Blog’unuz için Facebook hayran sayfası oluşturun

Facebook’un belkide bu kadar sevilmesinin ilk sebebi kolay kullanımı ve daha eğlenceli ve daha sosyal bir ortam için geliştirdiği uygulamalarına sürekli yenilerini katıyor olması.

 

       facbook-fanpage

 

Sosyal medya devi bu kadarla da kalmayıp blog ve web sitesi sahiplerini de oyuna dahil etmek için kendi  hayran sayfalarını oluşturarak tanıtabilmelerinin yanında websitesi veya blog’ların da kullanabilecekleri onlarca aracıda bedava sunuyor.

 

Facebook hayran sayfası oluşturmak

Kendi blog’unuz için hayran sayfası oluşturarak  içeriğinizi paylaşmanıza izin veren bu uygulamanın artılarından birisi arama motorlarında içeriğinizin görünmesi.

 

Kendi blog’unuz için hayran sayfası oluşturmak istiyorsanız buradan giriş yaptıktan sonra

 

1. Adım Sayfanızın içeriğini belirleyin.

 

facebook-hayran-sayfası-code

 

 

2.Adım Sayfa adı ve Güvenlik kodunu girin ve sayfa oluştura tıklayın.

 

facebook-hayran-sayfası-oluştur

 

3.Adım Sayfanızı özelleştirin

Sayfanız oluşturduktan sonra solda bulunan sayfayı düzenle bağlantısını kullanarak resim yükleyebilir sayfanızı daha eğlenceli ve kullanışlı hale getirebilmek içinde Facebook ve diğer geliştiricilerin araçlarını ekleyebilirsiniz.

 

Facebook-hayran sayfası

 

İçeriğinizi Facebook hayran sayfanızda otomatik olarak yayımlayın

Üstte bulunan bilgiler kısmında sayfanızın adresini ve diğer bilgileri girebileceğiniz gibi içeriğinizin otomatik olarak yayınlaması için Notlar uygulamasını da kullanabilirsiniz.

 

Ayrıca sayfanızı oluşturduktan sonra blog ziyaretçilerinizin sayfaya gitmelerine gerek kalmadan üye olabilmeleri için blog’uğunuza Facebook beğen kutusu ekleyebilirsiniz.

 

Bunlarda ilginizi çekebilir                                                             Facebook kategorisi ➜
Paylaş !

41 yorum:

 1. Anlattığınız gibi yapıyorum fakat blogumda hayran sayfası çıkmıyor sadece lizkkurabiyeevi on facebook yazısı çıkıyor. Zaten dediğiniz sayfada da önizleme çıkmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 2. Liza hayran sayfası blog'uğunda çıkmayacak zaten onu facebookta oluşturuyorsun ..blog'uğunda bu hayran sayfası ile ilgili hayran kutusu,sayfa kartı veya ilgili konularda tanıttığım diğer gadgetları kullanabilirsin. onlardazaten bir kaç tıkla eklenebiliyor.

  YanıtlaSil
 3. Yanlış yazmışım:(( hayran kutusu demek istemiştim

  YanıtlaSil
 4. Liza hayran kutusunun sayfasına gittiğinde bloggera ekelemek için butona tıkladığında açılan sayfada düzenleye tıkladıktan sonra kodu kopyalayıp yerleşim sayfasındaki Gadget ekleye tıklayarak-HTML/Javascrip olarak eklemeyi dene .. Oda işe yaramıyorsa illada facebook sayfanı bloguğunda göstermek istiyorsan burada bulunan araç çubuklarından biriyle facebok/twiitter giibi sosyal ağlardaki sayfalarınını tek hamleyle ekleyebilirsin.

  YanıtlaSil
 5. slm arkedeş happy blogging,ama hayran sayfası açtık,hayran da bulduk ancak facebook'a blog aktarımı başarısız oluyor

  http://www.facebook.com/pages/I-Love-Turkish/129695973726190?ref=ts hayran sayfam

  http://iloveturkish.blogspot.com/ bu da bloğum

  bir blog aktar diyom urlmi giriyom ancak

  İçe Aktarım Başarısız
  Belirttiğiniz adresi kullanan bir besleme bulamadık.

  mesajı geliyor gelde bu işin içinden çık...help please

  YanıtlaSil
 6. Cevabı zaten sorduğun sorunun içinde bir besleme bulmadık yani blog'uğunun RSS adresini girmelisin.
  http://iloveturkish.blogspot.com/feeds/posts/default

  YanıtlaSil
 7. Arkedeş birde öneride bulunayım blogu'ğunun yazılarını gösterdiğin post bölümünü çok uzun tuttuğun için gadgetları eklediğin bölüm side bar aşağı kayıyor bloguğundaki CSS kodlarında
  .post{
  width: 800px;
  padding: 15px;
  border: 1px solid #E0E0DE;
  background: #FFF;
  font-family: Helvetica, sans-serif;
  margin-bottom: 20px;
  }

  width: 800px; yazan kısmı biraz düşürsen mesela width: 600px; filan yaparsan şablonun daha düzenli görünecektir.

  YanıtlaSil
 8. arkedeş bugün facebookun kafası iyi galiba bloğu aktardı bugün,sende yazıları tıklayınca bloğa yönlendiriliyo,bende facebook ta kalıyor,bende kaymıyor sidebar senin pc de kayıyormu? anilcan sen benim bloğun css ayarlarını nerden biliyon?

  YanıtlaSil
 9. BlackPoint benim paylaştığım yazılar normal link şekklin de yani notlar uygulamasını kullanarak paylaşmıyorum ....Ayrıca Burağ'ın söylediğide doğru bloguğun kaynak kodlarında gerekli düzenlemeleri yaparsan tasarımın daha düzenli olacaktır. Senin kodlarını nasıl gördüğüyse sayfaya sağ tıklayıp kaynağı göster dersen sende benim blog'ğumuzun kaynak kodlarını görebilirsin.

  YanıtlaSil
 10. merhaba,

  facebook ile bloggerimi bağlayamıyorum. bu sitede verile n tüm talimatları yaptım, ancak facenin connect sayfasına blogger.com uzantılı adresimi ve ismimi girmeme ve defalarca denememe rağmen sayfayı açmıyor bir türlü. internetim de bir sorun yok. blogumu yeni aldım ve blogumda facebook üzerinden oturum açılsın istiyorum. nerede hata yapıyor olabilirim? lütfen yardımcı olun..

  YanıtlaSil
 11. @Zafer bizim yukarıda bir biryle ilgili anlattığımız 3 konu var

  1.konu blogu'uğunuz için Facebook hayran sayfası oluşturmak

  2. Konu oluşturduğunuz bu hayran sayfasını kendi blog'uğunuzda tanıtmak için facebook karatları.

  3.konuda siz blog'uğunuza yazı girerken facebook sayfanızda otomatik yayınlanması için hayran sayfanıza notlar uygulamasını eklemeniz.

  YanıtlaSil
 12. Senin yapamadığın ne olduğunu anlayamadım ... fakat şuda olabilir facebook bazen uygulama sayfalarını değiştirdiği için bir süre bekleyip sorun geçtikten onra tekrar demenemde fayda var.

  YanıtlaSil
 13. Merhaba.Blogumda Facebookdakı gibi diğer sitelerden küçük resimli bağlantılar paylaşmak için her hangi bir uygulama varmı?
  İlginiz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 14. Facebook'un o taraz uygulamaları var fakat resim paylaşılabiliyormu onu bilmiyorum istersen buraya bir gözat http://developers.facebook.com/plugins

  YanıtlaSil
 15. Blogumu notlar yöntemiyle hayran sayfasında paylaşıyorum. Fakat blogumda ben yazdıkça hayran sayfasında otomatik olarak yayınlamıyor her nedense? Ben manuel olrak eklemek zorunda kalıyorum her seferinde. Facebook yardım bölümünde "Notlarım aktarılmıyor." diye bir konu buldum orada bir "doğrulayıcı"dan bahsediyor fakat blogu o doğrulayıcıya nasıl ekleyeceğimi çözemedim. bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Yardım sayfası: http://www.facebook.com/help/?page=781

  YanıtlaSil
 16. Sırası ile Blogger Kumanda PaneliAyarlarSite İçerik Takibi yolunu takip ederek
  Blog İçerik Takiplerine İzin Ver yazan seçeneğin Tam veya Kısa olarak işaretli olduğundan emin ol.

  Eğer site içerik takibini doğru olarak işaretlemişsen Tekrar notalar uygulamasına giderek ilk olarak blog'uğunun linki girerek deneyebilirsin.
  Örnek:
  http://bloggermodifiye.blogspot.com/

  buda işe yaramıyorsa blog'uğunun RSS yayını için kullandığın besleme adresini ..
  Örnek
  http://bloggermodifiye.blogspot.com/feeds/posts/default
  burada dikkat etmen gereken blog adresini benim gibi Feedburner'a yönlendirdiysen göndereceğin link feedburner'ın linki olmayacak aynen yukarıda örnekte verdiğim link gibi olacak.

  Bunların hiç biri işe yaramıyorsa farklı bir bloguğun linkini notlar uygulamasına ekleyerek sorunun senin blog'uğundamı yada uygulamadamı olduğunu anlayabilirsin.

  Uyguladığın adımlardan hangisinin işe yaradığını bizimle payalaşırsan sevinirim diğer blog ziyaretçilerimize de yardımı dokunacaktır.

  YanıtlaSil
 17. "Blog İçerik Takiplerine İzin Ver" bölüünde "Tüm" seçili. Notları her seferinde manüel olrak girdiğimde rss'de debir sorun yok görüyor ama işte dediğim ben yazdıkça notlar bölümünde otomatik çıkmıyor. Blog İçerik Takiplerine İzin Ver kısmında, bir de "Kısa" seçeneğini mi seçsem acaba, bir şey değişirmi?

  YanıtlaSil
 18. Benim kısa olarak işaretle fakat o yazıların sadece kısa bir bölümünü yayımlamak istediğim için işaretli.

  http://www.facebook.com/notes.php?id=249406033296&notes_tab=app_2347471856

  Sorunsuz olarak çalışıyor bence sen farklı bir blog dene en azından sorunun senin blog'tamı veya Notlar uygulamasındamı olduğunu anlarsın..

  YanıtlaSil
 19. Ya iyi de kimin sitesini takip ediyim (: ayıp olur, fark ederler... ben bir de kısa olarak deniyim... http://www.facebook.com/pages/-Anladim-Ki-Anlamak-Yetmiyor/121769467844305?ref=sgm

  olmadı manüele devam.
  Bu arada ilgin ve yardımların için teşekkürler Tayfun,

  YanıtlaSil
 20. hocam eklenen beslemeler de konu başlıklarına tıklayınca blog sayfasına yönlendiremeğizmi.

  YanıtlaSil
 21. Fatih Notlar uygulamasında bunu yapamıyorsun fakat bu iki uygulamayı da denedim bunları kullanarak yazılarının kısa bir özetini otomatik oluşturup yazının kalanını kendi blog’uğun da okunmasını sağlayabiliyorsun.

  Ayrıca bu uygulamayı Social RSS  sürükle bırak yöntemiyle duvara taşıyabiliyorsun

  Bu uygulamayı Blog RSS Feed Reader deneme fırsatı bulamadığım için duvara taşınabiliyor mu onu bilmiyorum, fakat bu uygulamada da diğerinde olduğu gibi kendi blog’uğuna  otomatik bağlantılar oluşturabiliyorsun oluşturuluyor.

  YanıtlaSil
 22. Fatihin isteği yanılmıyorsam şöyle çözülebilir. konuları bağlatı ekler gibi ekledinde, konu başlıklarına tıklanınca direkt siteye yönlendiriyor. (Soruyu doğru anladım mı bilmiyorum ama:)

  Tayfun merhaba, sanırım sorun çözüldü, teşekkürler...
  En son "kısa" seçeneğini seçip birkaç konu ekledim ve hayran sayfasında konular yarım yarım çıkmaya başladı. Resimler çıkmıyor ama, neyse bukadarı da kâfi.

  Bir de bilgin varsa bir konuda yardımını isteyecektim.
  Benim blog yazılarının altına eklediğim gadget'ler bayağı bir geniş oluyor. Örneğin izleyiciler gadgeti veya en çok okunanlar...
  Post kısmının altına ait bu yerlerin genişliğini daraltacağımız bir ayar var mı şablonun içinde. Ben biraz kurcaladım ama olmadı.

  YanıtlaSil
 23. Ömer Bu iki uygulamada tek tek konuları elle girmene gerek kalamadan sen blog'uğuna yazı girerken Facebook hayran sayfanda otomatik olarak yayımlıyor ve blog'uğundaki yazılara birde bağlantı oluşturuyor.

  Soruna gelince Kendi sayfanda ki İzleyiciler gadegtının kodlarına müdehalerde bulunarak genişliğini ayarlayabilirsin. Fakat kodlarını buraya giremediğim için yardımcı olamıyorum.
  Şunu yapabilirsin aynı gadget'ı http://www.google.com/friendconnect/'e Google hesabınla giriş yaparak arka plan rengi, genişliği, yüksekliği, gösterilecek üye sayısı gibi daha bir çok ayarını kendine göre yaparak, blog'uğuna uygun hale getirdikten sonra kodlarını kopyalayarak blog'uğuna HTML /Javascript  olarak ekleyebilirsin

  YanıtlaSil
 24. hocam social rss'de yazıların duvarda gözükmesini sağlıayamıyorum.

  YanıtlaSil
 25. Uygulamayı Facebook hayran sayfanıza adapte edebilmeniz ve diger ayrıntıları icin buraya bakabilirsiniz.

  Facebook hayran sayfanızı geliştirin

  YanıtlaSil
 26. Anlattığınız gibi ekledim. Fakat resim de çıksın istiyorum. Başka bir yolu var mı acaba. Daha önceleri not sekmesinden ekliyordum otomatik olarak. fakat ordan da yazıya tıklandığında bloga gitmiyordu. rss yayın akışı açılıyordu.Onu da şu anda kabul etmiyor böyle bir yayın akışı bulamadık diyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz.

  YanıtlaSil
 27. Lisa burada ( http://bloggermodifiye.blogspot.com/2010/09/facebook-hayran-sayfanz-gelistirin.html ) anlattığımız uygulama blog'uğuna eklediğin yazıları biraz geç olsada otomatik olarak facebook hayran sayfanda(duvarında) yayınlıyor bu uygulamayı denedinmi ?

  YanıtlaSil
 28. Şimdi onu ekledim zaten. ama yorumumu bu sayfaya yapmışım. Resim de çıksın istiyorum ama sadece yazılar çıkıyor.

  YanıtlaSil
 29. Yorumu o sayfaya yapsaydın sorunu daha kolay bir şekilde anlayabilirdik neyse şimdi ana konumuza dönelim.

  Şimdi benim kendi oluşturduğum sayfayı( Blogger Modiifye Facebook hayrn sayfası ) ziyaret ettiğinde yazılarda resimde çıkıyor blog'uğuma gidecek bağlantılarda.

  Uygulamayı doğru şekilde eklediğini ve ayarlarını doğru şekilde yaptığından yola çıkarak. Nerede hata olduğunu bulmaya çalışalım.

  Öncelikle benim RSS yayınlarım feedburnera yönlendirilmiş durumda .
  Diğer bir farkta benim resimlerim normal şekilde bloggera yüklü fakat senin resimlerin Flicker'a yüklenmiş durumda .

  Şunu deneybilirsin rss yayınlarını Feedburner'a yönlendirebilirsin (http://bloggermodifiye.blogspot.com/2010/01/blogger-da-rss-yayn-icin-feed-burner.html ) ve denem maksatlı ilk yazındaki resimi normal şekilde bloggera yükle.

  Bu işlemleri yaptığında yazarsan .tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

  YanıtlaSil
 30. Tayfun bey;facebook sayfanızı inceledim de 4 Eylüle kadar eklediklerinizde resim var bağlantılar da blogunuza gidiyor. fakat ondan sonra social rss ile eklediklerinizde resim yok. 4 Eylüle kadar nasıl bir yöntem izliyordunuz? Ben anlattığınız gibi yayınımı Feedburner'a ekledim bilmiyorum becerebildim mi biraz karışık ve ingilizcede olunca tabi zor oluyor.Henüz yeni yayın yapmadım yapıcağım zaman resmi de bilgisayarımdan yüklüycem bakalım ne olacak. Fakat 4 Eylüle kadar izlediğiniz yolu anlatırsanız bir de onu denemek isterim.
  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 31. Liza bzim sayfayada nazar değdirdin :))) artık bzim rss de resim çıkmıyor ..

  Belirttiğin resimli yazıları yukarıdaki yorumlardda belirttiğim gibi normal link şekklinde her yazı yazdıktan sonra kendi sayfamızda payalşmıştık.

  YanıtlaSil
 32. wawwww harikasın çok teşekkürler ben yeni keşfettim bloğunu ve hemen yaptım :)

  YanıtlaSil
 33. Tayfun ilgin için teşekkür ederim.Anlaşılan o ki facebook'da sorun var. En iyisi bende linkimi her yazı yazdıktan sonra ekliyim.Başım sıkışırsa tekrar rahatsız ederim:))))

  YanıtlaSil
 34. merhabalar, ya benim blogum ve hayran sayfam arası bağlantıyı bir türlü kuramadım. notlardan denedim önce, ama duvarda sadece 3 tane postu gösterdi, rss/blog uygulamasını denedim, bu seferde duvarda sadece tane gösteriyor ve resim de yok, tıklayınca bloguma yöneliyor tek iyi özellik bu ama sadece 1 post var duvarda şu anda, deliriciiimm, yardımcı olmanız mümkün müdür?

  YanıtlaSil
 35. Doğru mudur bilmem ama NOTLAR bölümünü kullanarak blog yazılarınızı sayfanıza otomatik olarak aktarmak istediğinizde eğer çok fazla yazı yazarsanız günde bir kaç seferden fazla hesabınız kapanır falan diyor..İlginç :)Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 36. hala rss ile ekleniyor mu, face te artık bu şekilde eklenmediğimni yazıyor,o zaman rss ne işe yarıyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sayfanızı düzenleye tıkladığınızda notlar uygulamasını ekleyebilirsiniz.

   Sil
 37. facebook hayran sayfasını nasıl yönetebiliriz? Bunun için illaki bir facebook hesabımızın olması gerekli midir?

  YanıtlaSil
 38. birşey sorabilirmiyim .ben bloguma resim attım onu başkaları facesinde yada twtrda nasıl paylasabilir.ben resme begen paylas butonu koyabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
 39. benim bloguma resim attım ona nasıl facede twttrda paylasacak buton koyabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz