Email Me ile Blog’unuz için iletişim sayfası hazırlayın

Daha önce bir çok kez blog’unuz için iletişim formu hazırlayabileceğiniz online uygulamaları ve Wuffo ile iletişim formu oluşturduktan sonra blog’unuza nasıl yerleştirebileceğinizi görmüştük.

 

 

 

Şimdide kullanımı daha kolay olan  Email Me, ile iletişim formunuzu hazırlayıp Blogger’ın durağan sayfalar oluşturmak için devreye soktuğu yeni özelliği Sabit sayfaları kullanarak iletişim sayfamızı nasıl oluşturabileceğimize bakalım.

 

Buradan Email Me’nin ana sayfasına giriş yapıp kısa bir üyelik işlemin den sonra epostanıza gelen onaylama mailinde bulunan bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi aktifleştirin.

 

 

Üyelik işlemleriniz bittikten sonra açılan sayfada Control Paneline ulaşmanızı sağlayan bağlantıya tıklayarak İletişim formunuzun genel ayarlarının yapıldığı sayfaya ulaşıyorsunuz sayfanın sağında bulunan seçeneklerden Create a New Form yazan bağlantıya tıklayarak yeni formunuzu oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz.

 

Email Me her ne kadar 3 adımda iletişim formunuzu oluşturabileceğinizi söylese de bu adımlarda kendileri içinde alt adımlara ayrılıyorlar.

 

 

Fakat Emailm’de daha önce tanıtığımız Wufoo gibi formunuzun gelen ayarlarının yapıldığı sayfaya girdiğinizde  istediğiniz araçları iletişim formunuza ekleyebilmeniz ve kendinize göre özelleştirebilmenizi kolaylaştırmak sekmeler bulunuyor.

 

Burada dikkat edilmesi gereken bölümlerden birisi Form Settings sekmesinde bulunan Confirmations Options bölümü , burada blog ziyaretçileriniz formunuzu kullanarak size mesaj yolladıktan sonra görüntülenecek mesajı yazabilir veya bunun yerine yönlendirilmelerini istediğiniz sayfanın linkini girebilirsiniz.

 

Örnek: blog’uğum için oluşturduğum bu iletişim sayfasını kullanarak bana bir mesaj yolladığınızda sizi yönlendireceği sayfada burası oluyor.

 

Diğer bölümlerde her ne kadar ingilizce olsa da bir iki deneme yanılma sonucu blog’uğunuz için güzel bir iletişim formu oluşturmanız mümkün.

 

Bütün adımları gerekli bilgilerle doldurup tasarım ayarlarını da yapıp Save yazan butona bastıysanız İletişim formunuz karşınızda demektir.

 

 

Bundan sonraki adımınız Code yazan bağlantıya tıklayarak açılan sayfadaki kodu kopyalayın.

 

 

Blog’uğunuza iletişim sayfası ekleyin

 

  

 

Sırası ile  Kumanda Paneli ➜ Gönderme ➜ Sayfaları düzenle yolunu takip ederek blog’unuzda Hakkımda, İletişim gibi nerdeyse içeriği hiç değişmeyen durağan saylar oluşturabileceğiniz sekmeye geçiyoruz.

 

Burada yeni sayfa oluştur bağlantısına tıklayarak sizi karşılayan sayfada yazı panelini HTML’Yi düzenle moduna getirin ve Wufoo’dan kopyaladığınız kodu buraya yapıştırarak yayınlayın.

 

 

Daha sonra bu yazının linkini alarak blog’unuzun menüsüne  iletişim adı altında yerleştirebilirsiniz.

Paylaş !

13 yorum:

 1. ben yaptım fakat olmadı arkadaşım. senin iletisim sayfan gibi olmadı sayfa ekle dedim ama kodları çevirmedi sadece olduğu gibi gösterdi. ayrıca devamını oku bağlantı linki de çıkıyo tamamı görüntülenemiyor. ne yapabilirim???

  YanıtlaSil
 2. Adsız > Oluşturduğun sayfayı göremediğim için tam olarak sorunu anlıyamıyorum ..Fakat anladığım kadarıyla açıklama yapabilirim.. İlk sorunun kodları çevirmedi diyorsun bunun sebebi Kodları eklerken HTML'yi düzenle modunda eklemen gerekiyor.
  İkinci sorunun sebebi de Sen blog'unda yazıların devamı oku şekilde otomatik bir bağlantı oluşturması için javascrip kullanıyorsan neden bu olabilir.

  Devamını oku şeklinde Otomatik bir bağlantı oluşturyorsan eğer şu adımları takip edebilirsin Sayfa oluştura girdikten sonra yazı editörünü HTML'yi düzenle moduna getirip > kodları yapıştırıp sayfayı yayımladığın halde olmuyorsa otomatik devamını oluşturmak için kullandığın Javascrip kodlarını kaldırarak sorunun ne olduğunu anlayabilirsin eğer dediğim gibiyse otomatik devamını oku bağlantısını kullanmak istiyorsan İletişim sayfanı kendi blog'uğun da gösteremezsin bunun için oluşturduğun sayfaya link atabilirsin ikinci seçeneğinde Popup bir pencerede açtırmak..

  Bunları yapabilmek içinde Wufoo ile ieltişim sayfası oluşturmayı anlattığım yöntemi kullanabilirsin.

  YanıtlaSil
 3. Dostum analtımın çok yararlı fakat benim blogun arka planı siyah bu mesaj boardının arka planı bembeyaz açıklama ve ad soyad yazılaacak kısımalrın dışındaki kısımların renklerini nasıl değiştirebilrim şimddien kolay gelsin

  YanıtlaSil
 4. Emre onu şu şekilde yapabilirsin .

  Emailmeye giriş yaptıktan sonta edit yazan bağlantya tıkladığında açılan sayfada form settings sekmesine geç bu bölümede styling options(Ayrıntı için resim ) yazan butona bastığında açılan pencerede özelleştime ayarlarını görebilirsin. bu resimde daha fazla ayrıntıyı görebilirsin. (Ayrıntı resmi )

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler Tayfun arkadaşım blogumda iletişim yoktu sayende yaptım ya.Ustasın valla senden öğreneceğimiz bayağı şey var.Görüşmek üzere..
  Senden bir şey daha isteyeceğim bu alttaki göndere msn nasıl ilave edilir link atarmısın

  YanıtlaSil
 6. üstad iletişim formunu ekledim fakat mesajı gönderip teşekkür mesajını gösterdikten sonra sayfa otomatik bloğuma yönlenmiyor!
  bunu nasıl halledebilirim acaba

  YanıtlaSil
 7. Süper bir uygulama 2 .kez yükledim ve aslında çok dikkat edildiğimde edit ayarlarının zor olmadığı görülüyor.Tayfun beyin de anlattığı gibi deneme yanılma ile çok iyi öğreniliyor.Tekrar teşekkürler.Yalnız tayfun bey sitenin görünümleri biraz değişmiş herhalde.Kolay gelsin.Bakmak isteyen arkadaşlar buradan kontrol edebilirler.
  http://guney59.blogspot.com

  YanıtlaSil
 8. kardeş mesaj yazılması gereken kutuda sürekli
  diye bir şey var onu nasıl yok edeceğz?

  YanıtlaSil
 9. br etiketi o alt satıra geçmeyi sağlar.. yinede kaldırmak istersen formu yapılandırmanla ilgili bizde aynı formu kullanıyoruz ayarları nasıl yaptığınla ilgili bu tarz uygulamaları en iyi şekilde anlamak için deneme yanılma yöntemi ile ayarlayabilirsin ...

  YanıtlaSil
 10. tayfun hocam süper oldu yaa. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim .. baktım güzel olmuş..

   Sil
 11. Üstad ben bir kaç gündür bir kod arıyorumda bulamadım
  blogger'a gizlilik kısmı nasıl yapılıyor?

  "http://www.bloggermodifiye.com/p/" /p/ uzantısı seklinde yardımcı olabilir misin bu konuda ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. /p/ uzantısı "page" yani sayfanın kısaltmasıdır, bildiğin sitatik/sabit sayfa.

   Bunun içinde her hangi bir koda ihtiyacın yok. burada da ayrıntılı bir anlatımı var.

   Sil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz