Blogger şablonunu özelleştirmek ( Bölüm II )

Sizin şablonunuzun kodları farklı olabilir fakat şablonunuzu özelleştirirken kullanacağımız teknikler aynı olduğu için daha sonra kendi şablonunuzda bu bölümlere denk gelen kodları bularak blog’uğunuzu kendi zevkinize ve beğeninize göre şekillendirebilirsiniz.

 

         şablon

 

Diyelim ki blog’unuzun genişliği, kullandığınız resimlerin veya içeriğinizin sığmaması gibi çeşitli sebeplerle size yetmiyor ve genişliği arttırmak istiyorsunuz. 

  

taslak

 

Kullandığım şablonun taslağına baktığınızda.

660 piksel (#outer-wrapper) genişliğinde olup bunun 

410 piksel  kısmını ana gövde

(#main-wrapper),

220 piksellik kısmını da yan bar

(#sidebar-wrapper) oluşturuyor

geriye kalan

10 piksellik kısm da ana gövdeyle yan barın arasında bırakılan boşluk oluyor. 

 

Blog’uğumun toplam genişliğini biraz daha genişletip

850 piksel yapıyorum , ana gövdenin genişliğini

550 piksel, yan barın genişliğini

290 piksel ve aradaki boşluğu da yine

10 piksel olarak bırakıyorum.

 

Şablonumun kodları üzerinde yaptığım değişikliklerde ( renklendirilmiş ) şöyle .

 

Önceki

Sonraki

#outer-wrapper {

width: 660px;

margin:0 auto;

padding:10px;

text-align:left;

font: normal normal 100% Georgia, Serif;

}

#main-wrapper {

width: 410px;

float: left;

word-wrap: break-word;

overflow: hidden;

}

#sidebar-wrapper {

width: 220px;

float: right;

word-wrap: break-word;

overflow: hidden;

}

#outer-wrapper {

width: 850px;

margin:0 auto;

padding:10px 0 0 0;

text-align:left;

font: normal normal 100% Georgia, Serif;

}

#main-wrapper {

width: 410px;

float: left;

word-wrap: break-word;

overflow: hidden;

}

#sidebar-wrapper {

width: 220px;

float: right;

word-wrap: break-word;

overflow: hidden;

}

Blog’uğumun genişliğini kolayca 660px den 850px genişlettik ten sonra aynı orantıda yazılarımın geldiği bölüm Main-wrapper ve gadgetların geldiği bölüm olan Sidebarı da(kenar çubuğunu da) genişlettim.

 

Yukarıda anlattığım değişiklikleri kendi şablonunuza uygulayabilmeniz için genişliğini değiştirmek istediğiniz bölümün CSS kodları içerisinde widht etiketini bulup karşısındaki değerle istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.

 

Header ( blog başlığını ) özelleştirmek.

 

Blog’umuzun genişliğini ayarladıktan sonra şimdide değiştirmek istediğim bölüm Header yani blog’uğumuzun başlığını da içine alan blog ziyaretçilerimizin sayfaya ilk girdiklerinde gördükleri kısım.

 Screenshot_4

 

Artık 850px genişliğinde olan blog’uğumun kaynak kodlarında blog başlığına ait kodları bulduktan sonra aynı şekilde Header wrapper’'ın genişliğini de 660px den 850px le yükseltiyorum.

 

Önceki

Sonraki

#header-wrapper {

width:660px;

margin:0 auto 10px;

border:1px solid #cccccc;

}

#header-inner {

background-position: center;

margin-left: auto;

margin-right: auto;

}

#header {

margin: 5px;

border: 1px solid #cccccc;

text-align: center;

color:#666666;

}

#header h1 {

margin:5px 5px 0;

padding:15px 20px .25em;

line-height:1.2em;

text-transform:uppercase;

letter-spacing:.2em;

font: normal normal 200% Georgia, Serif;

}

#header-wrapper {

width:850px;

margin:0 auto 0;

 

}

#header-inner {

background-position: center;

margin-left: auto;

margin-right: auto;

}

#header {

margin: 0px;

 

text-align: center;

color:#666666;

}

#header h1 {

margin:5px 5px 0;

padding:15px 20px .25em;

line-height:1.2em;

text-transform:uppercase;

letter-spacing:.2em;

font: normal normal 200% Georgia, Serif;

}

Daha sonra yine kodlarım arasında bulunan iki adet border:1px solid #cccccc; etiketine sahip kenarlığı silip. Yine yukarıda maviyle renklendirilmiş kodlarda görebileceğiniz gibi margin:0 auto 10px; etiketine sahip alttan 10px değerinde boşluk vermemi sağlayan kodu da sıfırladım.

 

Bu işlemlerin sonunda Blog başlığını ve blog tanımını içine alan Header-wrapper da aynı orantıda genişlemiş oldu. Şimdide işe blog başlığının arka planı olarak kullanmak istediğim görseli yüklemekle devam ediyorum.

 

Blogger’ın en güzel taraflarından biriside çoğu işlemi bir kaç tıklama sayesinde kolayca yapabilmeniz. Örnek verecek olursak, blog başlığımın arka planı olarak kullanmak istediğim görseli daha önce burada tanıttığım Paint.Net adlı görsel düzenleyicisini kullanarak hazırladıktan sonra, yerleşim sekmesinde bulunan Sayfa Öğeleri bölümüne geçiyorum.

 

hedre-bg

 

Bu bölüm de sayfa elementlerin yerlerini sürükle bırak yöntemiyle değiştirebileceğiniz basit düzenlemelerin yanında, blog başlığının arka planı olarak hazırladığınız görseli kolayca yükleyebileceğiniz birde Gedgat bulunuyor.

 

Blog (Üstbilgi) yazan bağlantıya tıkladıktan sonra açılan pencerede resim yükleyebileceğim bağlantıyı kullanarak hazırladığım görseli saniyeler içerisinde yükleyip kaydediyorum.

 

Yaptığım  değişiklikleri görmek için  blog’uğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

Tayfun Burada da dikkat edilmesi gereken görselin header kısmından taşmaması için görselin genişliğinin blog başlığınızın boyutlarıyla aynı orantıda olması.
Diğer önemli bir konu  da görseli yüklerken açılan pencerede bulunan seçeneklerde  blog başlığı ve tanımının yerine yazan seçeneğin işaretli olması gerekiyor. Seçeneklerde bulunan blog başlığı ve tanımının yerine yazan şık işaretli değilse hazırladığınız görsel ve blog başlığınız üst üste binecektir.

 


Bu konu ile ilgili diğer yazılar                                                                Şablon Tasarımı  ➜
Paylaş !

63 yorum:

 1. benim şablonda #outer-wrapper {, #main-wrapper { gibi kodlar bulamadım dostum. ne olabilir acaba?

  YanıtlaSil
 2. @Zafer bu konuda yapabileceğim bir şey yok yüzlerce blogger şablonunu var benim anlatımım dediğiim gibi Minima üzerinden ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tayfun bey, http://www.coolbthemes.com/2012/03/x8-white-blogger-template.html adresinde ki 8 white şablonunu indirdim. http://dmmdesigners.blogspot.com/ adresine yükledim. ancak siteyi açıldığında sağ kısımda yukarıdan aşağıya doğru yazan BLOG yazısını bir türlü değiştiremedim yardımcı olur musunuz

   Sil
  2. HTLM 'yi düzenle sayfasında kalavyenizdeki ctrl ve f tuşlarına basıp açılan arama formunda aşağıdaki linki aratın.

   http://2.bp.blogspot.com/-AFBjKGPAy4A/T01Dlat-S5I/AAAAAAAAHdM/7xM5M58jj5k/s1600/blog-x8.png

   bu link blog yazısına ait görsel bu linki silebilir veya yerine farklı bir görselin linkini yazabilirsiniz.

   Sil
  3. çok teşekkür ederim sağolun. yapıyorum şimdi

   Sil
 3. headerda slaytlı başlık hazırlayabilirmiyim, tasarım yapuyorum bloglarla ilgili,

  http://efsaneersanphotography.blogspot.com/

  örneğin burdaki gibi, css kodlarına ve div kodlarına baktım kendime uyguladım genel olarak sorun yok, ama resimler çıkmıyor, sanırım gatgetten javascript eklemem gerekiyor, gerçi resim kodları div kodlarında gözüküyor ama çözemedim.

  teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Evet hazırlayabilirsin ama verdiğin örnekte gadget olarak eklenmiş.. yani bizim daha önce anlattığımız http://bloggermodifiye.blogspot.com/2010/06/blogunuza-bir-slayt-ekleyin.html yazıda olduğu gibi seninde slaytının kodları hazırsa oradaki anlatımdan yola çıkarak kendi bloguğuna uygulayabilirsin.

  YanıtlaSil
 5. BU İŞLERDE YENİYİM BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM FAYDALANMAYA ÇALIŞIYORUM FAKAT SİTEYİ KOMPLE BATIRMAKTANDA KORKUYORUM:)
  www.otomobil.blogspot.com adresi hakkında bana lütfen yorum tavsiye bilgi verin güzel bir siteye çevirmek istiyorum teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. Bir sene önce minik bir notebook aldığımda windows'u açmayı bile bilmeyen,korkulu gözlerle klavyeye bakan biriydim.Bugün her bir satırını html kodlarıyla oynayarak zenginleştirdiğim,hergün çektiğim fotolar ve ürettiğim işlerle bezediğim bir blogum ve hatta dükkanım var..Hepsi de bilgilerini bizimle paylaşan arkadaşlar sayesinde oldu..Yeni arkadaşlar için yazıyorum,yılmayın ve korkmayın..Üstteki konu header'la ilgili.Ben header'ımı paint seçeneği ile kendim yaptım,bir boş alan açtım 800x200 px boyutlarında,üzerine istediğiniz resmi Düzen seçeneği ile yapıştırdım.Üstbilgi sayfa öğesinin kodunu da false olarak değiştirdim ki istediğim yere konuşlandırıyorum.Emeği geçenlere teşekkür,herkese kolaylıklar.....

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. http://hzzammakam.blogspot.com/ adresimde sol üstte sayfalar var.Burdaki anasayfa,hakkımda ve ziyaretçi defteri yazılarının yerine nasıl buton koyabilirim ? Ve bu yazıların boyutlarını büyütmek istiyorum..Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 9. gök-türk..
  burada sabit sayfaları nasıl oluşturabileceğin ve bu sayfalara bağlantılar oluşturabileceğin ayrıntılı bir yazı bulabilirsin..
  http://www.bloggermodifiye.com/2010/05/blogugunuz-icin-ozel-sayfalar-olusturun.html

  YanıtlaSil
 10. http://atlasinyuku.blogspot.com/

  yukarıda adresini verdiğim blogdaki gibi sağ tarafta kutular içerisinde yazı ve fotoğraf koymak istiyorum fakat beceremedim

  YanıtlaSil
 11. okudum okudum olmadı:(( bılgısayar kullanırken bunlarıda pıt dıye yapabılsem keske, blogumun baslıgını suslemek ısıtıyorum ama yapamıyorum,kısa kolay yolu yokmudur bunun,3 yazınızıda okudum ama yapamadım sanırım bende bır sorun var:((

  YanıtlaSil
 12. Kokosss ;))) kelebek blog başlığın için bir görsel hazırlayıp onu kullanabilirsin ..

  daha önce yüklediğin kelebek resmi yerine ,paint net veya kullandığın her hangi bir görsel düzenleyici sayesinde daha büyük bir görsel hazırlayıp blog başlığın yerine kullanbilirsin , senin şablonun ebatlarıyla orantılı olarak uzunluğu 970px yüksekliğide 210px olacak şekilde ayarladıktan sonra sırası ile Kumanda Paneli ➜ Tasarım ➜ Sayfa öğeleri bölümüne gelerek burada buluna üstbilgi yazan bölümün sağ alt köşesinde bulunan düzenleye tıklayarak kolayca yükleyebilirsin.

  burada dikkat etmen gereken tek şey eğer hazırladığın görselde blog'unun adını yazdıysan Başlık ve tanım yerine yazan seçeneğin işaretli olması bu sayede hazırladığın görselle blog başlığın üst üste binmemiş olur.

  bir kaç deneme yaparsan aslında çok kolay olduğunu kendinde görebilirsin , bu görseli indirdikten sonra yukarıda anlattığım şekilde yükler ve Başlık ve tanım yerine yazan seçeneğin işaretlersen sanırım sana bir fikir verebilir.

  YanıtlaSil
 13. siten güzelmiş benimkinede beklerim

  http://www.domainsiz.net/

  YanıtlaSil
 14. tayfun bey;
  ---------------------------------------------------
  #main-wrap1 {
  width:1485px;
  float:$startSide;
  background:$mainBgColor url("http://www1.blogblog.com/rounders/corners_main_bot.gif") no-repeat $startSide bottom;
  margin:15px 0 0;
  padding:0 0 10px;
  color:$mainTextColor;
  font-size:100%;
  line-height:1.5em;
  word-wrap: break-word; /* fix for long text breaking sidebar float in IE */
  overflow: hidden; /* fix for long non-text content breaking IE sidebar float */
  }
  ----------------------------------------------------------

  benim şablonumda main wrap kısmı bu şekilde. width ölçüsünü 1485px; olarak aldığımda orjinal bölümün yanına, ek bölüm yerleştirerek büyütme yapıyor. bu büyüttüğü ek alan hem kötü görüntü hem de işlevsiz kalıyor. 1485 kısmı deneme amaçlı verilmiş bir değer. kendi orjinal ölçüsünden biraz daha büyültürsem dediğim problem ortaya çıkıyor. Nedir buna sebep olan?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yalan söyliyim :) hiç bir şey anlamadım ama zaten şablonun ebatlarını 1485px olarak ayarmalama senin kullandığın pcnin ekranı büyük olabilir ama başka pclerin ekranları bu kadar büyük olmayabilir.

   Sil
 15. :D hata bende kusura bakmayın anlatamadım.

  http://www.hizliupload.com/di-5PNQ.jpg

  resimde kırmızı ile işaretlediğim boş alanı doldurmak istiyorum (genişletmek)

  ben o boş kısmı doldurmak istediğimde 458px olan değeri yükseltirsem görüntü bozuluyor. (örnk: 1458px) ne yapmalıyım ki o boş olan alan genişlesin?

  ---------------------------------------

  2. işaretlediğim alan için slayt resimlerin düzenlenmesi hakkında bilgilendirici içerik bulamadım. bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sol tarafın ve sağ tarafın width değerlerini bulup orantılı bir şekilde yükseltirsen boşluk kaybolur. slider içinde ayrıntılı dökümanlar hazırlarız..

   Sil
 16. tayfun bey yine konusu olmayabilir ama şablonu tasarlarken sorun oluştu. sitemde kayıtlara ya da sayfalara tıklayınca adres çubuğunda ki link değişmiyor. yardımcı olabilirseniz yine sevinirim. http://dmmdesigners.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tayfun bey yardımcı olabilir misiniz nette biraz araştırdım ama sorunuma çare bulamadım.

   Sil
  2. arkadaşım bu şablon çok fazla özelleştirilmiş bir şablon, bunu özelleştirebilmen için kod bilgin olması lazım buradan yardımla olacak iş değil, kayıtların iframe ile çağrılıyor, ana sayfa üzerinde gösteriliyor, benim şimdi sana önce iframe, HTML nedir onu anlatmam lazım daha sonra javscripti bunlarda imkansız şeyler.

   Şablonu özelleştirmek için daha önce bir miktar kod bilgin olması lazım.

   ayrıca bloguna girildiğinde MC Afee riskli bağlantı uyarısı veriyor, bununda sebebi sanırım eklediğim müzik.

   Sil
  3. müziği kaldırınca sorun çözüldü teşekkürler.

   Sil
 17. Selam bu kodlar bende de yok ama yorumları okudum.Tam sayfa bir sade bir blogger teması kullanmak istiyorum.Her monitörde tam sayfa görüntülenebilecek bir şey olmalı.Bunu blogger'da yapmak mümkün mü ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. her monitörde tam sayfa olarak kullanmak zor, en kullanışlı boyut standartı 960px, büyük ekranlarda sorunsuz görünür ayrıca netbook ve padlerede uygun olmuş olur.

   Sil
 18. Bilgiler için teşekkürler. Takıldığım bir nokta var. Başka bir şablonu kendime uyarlamaya çalışıyorum, biraz genişletme yapmak istedim, verdiğin bilgilerden faydalanıp yaptım. Ancak blogun ana kısmı istediğim genişlikte olduğu halde, sayfalar kısmını (Anasayfa, hakkımda vs.yazan) genişletemedim. Bunu nasıl halledebilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog'un ana kısmı sayfalar bölümünü de kapsar, blog'un genişliği neyse sayfalar kısmında da aynı şekilde görünür, sanırım senin bahsettiğin bölüm hakkımda, iletişim gibi sayfalarda yazıların yani postların olduğu bölüm.

   yapmak istediğini tam olarak anlayamadım, hakkımda diye bir sayfa hazırlamışsın bu sayfayı dahamı geniş göstermek istiyorsun ?

   Sil
  2. Teşekkürler, hallettim :)

   Sil
 19. Merhaba Tayfun Bey
  Öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ediyorum.Sizlerden çok şey öğreniyorum.
  erkoc.blogspot.com'daki bloğumun üst tarafına bir resim ekledim.Amacım bu resmi, üst bilginin soluna yerleştirip,sağına da bloğumun adının olması idi,ama başaramadım.Resim alta yer aldı ve yanındada kocaman bir boşluk.Bunu nasıl düzenleyebilirim? Ne tavsiye edersiniz?Güzel görünmüyor derseniz resmi kaldırabilirimde.
  Tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Levent bey öncelikle şunu söylemek istiyorum benim beğenip beğenmemin çok önemli değil blog kişisel bir olay sizin içinize siniyorsa, oldu diyorsanız olmuştur, tabi blog ziyaretçileriniz fikirlerini belirtebilirler ama daha önce yapmak istediğinizi görmek gerek.

   Burada yaptığınız ilk hata eklediğiniz görseli normal resim gadget'ı olarak eklemişsiniz yani blog başlığı ile ilgisi yok, sanırım sizin yapmak istediğiniz şöyle bir şey

   evet bu diyorsanız bu görseli bilgisayarınıza indirdikten sonra blog başlığınız olarak kullanabilirsiniz. burada ki yazıda da daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

   Daha sonra beyaz boşluk oluşmasına sebep olan resim eklediğiniz gadget'ı kaldırırsanız sanırım sorun çözülecektir.

   Sil
 20. Tayfun Ustacığım cevabın ve bizlere çok faydalı olduğunu düşündüğüm emeğin için çok teşekkür ediiyorum.
  Selam ile

  YanıtlaSil
 21. Hocam iddaa sitesimde canlı maç sonuçları yayınlamak istiyorum (Başka bir iddaa sitesinin canlı maç sonuçları kodlarından bahsetmiyorum)kendi siteme ait olsun istiyorum herhangi bir oynanan futbol maçında gol olduğunda skor olarak iyaretçiler görebilmeli bunu nasıl yapabiliriz.Şimdiden yardımların için tşk ederim kolay gelsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu konuda hiç bir araştırma yapmadığım için her hangi bir fikrim yok...

   Sil
 22. Tayfun bey, blog title'ını h1 tagı yapmak için bu tagı nereye eklemem gerekiyor? Bir diğer konu da header resmini ortalamak için ne yapmam gerekiyor. Resim sağa yanaşık gözüküyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. h1 tagı zaten ekli sayfanızda bşlığa tıklanıldığı zaman ana sayfanıza gidiyor, ayrıca resimde bende oratlanmış olarak görünüyor yani sağa yaslanmıyor.

   Sil
 23. seo analiz testlerinde h1 tagı kullanılmadığı tespit ediliyor bu nedenle sormuştum. Resim ortalanmış gibi gözükmesi için resmin alt çizgilerinde değişiklik yapmıştım bu nedenle öyle gözküyor ama eğer zahmet olmaz da tekrar kontrol edebilirseniz header resmindeki balona baktığınızda resmin sağ tarafa yaslı olduğunu fark edeceksiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında header için hazırlanan resim normal nebook diye tabir edilen küçük ekranlı bilgisayarlarda da düzgün görünmesi için 1010px gibi orantılı bir ölçüye sahip ama blog genişliğiniz bu ölçülerin üzende olduğu için ekranda taşma yapıyor ve nebookla baktığımda ekranın altına scrool bar görünüyor buda çirkin bir göröntü oluşturuyor, bu görsele bakın.. laptop ta soun yok ama neboklarda böyle görünüyor.. o yüzden siz daha önce blogunuzun genişliğini biraz daha küçültmelisiniz ..

   bu işlmleri buradan anlatmak zor olur siz şablonunuzu bana bu tayfun@bloggermodifiye.com e-posta adresinden yollayın ben gerekli düzenlemeleri yaparım..

   Sil
  2. Yardımınız için çok teşekkür ederim

   Sil
 24. Merhabalar Tayfun Bey, bir sorum var uygun makale bunu buldum bir yardımcı olur musunuz? blogumun ana sayfasında istediğim kadar yayın gösteremiyorum. blog kayıtlarından 15 yayın gösterilsin diyorum ama ana sayfada daha az gösteriyor. Bu sayı ben uzun bir makale yazıp yayınladığım zaman daha da düşüyor ve ana sayfada görünen yazı sayısı 5-6 lara kadar düşüyor. Ancak kısa yazılar yazdığım zaman (bir iki paragraflık) blog kayıtlarında belirlediğim sayıyla ana sayfada görünen yayın sayısı örtüşüyor. Bu sorunun cevabını biliyorsanız bir açıklarmısınız ;?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba murat ..

   blogunda pagenavi(sayfa sıralama/numaralandırma) kullanıyorsan gösterilecek yaı adedini pagenavinin kodları üzerindede artırman gerekir ..

   pagenavi kullanmıyorsan şablonu görmeden bir şey söylemek zor buradan tayfun@bloggermodifiye.com bana yollarsan test edip sorunu çözmeye çalışırım..

   Sil
  2. Pagenav kullanmıyorum. tamam Tayfun Bey yolluyorum hemen

   Sil
  3. murat beklettiğim için kusura bakma şablonunu inceledim ama her hangi bir sorun görünmüyor ama daha sonra istersen bir test blogu kurup yazı yollamam gerekir vakit bulursam tekrar denenrim..

   Sil
  4. Bu sorunu çözdünüz mü acaba ben de aynı sorunu yaşıyorum ilimturk.com blogger sitem

   Sil
 25. Blogumda sidebar-wrapper yok. Ama benim sidebarı iki sütüna bölmek için bu koda ihtiyacım var.Nasıl yapabilirim? Adresim: http://tinlamazmodunda.blogspot.com

  YanıtlaSil
 26. yeni blogspot bloglarda #main-wrapper diye bir kod yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zaten yazının başında bunu belirttim bu kod her şablonda farklı adalandırlabiliyor bu yeni veya eski şablon olsun farketmez, önemli olan yapılan işlemin nasıl yapıldığını anlatmaktı.

   Sil
 27. tayfun bey benim blog şablonunda bahsettiğiniz kodlar yok lütfen yardımcı olun bloggerin minimal şablonu yüklü

  YanıtlaSil
 28. selam main-wrapper ve sitebar-wrapper arkaplan resmi ile aynı olmasını istiyorum. lütfen yardım edermisiniz?

  YanıtlaSil
 29. Blogger'da yorum sayfasını nasıl genişletebilirim. Biraz bilgi verebilir misiniz?

  YanıtlaSil
 30. Kolay gelsin Tayfun, benim sorum şu;

  "Kayıtlar (Atom)" ve "Önceki Yazılar" ın rengini değiştirmek istiyorum ama bi türlü bulamadım.

  YanıtlaSil
 31. blog başlığını nasıl ortalayabilirim üstad. bir türlü beceremedim.

  http://www.dogamanti.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geziniyordum öylesine yorumuzu gördüm. dedim yardımcı olayım arkadaşa :)

   Blog şablonunuzu açın ve ''header-wrap'' adlı css bölünün içindeki ''Float: Right;'' bölümünü ''Float: Center'' yapın. umarım işe yarar.

   Sil
 32. merhabalar;

  a-ladies-diary.blogspot.com blognun sahibiyim.

  ben post yazdığım yeri genişletmek istiyorum ama ne yaptıysam olmuyor yandaki sidebar aşağı satırlara kayıyor. yardımcı olur musunuz?

  YanıtlaSil
 33. hocam lütfen acil yardım carousel slder kullanıyorum sitede ama eklediklerim slayt alanında çıkmıyor.feeds adresimi asagdaki alana yapıştırıyorum olmuyor aceba yanlış yeremi yapıştırıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.adresim---
  http://dizitw.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 34. slm tayfun bey;ben blog basligimi worddan tasarladim.alt tarafi ortaya almak istiyorum neden bu kadar zor.yukardaki aciklamalar bana kabus gibi geldi :(

  YanıtlaSil
 35. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 36. http://yazaryazmaz.blogspot.com.tr/p/kose-yazlarm.html

  http://yazaryazmaz.blogspot.com.tr/p/aforizmalarim-farkindaliklarim.html

  Benim problemim yukarıdaki örneklerde olduğu gibi beyaz fonda olması...Beyazlığı gideremedim bir türlü

  YanıtlaSil
 37. Selam önceliklle yazıyı faydalı buldum fakat bloga yeniyim bazı noktaları tam anlamadım. benim problemim son yayınladığım yazı sayfa dışına taşıyor nasıl düzeltirim.
  resim olarak sıkıntı şöyle
  http://2.bp.blogspot.com/-5DRzDUsY8T4/VYAo62XnKCI/AAAAAAAANXU/uNiR1ETsyGU/s1600/ta%25C5%259Fma.png

  YanıtlaSil
 38. Tayfun bey ben blogumu açalı henüz iki gün oldu. Ve gerçekten çok hevesliyim. Bu gün biraz ayar kısımlarını kurcaladım ama pek bişey yapamadım. Güzel bi blog oluşturmam için illa html öğrenmem mi gerekiyor acaba. Eğer öyleyse ilk olarak nerden ve nasıl başlamalıyım. Bilgisayara ilgim yeni yeni gelişmeye başladı. Lütfen yardımcı olun. Yapamayıp hayal kırıklığına uğramak istemiyorum :(

  YanıtlaSil
 39. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz