birde ek yazı hazırlarız.Ayrıca bilgini bizimle paylaşman müdehale değil tam tersi bizi sevindirir.

   Sil
  6. benim başka problemim var tayfun anasayfada kayıtlı yazı gösterme sayısı 17 yaptım ama en fazla 9 tane gösteriyor.Sayıyı değiştirip 5 yaptım normal bir şekilde 5 tane gösterdi ama 9'un üstünde yaptığım zaman en fazla 9 tane gösteriyor anasayfamda altta çok boşluk oluyor nasıl çözebiliriz bunu?

   Sil
  7. kadir şöyle biraz düşün bakalım daha önce page navi yani sayfalama eklentisi ekledin mi ?

   ya o eklentiyi kaldır yada eklentide gösterilecek sayfa sayısını 17 olarak işaretle...

   Sil
  8. senin bana gönderdiğin şablonu yükledim yine aynı şekilde oluyor

   Sil
  9. farkeden hiç bir şey olmaz hangisini yüklersen yükle gadgetı kaldır yerleşim bölümüne git eklediğin HTML javascrip gadgetlar içinde page navi sayfa sıralamaya ait gadgıtı kaldır..

   Sil
  10. yerleşim bölümüne ben sayfalama ekletisi kurmamıştım direk şablona girip ordan yapmıştım ama nasıl gelmişse oraya buldum sildim.Ama yine aynı değişen bişey olmadı

   Sil
  11. yerleşim bölümünden yazı sayısını değiştir işe yaramazsa yapabilecek bir şey yok kendine başka şablon seçeceksin..

   Sil
  12. daha önce böyle bir problem yoktu olmazsa sıfırdan yüklerim yardımın için sağol

   Sil
 5. blogu sayfalara ayırdım etikekler de ekledim benim sorumum şu

  yani bir konu actıgımda direk ana sayfada gösterilıyor ayrıca etikeledigim konu altındada var ben anasayfda gösterilmesini istemiyorum ne yapmam lazım lütfen yarım

  YanıtlaSil
 6. benim sorunum şu yayınladıklarım ana sayfada cıkıyor sadece kategorilere ayırdıgım sayfada cıkmasını istiyorum

  etiket yaptım olmadı yeni sayfa actım olmadı bağlantı ekledim yok bir yerde yanlış yapıyorum ama nerde bazı bloglarda görüyorum örnek
  ana sayfa - resimler- güncel -
  ben resim ekledigimde resimlerde gözüksün ana sayfa ve resimlerde gözüküyor

  YanıtlaSil
 7. blogu sayfalara ayırdım etikekler de ekledim benim sorumum şu

  yani bir konu actıgımda direk ana sayfada gösterilıyor ayrıca etikeledigim konu altındada var ben anasayfda gösterilmesini istemiyorum ne yapmam lazım lütfen yarım

  YanıtlaSil
 8. ben blogumu adsensle ilişkilendiremiyorum neden acaba

  YanıtlaSil
 9. Merhaba,ben yeni bir blog açtım.Düzenlemeye çalışıyorum.İletişim,hakkımda kısımları eklemek istiyorum ama kumanda paneli ni bulamıyorum! LÜTFEN ACİL YARDIMIN GEREK.

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Hocam açılır menü yaptım sayfalarını da açtım yalnız yayınlamak istediğim yazıyı sadece ana sayfada gösteriyor .HTML kodunu o sayfanın kodunu yazarak bagla dıyorum ama yapamadım bana yardımcı olur musunuz cok ugraştım olmadı...

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz