Bloglar için Sosyal imleme servisleri

 

Türkiye’ye hitap eden sosyal imleme servislerin sayısı pek fazla olmasa da  yabancı içerikli sosyal imleme ve sosyal paylaşım platformları oldukça fazla bulunmakta ve bunların Facebook, Twitter, Friendfeed gibi bir kısmının ülkemiz de de bir hayli kullanıcısı bulunmakta.

 

sharethis

 

Web sitenizde veya blog’unuzda bulunan bir yazın, resmin, ya da videonun sosyal imleme servislerine eklenmesi size tahmin edemeyeceğinizden fazla ziyaretçi trafiği kazandırabilir.

 

Bu yüzden imleme servisleri tarafından ücretsiz olarak sunulan düğmeleri blog’unuza ya da web sitenize eklemenizde büyük yarar var.

 

Blog’unuza kolayca sosyal imleme servislerini tek bir düğme olarak eklemenizi sağlayan belli başlı servisler şunlar.

 

 

AddThis!

Tek bir düğme ile hemen hemen bütün sosyal imleme sitelerini ekleye bilmenizi sağlayan AddThis’in bir çok düğme alternatifinin yanında kendi özel düğmenizi oluşturmanıza izin verdiği için ve ziyaretçi takibi yapabilmenize olanak tanıması ile diğerlerinden bir adım öne çıkan bir servis.

2010-02-21_154923

 

ShareThis

Yabancı bloglarda kullnımı yaygın olan bu servisinde bir önceki sosyal imleme servisi  Add This’ten pek bir farkı bulunmuyor Share This ’in bence en büyük eksikliği pek fazla Türkçe servisleri desteklememesi.

 

 

Gigya Com

Gigya flash tabanlı bir platform olduğu için sosyal imleme servislerini çok şık bir arabirimde sunuyor, ayrıca  birde sosyal barı bulunuyor Gigya’nın widget’ını bu sosyal barla ile birlikte kullanmanızda mümkün.

 

2010-02-21_160243

 

AddtoAny

AddtoAny hemen hemen Add This ile aynı özelliklere sahip bir servis fakat Add This kadar çok fazla servisi desteklemiyor.

 

2010-02-21_155902

 

Sosyal imleme servislerinden alacağınız düğmeleri blog’unuza eklerken kullanıcağınız yöntem aynı olduğu için daha önce Add This’i blog’unza nasıl ekleyebileceğinizi anllattığım buradaki ayrıntılı anlatım işinize yarıyabilir.

 

 

Share This Demo

 

 

 

 

AddThis’den yeni araç çubuğu Sharebar

AddThis! sosyal imleme butonu

Blog’unuzu daha fazla sosyalleştirecek araç çubukları

Paylaş !

3 yorum:

  1. Bilgilendirme için teşekkürler...

    YanıtlaSil
  2. gigyadaki site entegre butonu gözüküyor ama girişte sorun yapıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

    YanıtlaSil
  3. Gigya flash tabanlı olduğu için sorun çıkarabilir fakat diğer uygulamalar javscript onlardan birini ekleeyi dene sonuç olarak aynı işlevi görecekler.

    YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz