Blog’unuzun ziyaretçileri ile iletişime geçin

Blog’’unuza gelen ziyaretçiler sizinle, fikirlerini paylaşabilecekleri veya size soracakları ya da blog’unuzla ilgili izlenimlerini size iletebilecekleri bir form olması blog’unuzu cidye aldığınızı ve gelen ziyaretçilerinize önem verdiğinizi göstermenin güzel yollarından birisidir.

 

 

 

Blogger’ın kolayca kurulabilmesi ve kullanılabilmesi, popülerliğinin ilk sebebi.

Blogger’ı başarılı kılan  diğer  bir özelliği de internetten bulabileceğiniz ücretsiz uygulamalar ve eklentiler sayesinde geliştirilebilir olması.

 

Sayısız geliştirici tarafından Blogger’a yeni özellikler eklemek üzere hazırlanan eklentiler bloglar’ı hatırı sayılır şekilde güçlendiriyor.Bu  yazımızda blog’unuz için iletişim sayfası oluşturabileceğimiz uygulamaların en iyilerini bir araya topluyoruz.

 

Kontactr

Kontactr iletişim formunuzu oluşturmak için basit ve kolay bir uygulama.

blog’unuz için kendi iletişim formunuzu üç adımda oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Google Dökümanlar

Her taşın altından çıkan google’un kendi iletişim formunuzu oluşturabilmeniz içinde Google Dökümalara eklediği form özelliği sayesinde bir kaç tıklama sayesinde kendi iletişim formunuz oluşturup arka planını belirleyip tasarımını değiştirebiliyorsunuz.

 

Zoho

Zoho’da Google dökümanlar gibi online olarak dökümanlarınızı düzenliyebildiğiniz ve bunların yanında sayamayacağım bir çok kullanışlı özelliğe sahip güzel bir uygulama bunlara artı olarak Zoho’nun seçenekleri arasında da , Google Dökümlar da olduğu gibi kendi iletişim formunuzu hazırlayıp özelleştirebilmenizi sağlayan bir araç bulunuyor.

Zohonun işinizi kolaylaştıran diğer bir güzel tarafı da üye olmanıza gerek kalmadan Google hesabınız ile giriş yapabilmeniz.

 

Mailjol.net İletişim Formu

Mailjol.Net iletşim formunun yanında çok çeşitli formlarda oluşturabildiğiniz bir site.Bu siteyi kullanarak anket,ziyaretçi defteri ve bir çok form seçeneği bulunan bu sitede kolay kullanımı ile öne çıkıyor.

 

Response-O-Matic

Hızlı bir çözüm isteyenler için Response güzel bir alternatif, sihirbazlar yardımı ile bir kaç fare tıklaması ile formunuzu kolayca oluşturabiliyorsunuz.

 

Wufoo

As solistler sahneye en son çıkarlar deyimi galiba böyle bir şey olsa gerek daha öncede Wufoo ile kendi iletişim formunuzu nasıl oluşturabileceğinizi anlatmıştım fakat o yazıyı kaçıranlar için bir kez daha değinmek istedim. Wufoo ile kendi formunuzu oluşturup blog’unuza nasıl yerleştirebileceğinize bakmak istiyorsanız buradan buyurun.

 

 

 

 

Contaktr Demo

Paylaş !

12 yorum:

 1. Tayfun bey merhaba ;
  Konu yeri burası değil ama sayfada iletişim bölümünü bulamadığımdan en yakını seçtim.
  Bloğumda Etiketleri Sayfa içeriği olarak yaptım ancak blogda çok yer kaplıyor.Bu Gadgedi nasıl yapabilirim.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. merhaba ben html bilmediğim için formu nasıl bloguma yükleyebilirim bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
 3. VİVASAN ANKARA

  buradaki ayrıntılı anlatımlara bakabilirsin.

  E-mail me için buraya

  Wufoo için de buraya

  YanıtlaSil
 4. tayfun hocam wufu daha kabul etmiyomuş. Diğerlerinin de dili ingilizce olduğu için ve nasıl uygulayacağımı bilmediğim için formu oluşturamadım. Yardımlarınızı bekliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alternatif anlatımlarda var onlara bakabilirsin burada email me ile iletişim formu oluşturmayı anlatmıştık, burada da google docs kullanılarak iletişim formu oluşturmayı ve oluşturduğun bu formu CSS ve Jquery kullanarak  daha işlevsel hale getirip tasarımını kendine göre özelleştirebileceğin ayrıntılı bir anlatım bulabilirsin.

   Sil
 5. teşekkür ederim tayfun hocam...

  YanıtlaSil
 6. Tayfun, merhabalar. Ben bugün bir sorunla karşılaştım. Sen bana yardımcı olabilir misin? Bir arkadaşım yahoo ile bloguma üye olmak istemiş. Kabul edilmemiş. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ayarı nereden yapacağım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun için şuan her hangi bir ayar yapmazsın,blogger yeni tsarıma geçtiğinden beri bu ve benzeri sorunlar yaşanıyor fakat bunlar iletildikçe en kısa sürede düzeltiliyor arakadaşın bir süre bekleyip tekrar denerse sanırım üye olabilir.

   Sil
 7. Tamam Tayfun. Ben arkadaşıma ilettim. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. Sizden ricam, blog da tek sayfa var ve uzayıp gidiyor bu sayfaları nasıl çoğaltabilirim. yani sayfa 1-2-3 gibi vs. Selamlar..

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz