En iyi Friend Connect gadget’ları

Friendconnect site ve blog sahiplerinin hiç bir programlama ve teknik bilgiye gerek kalmadan bir kaç tıklama sayesinde site ve blog’larına sosyal özellikler kazandırmalarını kolaylaştıran Google’un ücretsiz servilerinden birisi. Bu servise gün geçtikçe yeni uygulamalar ekleniyor.

friendconnect

 

Blog’unuz da daha fazla sosyalleştirecek ve ziyaretçilerinizin birbirleriyle etkileşime geçebilecekleri bir ortam oluşturmak için Gooogle friendconnect'in  uygulamalardan istediğinizi bir kaç tıklama ile blog’unuza ekleyebilirsiniz.

 

giri-alt-cizgi

üyeler
Üyeler

Blog mantığı bir taraftan blog sahibine kolayca içerik sunma şansı verirken, diğer taraftan ziyaretçileri de oyuna dahil ederek etkileşim sağlıyor. 

 

Üyeler eklentisi ziyaretçilerinizin blog’unuza kolayca üye olmalarına olanak sunan bir uygulama

Bu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra

blog’unuzun ziyaretçileriyle olan bağınızı güçlendirmeniz, onlara blog’unuzla ilgili yenilik ve haberleri ulaştırmanız için çok kullanışlı bir yöntem.

icon_arrow  Üyeler Gadgetı 

 

giri-alt-cizgi

yorumlar
Yorumlar

Dakikalar içinde blog’unuz da canlı sohbet ortamı yaratmanızı sağlayan bu eklenti, AJAX teknolojisi sayesinde çok kullanışlı hale getirilmiş.

 

“Sohbet duvarı” adıyla da anabileceğimiz yorumlar, hem yazılanların hızla görüntülenmesi hem de yöneticilerin sohbete anında müdahale edebilmesi için AJAX teknolojisinin nimetlerinden faydalanıyor.

Yazılan herhangi bir ileti hızla görüntülenirken blog yöneticileri de iletileri anlık olarak denetleyerek istediklerini silebiliyor.

 

Böyle bir eklentiyle blog ziyaretçilerinizin kendi aralarında ve sizinle olan iletişimlerini hızlandırabilir, blog’unuzda sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz.  

 icon_arrow Yorumlar Gadgetı

 

giri-alt-cizgi

oylamalar

Oylamalar ve değerlendirmeler

Ziyaretçilerinizin blog’unuzla olan etkileşimini artırmanın yollarından biri de onlara yazılara puan verme olanağı sunmak. Kullanıcıların sayfanızdaki kitaplar, fotoğraflar, şarkılar gibi içeriğe oy vermesine ve değerlendirmesine olanak tanıyın.

 

Eklentiyi kurduktan sonra ziyaretçileriniz yazılarınızı puanlayabilir ve siz de hangi türdeki yazıların daha çok ilgi gördüğüne veya beğenildiğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. 

 

Yazıların puanlanması, blog’unuzun ziyaretçileri için de yol gösterici bir özellik olarak işe yarayabilir. Bir yazının yüksek puan aldığını gören bir ziyaretçi, diğer kullanıcıların verdiği puanlardan etkilenerek yazıyı okumaya karar verebilir.

icon_arrow Oylamalar ve değerlendirmeler

 giri-alt-cizgi

anket

İlgi alanları anketi

Friend Connect’in anket eklentisi bloglara anket modülü eklenmesini sağlayan hoş bir eklenti.

 

Blogunuza bu özelliği ekleyerek ziyaretçilerinizin çeşitli konulardaki fikir ve seçimlerini öğrenebileceğiniz gibi onların demografik bilgilerini de edinebilirsiniz.

“Kaç yaşındasınız?”, “Hangi şehirde yaşıyorsunuz?” gibi basit sorular sorarak hazırladığınız anketleri bir araya getirerek ziyaretçi kitleniz hakkında ciddi bir araştırma yapmak elinizde.

icon_arrow  İlgi alanları anketi

Paylaş !

2 yorum:

 1. merhaba,
  ben kendime yeni blog açtım ve çok acemiyim.
  blogumu takip edebilmeleri için google connect friends gadget i arıyordum ama yazınızda connect friendsin kapatıldığını okudum.
  blogumu takip edebilmeleri ve takip edenlerin listesini görebilmem için nasıl bir uygulama yapmam gerekir bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şuan itibariyle izleyiciler gadgetı bende gadget galerisinde görünmyor yani bir süre bekleyip tekrar deneyin.. blogger dan her hangi bir açıklama yapılmadığı için sanırım geçici bir sorun olmalı.

   Sil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz