Blog’unuza yazı,resim,video ve müzik ekleyin

Blog’unuza yeni bir yazı eklemek için Kumanda paneli  → Yeni Kayıt yolunu takip ederek blogger'ın size sunduğu yazı editörüne kullanabilirsiniz.

 

Kullanımı herhangi bir yazı editöründen farksız olan bu “WYSC” tabanlı bu yazı editörü ile yazılarınızı yazdıktan sonra, kaydı yayımla düğmesine tıklayarak hemen blog’unuza gönderebileceğiniz gibi, daha sonra yayımlamak üzere taslak olarak ta kaydedebilirsiniz.

 

Yazılarınızı Resimlerle zenginleştirin  

Yazılarınıza resim eklemek için yazı editöründe bulunan resim ikonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede bilgisayarınızdaki dosyalardan seçip yükleyebilir veya internette her hangi bir sayfada bulunan resmin web adresini girerek te kullanabilirsiniz.

 

yeni-kayıt-1

 

Resimlerinizi yükledikten sonra imleci üzerlerinde gezdirdiğinizde açılan seçenekler yardımı ile konumunu ve boyutlarını  kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

 

Yazılarınıza  video ekleyin

Yazılarınıza video eklemek için yazı editörünün seçenekleri arasında bulunan video ikonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınızdan direk yükleyebilirsiniz.

2010-02-16_001425

 

 

Yazılarınıza video ekleyebileceğiniz diğer bir yöntemde Youtube,Dailymotion, Metacafe, Revver gibi servislerde beğendiğiniz videoların hemen altında bulunan katıştırma kodunu kopyaladıktan sonra yazı editörünü “HTML’yi düzenle” moduna getirip kopyaladığınız kodu buraya yapıştırmak.

 

2010-02-16_002554

 

Daha sonra tekrar oluştura tıklayıp yazı moduna dönebilirsiniz.

katıştırma kodu

 

 

Blogger İlk Adımlar

 

1 Blog Nedir ?                                     2 Ücretsiz blog oluşturma servisleri »                    

 

3 Blogger ile kendi blog'unuzu oluşturun »     4 Blog’unuza yazı,resim,video ve müzik ekleyin »    

 

5 Blogger şablonunu değiştirmek »             6 Blogger’a Gadget Eklemek »

 

 

Kaynak: Blogspot

Paylaş !

6 yorum:

 1. Mrh. Hocam.
  Bloggerda sayfaya video ekleyebiliyorum. Sorun yok. lakin ana sayfaya ekleyemiyorum. gadget ekleyerek nasıl yapmam gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa bey ben yardımcı olayım şimdi öncelikle Blogunuzun panelinizden yerleşim menüsünden gadget ekle kısmını açın ordan HTML/Java Script Kod Ekle yazar tıklayıp Kodu oraya yapıştırın bu şekilde seçtiğiniz kısma videonuz eklenecektir.

   Sil
 2. saygılar kolay gelsin ben bu blog ailesine yeni katıldım. ancak biraz kurcalama birazda netten bakınmayla http://gelbey.blogspot.com/ bu bloğı oluşturdum.
  sitenizde bir çok yazı okudum ama bu programlara yabancı olduğum için nasıl yapacağımı bilemdim.
  neyse okuya okuya deneye deneye öğrenicem sanırım.
  ayrıca ben bilgisayarımdan video yüklemek isterken sorun çıkıyor,
  video ekle işaretine tıklıyotum bilgisayarımdan videoyu seçiyorum yükle diyince Windows uygulamayı kapattı diyor.
  bana yardımcı olur musunuz?
  bende win8 var . saygılar

  YanıtlaSil
 3. guzel paylasim ekledim calisiyor.

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz