Blogger ip uçları

Blogger kullanıcıları için 12 ipucu 
Popüler blog servisi bloggerı kullanırken dikkat etmeniz gerekenler ayrıntılar.
 

1 Adresinizi iyi seçin

Oluşturacağınız blog bildiğiniz bir konuda yani örneklerine de çok rastladığımız futbol, yemek, moda gibi ve bu konuyla alakadar insanlara hitap eden tarzda bir blog’sa alan adında anahtar kelimelerinizden birinin bulunmasına özen göstermelisiniz.
2_T

Başlıklarınızı seçerken özen gösterin

Yazınızın başlığını açık bir şekilde belirleyerek RSS takipçilerinin dikkatini çekmek ve arama motorlarından doğru kişilere ulaşmak için yazı ile ilgili anahtar kelimelerin mümkün olduğunca başlıkta yer almasına olanak sağlayacak şekilde olmalıdır.

3 Resimlerinizi adlandırın

Blog’unuza yükleyeceğiniz resimlerin adlarında ve parametrelerin de resmin ne ile ilgili olduğunu belirtirseniz, blo’unuzun arama motorları tarafından bulunma ihtimali önemli derecede artabilir.

 

5 Doğru etiketleme yapmanın önemi

Blogger’da yazılarınıza etiket koymada sınır bulunmuyor fakat sizin de doğru etiketleme yapabilmek için uymanız gereken kurallar bulunuyor. Gireceğiniz etiketlerin yazılarınızın içeriğiyle alakadar olmasına dikkat edin yazılarınızda geçmediği halde sadece popüler oldukları için yazılarınız ile alakasız etiketler kullanmayın.
yazı için verdiğiniz emeğin aynısını yazınızı doğru etiketlemeye de verin


7RSS içeriği

RSS ziyaretçilerinizi, blog’unuza bağlanmada kullana bileceğiniz güçlü yollardan biridir. Günümüzde çok yaygınlaşan web tabanlı ve masa üstü uygulamaları sayesinde blog’unuz da ki yeni gelişmeleri veya yenilikleri ziyaretçilerinize sunabilir bu sayede ilgilerini daha fazla çekebilirsiniz.


9 Sık güncellemeler

Blog’unuza yeni yazılar girerken her zaman  hatırlanması gereken kural ne kadar sık güncelleme yaparsanız o kadar çok ziyaretçinizin olacağıdır.Yani her gün güncelleme yaparsanız her gün ziyaretçilerinizin olacağıdır.Uzun zaman güncelleme yapmazsanız uzun zaman ziyaretçide bulamazsınız.


11

Yazılarınıza yorum alın

Ziyaretçilerinizin blog’unuzu tekrar ziyaret etmeleri için yorumlar önemli bir etkendir.
blog’unuza daha fazla yorum almak için, birisi sizin yazılarınıza yorum yapıyorsa sizde onun yazılarına yorum yaparak aranızdaki ilişkileri güçlendirebilirsiniz. 

4 Etiketlerin önemi

Başlığın yanı sıra blog’unuzun arama motorlarında ki sırasını belirleyen bir diğer unsurda Etiketlerdir. Etiketler ayrıca yazı başlıklarını çoğalttıkları gibi blog ziyaretçilerinizin de  bir çok içerik arasından işlerine yarayanı, ilgi duydukları konuları tespit etmek ve aradıkları şeye daha çabuk ulaşmalarını sağlar.

 

6 Link değişimi yapın

Arama motorlarının çalışma prensiplerinden biriside sizin blog’unuzun veya sitenizin adresinin kaç tane sitede veya blog ta yer aldığıdır ve bu sitelerin ne kadar kaliteli olduğu bilgisidir.Eğer blog’unuza çok ziyaret edilen kaliteli içeriğe sahip bir siteden bağlantı(Link) verilmişse bu sizin blog’unuzun değerini artıracaktır.


8Kaliteli içerik

Daha önce içeriğinizin blog’unuzu ayakta tutacak asıl öğe olduğundan bahsetmiştik bir blog ta kullanmanız gereken içerik yeterince çok ve kaliteli olmalıdır fakat en az bunlar kadar önemli olan konuda içeriğinizin eski olmamasıdır bu yüzden taze bilgileri mümkün olduğunca sık girmelisiniz.


10 Güncellemeleriniz düzenli olsun

İçeriğin sık sık güncellemek kadar düzenli güncelleme yapmak ve ziyaretçilerin önceden tahmin yapmasına imkan tanımak önemlidir.
Bunları başarabilmenin en iyi yolu bir program yapıp sürekli aynı günlerde güncelleme yapmaktır. Fakat böyle bir programa başladıktan sonra programa uyulmadığı taktirde ziyaretçilerinizin hayal kırıklığına uğrayabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.

12Yorum yapılmasını kolaylaştırın

Blog’unuz yeniyse yorumlarını ayarlarken  ilk etapta, anonim kullanıcılar dahil olmak üzere herkesin rahatlıkla yorum yapabilmesine izin vererek ziyaretçilerinizin içeriğinize daha rahat katkıda bulunmasını kolaylaştırabilirsiniz. Zaten zamanla alıştıklarında kendi isimleriyle de yorum yapacaklardır.Daha fazla yorum almak için, basit bir yöntem olsa da, yazılarınızın sonunda okuyucularınızın fikirlerini de sorabilirsiniz.
Paylaş !

52 yorum:

 1. sELAM
  Degerli bilgilerin iiçin çok teşekkürler,belki atladım bahsetmişsindir ama link vermeyi beceremiyorum

  YanıtlaSil
 2. Merhaba özgür link vermek istediğin her hangi bir blogsa bunu şunu şöyle yapabilirsin ..yerleşim sekmesinde bulunan gadget ekleye tıkladıktan sonra açılan gadgetlarda Blog Listesi veya Bağlantı Listesi adlı gagetları ekleyerek istediğin blog veya sitelerin linklerini( mesela http://hayatinrenkleri-ozgur.blogspot.com/ gibi ) ekleye bilirsin... Ayrıca başka bloglarla iletişime geçerek link değişimi yaparakta hem kendi bloguğunun hemde link değişimi yaptığın blog'uğun tanıtmına katkıda bulunabilir.

  YanıtlaSil
 3. Selam yine ben,bugünlerde sayfamı ziyaret edersen bloglistem gibi değil de bahsettiğim konu veya alıntı hakkında isim vermek istemiştim:(ilk ödülüm etiketli yazımdaki arkadaşların isimleri gibi)

  YanıtlaSil
 4. Özgür bu linkleri blogger'ın yazı panelinde bulunca bağlantı oluştur düğmesine tıkladıktan sonra kolayca oluşturabilirsin..

  YanıtlaSil
 5. Tesekkurler bazen neden en kolay sey bile zor gelebiliyor

  YanıtlaSil
 6. Merhaba.Etiketle kategori yaptıqdan sonra uyqun kategoriya tıklanıldığında mesela "Falan etikete sahip en yeni yayınlar gösteriliyor. Daha eski yayınları göster"sözlerini nasıl kaldıra bilirim.(çerçeve ile birlikte)

  Önceden teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Merhaba Admin bu konu hakkında bir yazı yazmayı düşünüyordum ama sorduğun için cevaplayalım...

  Blog'uğunun CSS kodları içerisine aşağıdaki kodları ekelersen yardım mesajlarını gizleyebilirsin..

  .status-msg-wrap {
  display:none;
  }

  Üstte bulunan kodalrı kopyaladıktan sonra, sırası ile Blogger Kumanda Paneli ➜ Tasarım ➜ HTML’yi Düzenle yolunu takip ederek blog kodlarının açık halde bulunduğu sayfaya geldikten sonra
  bilgisayarının klavyesindeki CTRL ve F tuşlarına aynı anda bastıktan sonra ]]></b:skin ifadesini aratıp bulduktan sonra yukarıda kopyaladığın kodları hemen üzerine gelecek şekilde yapıştırıp kaydet.

  YanıtlaSil
 8. Teşekkürler kardeşim.Oldu.Peki, bu kod blogger içerik kurallarına aykırı diyilmi,özellikle de özel alan adlı bloglara uyqulandığında? Yani tamamen yasalmı,sonradan bi sorun çıkmazmı?

  YanıtlaSil
 9. Blogger şablonlarında istediğin değişikliği istediğin tasarımı kullanmakta özgürsün bunda hiç bir sorun yok benim bloguğum örnek.. yani tasarım ile ilgili hiç bir kural yok .içeriğine dikkat edeceksin..kapatılan bloglar genllikle mp3 indir, video indir tarzında başkalarına ait içerikleri bedava dağıtan bloglar, bundanda kendi bloguğuna video veya müzik ekliyemiyeceğin anlamı çıkmıyor.

  YanıtlaSil
 10. Tüm bu söyledikleriniz özel alan adlı bloglar için de keçerlimi?

  YanıtlaSil
 11. Özel alan veya değil sonuçta bloggerda host ediyorsun tasarımı istediğin gibi özelleştirebilirsin blogger’ın en güzel tarafı bu zaten bu kadar özelliği bedava sunması.  Birşeyler denmeden önce şablonunu yedekleyip istediğini deneyebilirsin bir sorun çıkarsa yedeklediğin şablonu geri yükleyip yaptığın değişiklikleri tekrar geriye alabilirsin.  Diğer soruların içinde yardım makalelerine göz atabilirsin.

  http://www.google.com/support/blogger/

  YanıtlaSil
 12. Merhaba.Blogumda güncellenen haberlerdən 5-10 haber başlıklarının arkadaşımın blogunda görüntülenmesi ve tıklanınca yeni pencerede açılması için nasıl bi kod oluştura bilirim? Haber başlıklarının yanında resimleri de görükürse daha iyi olur, ama resim şart diyil,görükmeye de bilir. Yardımcı olursanız sevinirim.Cevabınız ve yardımınız için önceden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 13. Öncelikle tesekkürler.Gene gene faydalı bir yazı daha :) Yaptıklarınızı yakından İzlemeye devam ediyorum ..:) saygılar..
  http://boskefm.blogspot.com/ bloguma bekliyorum!

  YanıtlaSil
 14. Fateh bunun için her hangi bir koda gerek yok.

  Arkadaşın Kumanda Paneli ➜ Tasarım ➜ Sayfa öğelerine yolunu takip ederek Gadget ekle yazan bağlantıya tıkladığı zaman açılan pencerede Blog listesi adlı gadgettı eklediği zaman favori bloglarındaki güncellemeleri göstere bilir.

  Kaç yazı göterdiğini bilmiyorum ama bir dene olmazsa daha sonra enin rss yayınına obene olup tüm özellikleri götere bilen ingilice bir gadget bulunuyor bu gadgetı türkçeye çevirip başka faydalı gadgetlarala birlikte yaınlıyacağız. O zaman onu kullanabilirsin.

  Blog Listesi

  YanıtlaSil
 15. Cevabınız için teşekkürler Tayfun bey! Fakat, arkaşımın blogu bloggerde diyil ve onun blog sisteminde bloggerdeki gibi içerik paylaşım özelliyi yok.Yani mutlaka bi rss kod-a falan ihtiyac var. 2.dediyiniz gadget hakkında detaylı bilgi verirmisiniz? Yani bu iş tam olarak nasıl uyqulanır?
  Tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
 16. Bizim kendi blogguğumuzda kullandığımız sağ tarafta bulunan son yazılar gadgetını görüyorsun bu gadget bizim rss kaynağımızdan yazıları çekiyor kısa bir özet ve resim eşliğinde yayınlıyor .....şuan kodları buraya yazmıyorum ama dediğim gibi kullanışlı gadgetlar hakkında bir yazı yazıcam ve kodlarını alarak sadece kendi blog'uğuınun adresine yönlendirdikten sonra istediğin yerde kullanabilirsin..

  Gadgetlar ingilizce ,Türkçe'ye çevirip kodlarını kendi hesabıma yükleme bir hayli zaman alıyor.. o yüzden biraz sabırlı olursanız istediğiniz uygulamayı ve daha fazlasını kullanama şansına sahip olabilirsin..

  YanıtlaSil
 17. Merhaba; biraz gec kalmis olmakla birlikte ben de blog dunyasina tepeden inme daldim, hadi hayirlisi bakalim, Dedigim gibi daha cok yeni oldugum icin blog dunyasi ile ilgili ne bulursam okuyorum. Size sormak istedigim bir dolu sey var ama ben bunlardan bana su anda en onemli geleniyle baslamak istiyorum. Bilgisayar dilini pek bilmedigim icin umarim dogru ifadeleri kullanabilirim.
  İlk sorum; hani ustte anasayfa, sohbet, iletisim v.s yazan ve tiklayinca o sayfaya gecis yapan pencereler var ya, ben onlari kendi blogumda diyelim ki; yemek, oyunlar, sohbet, sanat basliklari olarak kullanmak istiyorum. Yani insanlar butun anasayfayi okumak yerine mesela sanat paylasimlarini okumak istiyorlarsa o pencereye tiklayip sanat sayfasina yonlendirilsinler. sorun şu ki, yeni kayittan yeni sayfa aciyorum, isim de veriyorum ama anasayfayi bu yeni actigim pencereye baglayamiyorum, anasayfada paylastigim sey bu sayfada cikmiyor :( offf yazarken ben bile yoruldum.
  iste bu konuda yardiminiza ihtiyacim var, simdiden tesekkur ederim.

  YanıtlaSil
 18. Merhaba, Tayfun bey.Blogumda güncellenen haberlerdən 5-10 haber başlıklarının arkadaşımın blogunda görüntülenmesi ve tıklanınca yeni pencerede açılması için nasıl bi kod oluştura bilme amacı ile sizden yardım istemiştim. Bu türlü uygulamalarla ilgili yazı yazacağınızı söylemiştiniz.(Üsteki Yorumunuzda)Blogunuzu takip ediyorum,ama konu ile ilgili bahs etdiyiniz yazıya rastlamadım...
  Önceden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 19. Merhaba blogger da yeniyim bir sorunum var şablonumda ana sayfa ve diğer sayfalarda bir tekrar söz konusu bunun sebebi ne olabilir ???

  YanıtlaSil
 20. Nice post info, I need it :)

  YanıtlaSil
 21. Tayfun bey kolay gelsin sizi takip ediyorum ama beslemeden geri post alamıyorum.Ayrıca kaynak link belirterek bir yazınızıda paylaştım.Mahsuru yoktur herhalde.Sizi bilmeyen belki bu yoldan sitenize ulaşabilir.Blog kurdurduğum arkadaşlarım var isim linlinizi veriyorum.Onlarda yararlansın diye.Yorumlar iyi oluyor.Bizde faydalanıyoruz.
  Teşekkürler.
  http://nedengizem.blogspot.com

  YanıtlaSil
 22. Ben link değişimi yaptımda ne oldu ki hiçbişe. :(

  YanıtlaSil
 23. Teşekkürler güzel taktikler

  YanıtlaSil
 24. kumanda panelinde yayınlanan postların yanında resim de çıkması için ne yapmak gerekir ? :S

  YanıtlaSil
 25. _Nirvana_ Kumanda panelindeki ve diğer bu tarz içerik çeken eklentiler RSS yayınlarından içerik çeker Blogger'ın önerisi RSS yayınlarınızı feed burnera yönlendirmek..ilk olarak rss yayınlarını feed burner'a yönlendir işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra bir süre bekle sorun çözülmezse ... başka bir şey deneriz.

  YanıtlaSil
 26. selam ben tepki koyamıyorum bloguma nasıl yapabilirim?

  YanıtlaSil
 27. @Senden Benden Bizden Sırası ile "Kumanda Paneli/Tasarım/Sayfa Öğeleri" yolunu takip ederek, Blog Kayıtları yazan bölümün sağ alt köşesinde bulunan Düzenle'ye tıkladıktan sonra açılan pencerede Tepkiler işaretlemeniz yeterli olacaktır.

  YanıtlaSil
 28. İşaretledim ama yine de çıkmıyor tepkiler sayfamda :(

  YanıtlaSil
 29. Demek ki tepkiler eklentisinin kodları şablonunda yer almıyor bu kodları ekleye bilmenin iki yöntemi bulunuyor ilki Widget şablonunu var sayılana döndürmek

  Onuda şu şekilde yapabilirsin:

  Kumanda Paneli/Tasarım/HTML’i düzenle sayfasına girerek HTML’i düzenen formun sol alt köşesinde bulunan Widget şablonlarını varsayılana döndür linkine tıkla ve kaydet.
  Not: bu işlemi yapmadan önce şablonu yedeklemeyi de unutmayın.

  Sanırım artık tepkiler blogunda görünmeye başlayacaktır, yinede bu işlem işe yaramazsa kodları elle ekleyebileceğin farklı bir yöntemde paylaşbilirim.

  YanıtlaSil
 30. Evet oldu şimdi çok teşekkürler =)

  YanıtlaSil
 31. merhaba, kendi seçtiğim postları önerebileceğim bir eklenti önerebilirmisiniz, popüler yayınlar gibi görünen ama benim seçeceğim postları nasıl bir eklentiyle oluşturabilirim ?
  teşekkürler...

  http://durugunlerimiz.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. böyle bir eklentiyi biz hazırlamıştık eğer kategori hakkında biraz bilginiz varsa, bizin daha önce hazırlayıp bu yazının sonunda tanıttığımız rss den kategorilere göre içerik çekebilen ekletiye, göstermek istediğiniz yazıların kategorisini yazıp blog'unuza kolayca gadget olarak ekleyebilirsiniz.

   Gadget 3 farklı seçenek sunuyor ilk seçenek aynen popüler yayınlarda olduğu gibi resim, kısa alıntı ve başlık diğer seçenekelrde sadece resim veya sadece yazı başlığı şeklinde hangisi size uygunsa onu seçersiniz.

   Sil
 32. sevgili Tayfun Bey 46 yaşımdan sonra ben de blog sahibi oldum.birini başarıyorum diğerini kaybediyorum.RUMEYSA nerdesin,(kızım olur) o da bir hışımla gelir ya anne beceremiyorsun yapılanları karıştırma der.sizin inadınıza ben bu işi başaracağım diyorum. uğraşmaya devam edeceğim.herkes anasının karnında öğrenmiyor herhalde.benim bloğum da da çok noksanlarım var.sizi takip ettikce noksanlarım tamamlanır diye düşünüyorum. sevgilerle. NURANCASEYLER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurn hnım bu slında pek yaşl ilgili değil biraz ilgi duymakla ilgili bazen gezdiğim blogların için sizden yaşça büyük olan bloggerların yaptıklarını görünce ben bile şaşırıyorum :)

   birde hat yapmaktan korkmayın bsit bir hata sonucu yaptığınız herşey kaybolabilir ama her seferinde geri getirmeye çalıştığınızda yeni bir şeyler öğrenirsiniz.

   Sil
 33. Tayfun sayfan çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Ben bu konuda çok acemiyim. Bana yardımcı olabilir misinizz arkadaşlar. Ben şimdi bir blog yapmaya karar verdim (seeflo.blogspot.com). Ana Sayfamı Snapshot olarak yaptım. Sorumum şu;

  Ana sayfamda herhangi bir resme tıkladığımda (örneğin OYUNLAR), sidebar'daki OYUNLAR sayfasının açılmasını istiyorum. Fakat ana sayfadan oyunlar tıklandığında arada başka bir sayfa çıkıyor. Ondan sonra açılmasını istediğim sayfa çıkıyor. Ortadaki galiba yorum sayfasımıdır nedir, onun çıkmasını istemiyorum. Nasıl kaldırabilirim sayfayı. Hangi konulu resme tıkladığımda onunla ilgili sayfa direkt gelsin istiyorum.

  Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler..

  email : mrtgr06@gmail.com

  YanıtlaSil
 34. Okudum yararlı teşekkürler!

  http://blog-okulum.blogspot.com Saygılar!!

  YanıtlaSil
 35. Tayfun, "Kitaplarla beslenmek" adı altında bir blog açtım. Blog açmak benim için yeni. Bu nedenle çok eksikliklerim ve bilmediklerim var. Senin blogu gördüm ve buradan eksikliklerim hakkında bilgi alabilirim diye düşündüm. Blogunda beni yönlendirebilirseniz memnun olurum?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi mennuniyetle :) aşağıdaki bağlantıyı kullanarak daha düzenli ve işlevsel bir blog için yazdıklarımızı okuyabilirsin.

   http://www.bloggermodifiye.com/2011/07/adm-adm-profesyonel-blogger.html

   Sil
 36. Vermiş olduğun linki inceleyeceğim. Çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 37. merhaba. bloğumun şablonunu biraz karıştırdım galiba yeni uygulamalar eklemeye çalışırken. facebook yorum kutum vardı silindi. yeniden yapmak istiyorum. bazı kodların altına yeni kodlar girmem gerekiyor ama o bazı kodlar silinmiş... iyice karıştı şablon yani. bazı gerekli şeyler de silinmiş olabilir. bu şablonu nasıl düzeltebilirim? komple silsem ne olur? sitemdeki arayüz ve uygulamalar tamamen yok olur mu? bi de windows'taki sistem geri yükleme misali bir gün falan geriye alma yok mu ayarları?

  YanıtlaSil
 38. Merhaba Ertürk...

  Yanlışlıkla sildiğin kodlar yazı bölümü yani post-body'e ait kodlar, bu şu anlama geliyor yazı başlıkların görünüyor, fakat yazdığın yazılar görünmüyor..

  Bu düzeltmenin iki hatta 3 tane yöntemi var, 1. sildiğin kodları tekrar geri eklemek, HTML ve blogger kodları hakkında fazla bilgin yoksa bunu atla 2. HTML'yi düzenle bölümünde kodların açıldığı pencerenin sol alt köşesinde bulunan "widget şablonlarını varsayılana döndür " diye yazan bağlantıya tıklamak, bu her ne kadar en kolay yöntem olsada post bölümünde yapılan değişiklikleri sıfırlar, senin şablonunda post bölümünde yapılmış bir değişiklik olmadığı için sadece post-body bölümünü geri ekleyecektir,

  3. ve son yöntemse şablonu yeniden yüklemek yani şablon seçtiğin bölümden yine aynı şablonu seçersen sıfırlamış olursun tabi şablon üzerinde yaptığım tasarımla ilgili değişikliklerde sıfırlanacaktır fakat bloguna ekleğin gadgetlar bu durumdan etkilenmez onlarda yeni şablonuna taşınır.


  son soruna gelecek olursak blogger da malesef windowstaki gibi zamana göre geri alma işlemi bulunmuyor fakat tasarımla ilgili her hangi bir işlem yapmadan önce şablonu yedeklersen istemediğin bir durumla karşılaştığında şablonunu tekrar geri yükleyerek yaptığım işlemleri geri alabilirsin.

  Ayrıca burada ki ayrıntılı anlatımda şablonunu nasıl yedekleyebileceğini ve yine buradaki anlatımda da blog yazılarını ve yorumlarını yedeklemek için yapman gerek işlemleri görebilirsin..

  YanıtlaSil
 39. Merhaba, LinkWithin'de sildiğim içeriğin halen çıktığını görüyorum bunun değişmesi için ne yapmam gerek? LinkWithin eklentisini kaldırıp tekrar mı eklemeliyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.bloggermodifiye.com/2012/12/linkwithin-sorunlar-ve-cozum-yollar.html

   bu yazıda sorunuzun cevbını bulabilirsimiz..

   Sil
 40. insanlar google reklam verirken anahtar kelimelere göre veriyor.peki bu anahtar kelimeler etiketler mi oluyor?

  YanıtlaSil
 41. Merhaba başka bir konu altında da sordum blogumun headerını yanlışlıkla kaldır seçeneğiyle yok ettim ve geri gelmiyor. Lütfen yardım edin :( hangi şablonu seçersem seçeyim başlık geri gelmiyor var mıdır bunun bir yolu? Gül gibi headerım gitti, aksi header ekleyecek bölüm yok şuan blogumda http://pastelzamanyolcusu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 42. çok özür dilerim.bir konuyu bir türlü çözümleyemedim. o da ne bloglarım ne de etiketlerim arama motorlarında görünmüyor maalesef.bu konuda yol gösterici olabilirseniz sevinirim...

  YanıtlaSil
 43. Arkadaşlar ben yeni blogger kullanıcısıyım ve blogumda yeni yayın paylaşamıyorum bana bu konuda yardımcı olucak birisi var mı acaba?

  YanıtlaSil
 44. teşekkürler yararlı bilgiler bloguma davetlisiniz :)

  havantopu.blogspot.com

  YanıtlaSil
 45. selam ustad bende blog yazmaya başladım
  aynı hesapla kaç farklı blogyazabilirim
  misal ben söyle yaptım tek hesap üzerinden bir borsa bir oyun birtane gök bilim son olarakta bir taende şarkı sözlerı vs gibisinden 4 tane blog oluşturdum bu ne kadar doğrudur yada söyle söyleyim
  misal xxxxxxxxxxxxxxxxx@gmail.com adlı actığım gmail adresimden sadece bir konu hakkındamı blog açmam lşazım yoksa soz konusu gmail ile bir kaç farklı konu hakkında blog acabilirmiyim

  YanıtlaSil

Lütfen yazıyla ilgisiz yorum yapmayın sormak istediğiniz bir soru varsa sağda bulunan kotegorilerden sorunuza en uygun olan kategoriye tıklayıp, açılan sonuçlardan birisine yorum yapabilirsiniz, ayrıca sadece link bırakmak için yapılan spam yorumlar yayınlanmaz