Blog’uğunuzu Facebook kartlarıyla renklendirin

Daha önce sizlere Facebook’ta hayran sayfanızı oluşturabilmeyi ve kısa bir kaç ipucuyla sayfanızı nasıl geliştirebileceğinizi anlatmıştık.

 

      Untitled_thumb2

 

Şimdi de Facebook’un blog ve siteler için hazırladıkları sayfaları ve Facebook profillerini kendi blogların da tanıtabilecekleri kartları tanımaya geldi.

 

Facebook kartları 4 adet uygulamadan oluşuyor  bilgileriniz, kullandığınız  fotoğraflar ve hayranı olduğunuz sayfaları blog’unuz da gösterebilmek için kullanabileceğiniz kişisel kartlar.

 

fotoğraf-kartı
Fotoğraf Kartı
Facebook’ta bulunan fotoğraflarınızı kendi bloguğunuz da gösterebilmenizi sağlayan uygulama.

Uygulamaya Git »


Profil kartı
Profil Kartı
Facebook bilgilerinizi kendi blog’uğunuzda veya sitenizde paylaşabilmenizi sağlayan uygulama.

Uygulamaya Git »

sayfa kartı
Sayfa Kartı
Facebook’ta oluşturduğunuz hayran sayfasının bilgilerini paylaşabilmenizi sağlayan uygulama.
Uygulamaya Git »
beğenme-kartı
Beğen Kartı
Sevdiğiniz sayfaları kendi blog’uğunuzda sergileyebilmenizi sağlayan uygulama.


Uygulamaya Git »

 

Blog’uğunuza Facebook Kartları ekleyin.

 

1.Adım  

İstediğiniz uygulamanın sayfasına gittikten sonra sağda bulun bu kartı düzenle bağlantısını kullanarak kendinize göre düzenledikten sonra kodunu kopyalayın.

 

       kartı-düzenle

 

 

2.Adım

Blog’uğunuzun Kumanda paneli’nden  Tasarım sekmesine geçerek Burada bulunan Sayfa öğeleri bölümünde  Gadget ekle bağlantısına tıklayın.

 

        gadget ekle

 

Açılan penceredek HTML/Javascript ekle yazan seçeneğe tıklayıp uygulama sayfasından kopyaladığınız kodu açılan yeni pencereye yapıştırıp kaydedin.

Paylaş !

2 yorum:

 1. merhaba,
  ben de bir süre önce hayran kutusu eklemeye çalışırken sanırım bir hata yaptım, şimdi her yazımın sonunda şöyle bir ibare çıkıyor: http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1";

  bu ibareyi blogumdan nasıl yok edebilirim..
  yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  saygılar,

  http://smyrnetalya.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba....
   Sırası ile Kumanda Paneli ➜ Şablon ➜ HTML’yi Düzenle ➜ Devam et yolunu takip ederek blog’umuzun kodlarının açık halde bulunduğu modüle ulaşıyoruz. Açılan pencerede Widget şablonlarını genişlet yazan kutucuğun işaretledikten sonra, klavyenizdeki Ctrl +F tuşuna aynı anda basarak açılan arama formunda yazılarınızın altında çıkan kodu yani bunu http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1"; aratın bulduktan sonra silin ve kaydedin.

   yukarıdaki işlemi deneyin yapamazsanız şablonuzu bana yollarsınız ben silerim.

   Sil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz