Profosyonel blogger da ilk adımlar

Blogger ücretsiz bir servis olmasına karşın sınırsızca  özelleştirme seçeneği sunan çok güçlü bir platform. Fakat sizin blog’unuz da ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özelliklere sahip olmayabilir. İşte bu noktada uzun süredir yayınlamakta olduğunuz ya da bu iş için şu anda açacağınız bir blog’u modifiye edebilirsiniz.   
                  header (1)
Bir blog’un başarısı her ne kadar içeriğiyle doğru orantılıysa da tasarım ve kullanılabilirlik de içerik kadar önemli kriterlerdir.

Kendi blog’unuzu istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilmenizin ilk kuralı blog’unuzu yeterince tanımanızdan geçiyor.

     Yerleşim_sekmesi

Bunu yapmak içinde sırası ile  Kumanda Paneli ➜ Yerleşim ➜ yolunu takip ederek blog’umuzun görsel tasarımını değiştirebileceğiniz bölüme  ulaşabilirsiniz.
Bu bölümde ayrıca Sayfa Öğeleri,Yazı Tipleri ve Renkler, Yeni Şablon Seç gibi sekmeler bulunuyor bu sekmelerdeki özellikleri kullanarak hiç bir kod bilgisine sahip olmadan  blog’unuzun tasarımını değiştirip yeni bir şablon seçebilirsiniz.

Ayrıca yerleşim bölümünde bulunan HTML’yi düzenle sekmesi blog’unuzun kodlarına müdahalelerde bulunup görsel ayarlarını yapabildiğiniz asıl kısım.Burada blog’unzun tasarımının kodlanmış olarak görüntülenebildiği birde modül bulunuyor.

     şablonu-düzenle

Biraz “HTML” ve “CSS” bilgisi ile blog’unuza benzersiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.
Bundan sonraki adımlarımızda kendi şablonumuzu oluşturup çeşitli uygulamalar kullanarak blog’umuz daha fazla nasıl işlevsel hale getirebileceğimizi göreceğiz.
Kaynak:Wooork
Paylaş !

0 yorum: