Blogger ile kendi blog'unuzu oluşturun

Bir blog sahibi olmak istiyorsanız, görseller için grafik bilgisine, içerik için programlama bilgisine sahip olmalısınız. Ayrıca hazırladığınız blog’un ziyaretçilere ulaşabilmesi için bir alan adı ve bunun yanında barındırma ( hosting ) hizmetine sahip olmalısınız.

 

Yani uğraşmanız gereken fazlası ile detay olacaktır.

 

yanaok_thumb2İşte bu konuda Blogger yardımınıza koşuyor size hiç bir teknik bilgi bilmenize gerek kalmadan 3 adımda kolayca  blog’unuzu oluşturmanızı sağlayacak platformu ve “blog’unuzunadı.blogspot.com” diye bir alan adının yanında sınırsız banvit (bant) genişliğe sahip barındırma hizmetini ücretsiz sunuyor.

 

 

3 Adımda Blog’unuzu Oluşturun

Blogger’ın en güzel taraflarından biriside kuşkusuz kullanıcıya hiç zorluk çıkarmayan yapılandırma süreci.Bu sayede 3 adımda blog’unuzu oluşturabiliyorsunuz.

 

1_T

Blogger’ın ana sayfasına girdiğinizde sizden Google hesabıyla oturum açmanızı isteyen bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz , eğer bir Google hesabınız yoksa buradan kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınızı oluşturmak için Hotmail,Yahoo,Gmail gibi her hangi bir e-mail servisini kullanabilirsiniz.

Hesabınızı aldıktan sonra yapmanız gereken Blogger’ın ana sayfasından aldığınız Google hesabı ile giriş yapmak.

 

200

2_TBlog oluşturun yazan butona tıkladıktan sonra açılan sayfada Blog başlığı yazan kısma istediğiniz blog Blog adresi yazıyorsunuz.Blog adresiniz uygunsa http://blogadresiniz.blogspot.com/ şeklinde oluşturuluyor.

blogger-2-adım

 

Burada seçiceğiniz blog başlığı ile blog’unuzun adresinin aynı olması arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızıda etkileyecektir.

 

 

3_T

blogger-şablon-seçinSon olarak sıra blog’unuzun tasarımını belirleyecek olan şablonu seçmeye  geliyor açılan sayfada bir çok blogger şablonu(template) bulunuyor fakat siz bunlara bağlı kalmak durumunda olmadığınız için her hangi bir şablonu seçerek bu adımı geçebilirsiniz daha sonra internetten bulduğunuz her hangi bir şablonla blog’unuzun tasarımını özelleştirebilirsiniz.

 

 

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey blog’unuzun içeriğini doldurmak.

 

Blogger İlk Adımlar

 

1 Blog Nedir ?                                    2 Ücretsiz blog oluşturma servisleri »                    

 

3 Blogger ile kendi blog'unuzu oluşturun »    4 Blog’unuza yazı,resim,video ve müzik ekleyin »    

 

5 Blogger şablonunu değiştirmek »            6 Blogger’a Gadget Eklemek »

 

 

Kaynak: Blogger

Paylaş !

2 yorum:

  1. diğer başlıkları da inceledim...çok güzel anlatmışsınız teşekkürler...
    ama bir sorum var...google hesebı ücretlimi?

    YanıtlaSil
  2. Googele hesabı ve beraberinde bir çok servis ücretsiz.

    YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz