Blog’unuz için whos.amung.us ile anlık ziyaretçi takibi

                  logo_whos

Web tabanlı sayaç sistemi  whos.amung.us  üye olmanıza gerek kalmadan  küçük bir kod parçasını blog’unuzun “HTML” kodlarına veya yeni bir ” Widget  “ olarak ekledikten sonra blog’unuzun ziyaretçi takibi için ayrıntılı detaylarına ulaşabiliyorsunuz.

 

Size anlık olarak raporlar sunan whos.amung.us  ile blog’unuzun ziyaretçilerin nereden geldikleri yanı sıra o an blog’un da kaç kişinin olduğunu takip edebiliyorsunuz.

 

2009-12-29_203726

 

Kodu eklediten sonra blogunuzun sayfalarına yerleşen bir düğmeden o an blog’unuzda ki kişi sayısını blog’unuzdan hiç çıkmadan takip edebildiğiniz gibi whos.amung.us’un düğmesine tıklayarak blogunuzun ziyaretçileri hakkında daha fazla bilgiye de ulaşabiliyorsunuz.

Daha sonra bu düğmeyi blog’unuzun tasarımına göre özelleştirebilmenizde elinizde.

 

 

whos.amung 

 

 

whos.amung.us’un özellikleri bunlarlada sınırlı değil ziyaretçi sayınızı öğrene bildiğiniz düğmenin yanı sıra size flash tabanlı bir haritayıda blogunuza ekleme olanağı veren whos.amung.us’un bu haritasınıda tasarımınıza göre özelleştirebilmeiniiz elinizde.

Haritanızı da buradan oluşturabilirsiniz .

 

                                        Whos.Amung.Us  Demo

                                Sadece bu sayfadaki kişi sayısı…

Paylaş !

7 yorum:

 1. Süper bir uygulama teşekkürler.. :)

  YanıtlaSil
 2. Tayfun Bey bu eklentiyi http://yasamgunlukleri.blogspot.com/ bloguma ekledim fakat eklentiyi ekledikten sonra yazdığım yazıları facebookda paylaşırken sorun yaşıyorum.http://yasamgunlukleri.blogspot.com/2012/02/max-payne-3-pc-yeni-ekran-goruntuleri.html mesela bu yazıyı bu eklenti sitede iken yazdım ama bunu paylaşırken Facebookda sorun yaşıyorum.Daha sonra bu eklentiyi kaldırdım ve yeni bir yazı daha yazdım.Eklentiyi kaldırdıktan sonra yazdığım yazıyı ise sorunsuz olarak paylaşabiliyorum.
  Eklentiyi kaldırdıktan sonra Max Payne yazısını tekrar paylaşmayı deneme rağmen sadece link olarak gözüküyor paylaşımımda bunu nasıl çözebilirim.
  Bide sizin gibi bunlarda ilginizi çekebilir eklentisi olan linkwithin ve paylaşmak güzeldir tarzı olan facebook paylaşım butonlarını sadece yazıların içerisinde olması istiyorum ana sayfada gözükmemesi için body'in üstüne mi kopyalamam gerekiyor gerekli kodları
  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebook ile ilgli sorunun bu eklentiyle ilgisi varmı hiç denemediğim için bilmiyorum, ama bu sorunun bir çözümü var galiba onun içinde farklı bir yazı yazmak gerekiyor, link withini sadece yazıların içinde göstermek içinse bu yazının sonunda bir açıklama bulabilirsin.

   Sil
  2. Teşekkür ederim.Umarım artık aynı sorunla karşılaşmam.
   Ayrıca bu konudaki yeni yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

   Sil
  3. facebook'un kendine göre algoritmaları olduğu için HTML kodlarındada bir iki değişiklik yapmak gerekiyor, o yüzden ayrıntılı bir yazı olması gerekiyor en yakın zamanda yayınlamaya çalışırım...

   Sil
  4. http://www.bloggermodifiye.com/2012/03/facebook-paylasm-sorunlar-ve-cozumleri.html yeni yazınızı okudum ve bloguma uyguladım ama hala aynı daha önce facebook tarafından tanımlanmış yani paylaştığım yazıları tekrar paylaşırken sorun yaşamıyorum ama yeni yazdığım yazılarda resim ve yazılarımdan kısa bir alıntı yapılmıyor direk link çıkıyor.
   Ayrıca yazılarımın kopyalamasını engellemek için http://tambirblog.blogspot.com/2009/03/blogger-sag-click-engelleme-kopyala.html buradaki 3.uygulamayı yapmıştım acaba onun mu etkisi var diye tekrardan kaldırdım kodları ama herhangi bir düzelme elde edemedim.
   2.Facebook’un blog’unuzu önbelleğe almasına yardımcı olun kısmını yaptığımda ise şöyle bir uyarı alıyorum http://d1203.hizliresim.com/v/j/3kprt.png
   Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

   Sil
  5. facebook'un önbelleğe alması için bir süre beklemen gerekiyor

   Sil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz