Blog’unuzda kullanabileceğiniz Twitter araçları

140 karakter sınırlı mikro blog yazmanızı sağlayan web servisi Twitter popülerliğini sürdürmeye devam ettikçe onun için geliştirilen araçların da sayısı gün geçtikçe artmakta.

 

Twitter Widget
Sizde bu araçları kullanarak Twitter hesabınızı blog’unuza  adapte ederek Twitter da ki güncelemelerinizi, son haberlerinizi kendi blog’unuz üzerinden gösterebilirsiniz.

Twitter Profile Widget
Twitter güncellemlerinizi blog’unuzda gösterebilmenizi sağlayan bu uygulamanın, bir benzeride Blogger Gadgetları arasında bulunuyor.

Fakat Twitter’ın bu resmi uygulaması blogger da bulunan gadgetlardan daha fazla özelleştirebildiği ve animasyonlu olduğu  için bir adım  öne çıkıyor.

Bu uygulamayı kendi blog’unuzda kullanabilmek için Twitter Profile Widget  sayfasına girdikten sonra rengini, boyutunu, gösterilecek özet akışlarının sayısını ve animasyonlumu veya durağanmı olacağını belirledikten sonra “Fnish & Grab Code” yazan butona basıp açılan sayfada blogger ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.


 
Twitter Rozeti ( Follow Me )

Go2web20.Net’in bloglar ve siteleri için oluşturduğu bu rozeti sayfalarınızın üstüne ekleye bildiğiniz gibi farklı renk şemaları, yükseklik ayalarını ve sayfanızın sol veya sağında durmasını istediğiniz konumuda kendi zevkinize göre belirleyebiliyorsunuz.

Rozeti blog’unuza eklemek için Twitter Follow Badge sayfasını ziyaret ederek forma gerekli bilgileri  doldurduktan sonra oluşturduğunuz kodu “Gadget” olarak blog’unuza eklemeniz gerekiyor.

 
Twittercounter
Twitter akışınıza abone olan takipçi sayısını blog’unuzda göstermek için Twitterconter’a giriş yaptıktan sonra görsel ayrlarını belirleyip, blog’unuza yeni bir “Gadget” olarak ekleyebilirsiniz.

Paylaş !

21 yorum:

 1. Nefis paylaşımlar teşekkür ederim.
  Açılır menü konusunda bilgi varmı.

  YanıtlaSil
 2. Birşeyler ekledim Fakat çalışıp Çalışmadığından henüz Emin Değilim:))Çok Şey var öğreneceğimiz Sanırım Teşekkürler...
  otomobil.blogspot

  YanıtlaSil
 3. twitter rozeti ekleyince sitemdeki birçok özellik çalısmaz oluyor sol gadgete ekleyince sağ taraftaki reklam ve içerikler kompe gidiyor sağ gadgete ekleyincede yine sağ tarafta bazı şeyler çıkmıyor sebebi nedir?neden eklentilerimin görünmemesine sebep oluyor bu rozet çözümü varmıdır?teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. blogunu özenle takip ediyorum gerçekten nefis paylaşımlar yapıyorsun.
  Twitter rozeti ve profile widget ı hemen kullanmaya başladım çok sağol :)

  YanıtlaSil
 5. birde bunu ekleyelim arkadaslar
  takipci kutusu

  http://www.text-upload.com/read.php?id=112518&c=6299714

  örnek olarak bakabilirsiniz reklama girmesini istemem blog sahibi eğer bu özelliğide eklemek isterse yazıya benim yorumumu silebilir :)

  http://canerbagatir.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. güzel bir uygulamaymış Caner

  ayrıca bulduğunuz ,farklı uygulamaları paylaşmanız bizi sevindirir.

  YanıtlaSil
 7. siteme twit kuşu koymak istiyorum ama beceremedim seçmiş olduğum bir kuş ? bunu nasıl yapabilirim

  YanıtlaSil
 8. Kokomela buradaki uygulamayı bir dene , twitter için kullanabileceğin güzel bir uygulama.

  YanıtlaSil
 9. ben bunun facebook olanını yapmak istiyorum ama bulamadım nasıl olcak o :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berna hanım yukarıda 3 farklı uygulama bulunuyor hangisi olduğunu yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım, ama yinede ben bir tahmin yürüterek facebook hayran kutusu ile ilgili bağlantıyı paylaşıyorum..

   Sil
 10. twitter profile widget olayı değişmiş. eskisi gibi değil.
  https://twitter.com/settings/widgets/new adresine yönlendiriyor. buradaki profil kutusu tasarımı da eskisine göre çok çok kötü. eski profil kutusu tasarımının html kodlarına nasıl ulaşabilirim ?

  kodları frankzhehe@hotmail.com adresine yollayabilir misiniz rica etsem ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kodları göndersemde sanırım ileride çalışmıyacaktır çünkü profile widegt tamammen değşiyor ve farklı farklı özelleikler ekleniyor biraz beklenrsen aynı eklentiyi bende hazırlar, bir kaçtıkla bloggera eklenebilecek hale getiririm.

   Sil
 11. bir sıkıntı yaşıyorum galiba blogumda Twitter Profile Widget uygulaması gözükmüyor. ne yapmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter uygulamave apileri üzerinde güncelleme yapıyor o yüzden şuan sorun yaşanıyor ama twitter geliştirici belgelerini inceliyorum eğer boş bir vakit bulursam eski twitter eklentilerinin bir benzerini hazırlayabilirim.

   O zaman eskiden olduğu gibi eklentinin arkaplan rengi tasarımı gibi seçenekler olabilecek.

   Sil
 12. twitter bileşenleri arasında kullanılan bir uygulama var

  "Bu Haberle İlgili Twitter'da Ne Konuşuluyor?" şeklinde..

  https://twitter.com/settings/widgets/new/search adresinde oluşturuluyor. bu kodun her eklenen yeni yazıda otomatik olarak çıkmasını nasıl sağlayabilirim.

  örnek olarak http://www.cnnturk.com/2012/spor/12/25/aykut.kocaman.karari.yarina.kaldi/690088.0/index.html bakabilirsiniz.
  teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogger kumanda paneli -- Ayarlar -- Yayınlar ve yorumlar yolunu takip edip burada bulunan kayıt şablonu ekle yazan seçeneğe tıklayıp kodu oraya eklersen her yazı yazdığında bu kod otomatik olarak yazılarının içine eklenmiş olur...

   Sil
  2. dediğiniz gibi yaptım fakat sadece köprü şeklinde gözüküyor neden içerik çıkmıyor

   "son dakika" hakkında Tweetler şeklinde köprü olarak gözükmekte.

   http://i.imgur.com/6iMN9.png

   Sil
  3. o zaman ya kodları yanlış hazırlıyorsun yada, yazı panelini HTML veya Zengin görünüme getirirken yazı panelinde kodları bozuluyor.. sadece "son dakika" hashtagini kullanacaksan şablonun HTML kodlarınada ekleyebilirsin..

   Sil
 13. Tayfun tekrar selam, bir internet sitesindeki kodu çekerek istediğime ulaştım ama bir sorum olacak.


  kod içerisinde search: 'son dakika lang:tr', şeklinde geçen bölümde son dakika kelimesini nasıl başlığa sabitleriz. yani şöyleki

  atıyorum başlık

  şebnem ferah olduğunda otomatik olarak o kod da search: 'şebnem ferah lang:tr', olabilmeli bu sistemi oluşturabilirmiyim eklenen her yeni konuda başlıkta ne yazıyorsa onu arasın otomatik

  teşekkürler kolay gelsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onun için oturup javascript kodu yazmak ayrıca denemek lazım, öyle vaktim yok kusura bakma..

   Sil
 14. tam da aradığım şey, teşekkürler

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz