Blog’unuz için alternatif yorum platformları

 home-illustrate-users

Blog’unuz da ki yazılara yorum yapılması hem sizin için hemde ziyeretçileriniz için iyi bir gelişmedir.Yapılan yorumların çok olması ziyaretçi sayınızın da arttığı anlamına gelir blogger’ın yorum formu ziyaretçilerinizin yorum yapabilmesi için yeterlidir olmasına karşın alt yapısının biraz daha  gelişmesi gerekiyor fakat  siz bunu beklemek zorunda değilsiniz.
Blogger internetten bulduğunuz herhangi bir uygulamayı
kullanmanıza izin verdiği için  bu yazıda  listeleyeceğim yorum  platformdan birini blog’unuza adapte ederek  yorumlarınızı biraz daha renklendirebilirsiniz.

İntensedebate

İntensedebate isimli eklentinin en home-illustrate-social_introgüzel özelliklereinden birisi yorum yapıldığında  sayfanın tekrar yüklenmemesi.

Şık ve fonksiyonel bir arabirime sahip bu eklentinin diğer özellikleri de şöyle yorumlara oy verebilme, yoruma cevap, yorumları takip, yorum yazana puanlama gibi özellikler kazandırıp automattic sayesinde spam kontrolü  ve Gravatar 'da dahil edilmiş

Line mini-profile

Disqus

Disqus yorumları yönetmek konusunda blog sahiplerine önemli bir kolaylık sunuyor. Eklentinin kurulu olduğu blog’unuz da yönetici kimliğinizle oturum açtığınızda, daha önce eklenmiş olan yorumları tek tıklamayla silebiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz.

Disqus Comments yorum trafiği yoğun olan blogculara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Ayrıca Disqus yorumcuların Facebook, Twitter ve  Yahoo gibi hesapları ile giriş yaparak yorum yapabilmeleri ve yorumlarını kendi sosyal ağlarında paylaşabilmelerini de olanak sağlıyor.
Paylaş !

18 yorum:

 1. bunu nasıl yapacağımızı anlatabilirmisin ?

  YanıtlaSil
 2. cenk bir zorluğu yok aslında üye oluyorsun uygulamayı kendine göre özelleştirdikten sonra blog'uğuna gadget olarak ekliyorsun.

  http://bloggermodifiye.blogspot.com/2010/01/bloggera-gadget-eklemek.html

  YanıtlaSil
 3. İntensedebate, disqus kadar süslü püslü olmasada sadece isim ve mail adresi girilerek yorum yapılabilmesini sağlayan basit bir uygulama arayanlar için alternatif yorum formu..

  http://www.widgetbox.com/widget/comments

  YanıtlaSil
 4. İntensedebate sitesine girdim. Basiretim mi bağlandı bilemiyorum kesinlikle yapamadım. Kolay gibi görünse de firefox penceresinde gereken açıklamaların görünmemesi işimi çok zorlaştırdı ve vazgeçtim. Üstelik şablonumu bozup bozmadığımdan da emin değilim.
  Üzüldüm gerçekten. Ama bu bilgileri verdiğiniz için size çok , çok teşeşkkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. Gülsüm Hanım
  Tanıttığımız uygulamların genelikle bulduğğumuz alternatiflerini de paylaşıyoruz,Disqus'u denemenizde fayda var, bu uygulamalar birçok özelleştirme seçeneği sunduğu için bir kaç deneme yanılma yöntemiyle beğenilerinize uygun bir yrum formu oluşturabilmeniz mümkün..

  Uygulmayı kendi bloguğunuza ekledikten sonra kaldırmak isterseniz sayf öğelerinde eklediğiniz gadgetlar içerisinde bu uygulamya ait oln gadget'ı bulup kaldırmanız yeterli..

  YanıtlaSil
 6. Selamun Aleykum.Uzun zamandır yeni yorum kutusu formuna geçmek istiyordum.Kısmet bugüneymiş hamd olsun.Selam ve duayla.

  YanıtlaSil
 7. Merhaba Özcan işine yaramasına sevindim

  YanıtlaSil
 8. Merhaba Tayfun. İntenseDebate kullanıyorum. Kendi yazdığım yorumları silme şansı verirken, başkalarının bloguma yaptığı yorumları silmek için bir seçenek vermiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Tşk..

  YanıtlaSil
 9. merhaba zafer İntenseDebate'ye giriş yaptıktan sonra solda bulunan menüde Moderation'a tıkla açılan sayfada silmek istediğin yorumu işaretledikten sonra yukarıda bulunan delete'ye tıkla...

  YanıtlaSil
 10. hocam İntenseDebate tamam ama blogda bir şey görünmüyor sayfanın html düzenlemsi yapılınca sıkıntı oluyormu...

  YanıtlaSil
 11. @İsa Avcı bir zorluğu yok aslında üye oluyorsun uygulamayı kendine göre özelleştirdikten sonra blog'uğuna gadget olarak ekliyorsun.

  http://bloggermodifiye.blogspot.com/2010/01/bloggera-gadget-eklemek.html

  YanıtlaSil
 12. bu tarz uygulmaları kendi blogunuzda kullanmak istiyorsanız uygulamanın sayfasına girip kurcalamalısınız , benim burdan yapabilecek bir şeyim yok, üstelik ilerleyen günlerde yorumları kontrol etmek , veya son yorumlar gibi gadgetları kendi blogunuza eklemek için uygulamanın sayfasını tanımanız gerekir, bunun içinde biraz zaman harcamalısınız.

  YanıtlaSil
 13. disquas ve indabante için son yorumları gösteren bir eklenti var mı? daha önce bu soruyu sormuştum verdiğiniz cevap ücretli bir eklenti olan comentry box oldu ve bu eklenti işime yaramadı çünkü ücretli olduğu için...

  YanıtlaSil
 14. Üstadım büyük adamsın, çok güzel oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim işine yaramasına sevindim

   Sil
 15. İntensedebate kurdum ama denemek için silince önceki yorumlarıda kendisiyle birlikte götürdü bundan kurtulma şansı varmıdır?

  YanıtlaSil
 16. İntensedebate oldukça zor ve nasıl yapılacağı ile alakalı açıklayıcı türkçe kaynakta bulamadım

  www.islamansiklopedisi.online

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz