Blogger’dan şablon tasarımcısı

Blogger’ın pratik,hızlı ve daha profesyonel blog tasarımları için Blogger Draft’a eklediği en yeni özelliği şablon tasarımcısını görücüye çıkardı.

 

      blogger-değişim

 

Blogger’ın şablon desteği sayesinde internetten her hangi bir kaynaktan bulduğunuz ücretsiz şablonlar sayesinde, içeriğiniz aynen korunurken blog tasarımınızı dakikalar içerisinde değiştirebiliyordunuz.

 

Fakat bazen bulduğunuz bu şablonların arka plan rengi içeriğinizin sığmaması gibi çeşitli sebeplerden ötürü şablonunuzun kodlarına müdehalede bulunmak gerekiyordu. Tabi bunu yapabilmek içinde biraz teknik bilgiye ihtiyacınız var.

 

Diyelim ki sizin hiç CSS veya HTML’'e bilginiz yok veya tasarımınızı değiştirmek için elinizi kodlara bulaştırmak istemiyorsunuz?

 

İşte bu noktada  yardımınıza blogger’ın yeni şablon tasarımcısı koşuyor.

 

Hayallerinizi süsleyen blog’u oluşturmak için, Blogger’ın yeni özelliklerini deneme sürecine aldığı blogger drafta geçiş yapmanız yeterli.

 

     blogger-draft

 

Blogger drafta geçiş yaptıktan sonra kumanda paneline eklenmiş olan tasarımcı bağlantısını kolayca farkedeceksiniz bu bağlantıya tıkladıktan sonra açılan açılan sayfada CSS3’ün nimetlerinden faydalanılarak oluşturulmuş blogger şablonlarınan her hangi birini seçtikten sonra arka plan renkleri yazıtipleri gibi şablonunuzun genel tasarımını bir kaç tıklama sayesinde kolayca kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.

 

Fakat bu bana yeterli gelmez ben kendi şablonumu kendim oluşturacağım diyorsanız o zaman buradan buyurun.

Paylaş !

2 yorum:

 1. blogger draft'ı kullandım, gerçekten çok başarılı olmuş.
  user friendly denen türden, kullanması oldukça kolay ve zevkli.
  biraz da kod bilginiz varsa, hayal ettiğiniz tasarımı çok az zaman harcayarak yaratabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba
  ben blogger şablon tasarımcısı ''gelişmiş'' sayfasında hiç bir değişiklik yapamıyorum. ie firefox chrome.. üç tarayıcıyla da denedim. ilk ikisinde bloga uygula dediğimde şablon uygulandı diyor ancak sitede herhengi bi değişiklik olmuyor. chrome da ise bloga uygula dediğimde sitenin tamamını gösteren yeni bir pencere açılıyor. bu sayfa film sitelerindeki reklamlara tıkladığımızda açılan reklam sayfalarına benziyor yani normal bi internet sayfası değil. bazen de bloga uygula dediğimde pop up la ilgili adres çubuğunun sonunda bi uyarı çıkıyor. bu konuda hiçbir yerde bi açıklama bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim
  teşekkür ederim

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz